ZEEUWS-VLAANDEREN THOOLSËH Geld fracties verschilt flink Kleedkamer Steun bij overlijden Sluise raad schaft verordening a£ verdeeldheid dreigt in coalitie. Nog geen spoor van Facebookers almanak www.pzc.nl/feyenoord-hoek Motorcrossers uit Zeeland zouden meer moeten samenwerken Bekerkoorts stijgt in Hoek TROOSTKOFFERS nove enbo De Bietentocht is saamhorigheid en gezelligheid SLUIS - De tweede woningverórde- ning in de gemeente Sluis wordt afgeschaft. Volgens een meerder heid van de Sluise gemeenteraad moet het gebruik van huizen als 'tweede woning' overal gewoon mogelijk zijn. Dat bleek donder dag tijdens de vaststelling van de gemeentelijke woonvisie. Het besluit kwam een beetje uit de lucht vallen. Het tweede wo- ningenbeleid stond niet als zoda nig op de agenda. Wel werd ge sproken over de inhoud van een woonvisie. Daarin had B en W een paar opmerkingen over het tweede woningenbeleid opgeno men. Oppositiepartijen Lijst Babijn en Helder grepen die kans aan om een voorstel in te dienen om de tweede woningverordening af te schaffen. Die bepaalt dat het bijna overal in de gemeente verboden is een huis als tweede woning te verkopen. Lijst Babijn deed een soortgelijke oproep al eerder. Dat leidde begin dit jaar bijna tot een crisis in de Sluise coalitie. De WD had toen wel oren naar af schaffing van de verordening, maar Dorpsbelangen Toerisme (D&T) dreigde in dat geval met vertrek uit de coalitie. Die fractie weet zich gesteund door dorpsra den en de Recron, die vrezen voor de leefbaarheid van dorpen als er meer tweede woningen bij komen. Volgens een deel van de coalitie werd daarna afgesproken het the ma over de verkiezingen van ko mend voorjaar heen te tillen. D&T, PvdA en CDA waren dan ook verbaasd dat de WD donder dag het voorstel van Lijst Babijn en Helder Zeeuws steunde, waar door er een raadsmeerderheid ont stond. Ook D66 en Nieuw Ge meentebelang (met uitzondering van William Gijsel) waren vóór. Procedurieel bleek het niet moge lijk om tijdens de behandeling van de visie de verordening af te schaffen. Het lijkt echter een kwestie van tijd voor B en W óf een raadslid de verordening zelf op de raadsagenda zet. Voor met name D&T en PvdA was de WD de gebeten hond. De liberalen krijgen het verwijt af spraken geschonden te hebben. Fractievoorzitter Stan Lauret weerspreekt dat. „We hebben af gesproken het onderwerp te laten rusten, maar als het vervolgens door een ander op de agenda wordt gezet, moeten we met de billen bloot. In ons verkiezings programma staat dat we tegen de verordening zijn. Dan kunnen we nu toch niet met droge ogen té gen dit voorstel stemmen." D&T gaat zich komende week be raden op haar positie in de coali tie, liet raadslid Arnold Scheppers gisteren weten. Overigens zou de coalitie zonder D&T nog altijd een (nipte) meerderheid in de ge meenteraad behouden. In Middelburg kan een gemeente raadsfractie met vier leden jaar lijks aanspraak maken op 4000 eu ro, terwijl even grote fracties in Terneuzen 500 euro krijgen. Ge meenteraadsfracties ontvangen deze bijdrage naast hun individue le vergoeding voor het raadswerk. In Terneuzen, Sluis en Noord-Be veland hoeven de fracties niet te verantwoorden waaraan zij de ver goeding besteden. Raadsfracties in Middelburg, Veere, Goes, Vlis- singen, Kapelle en Schouwen-Dui- veland moeten alle bonnetjes inle veren bij de raadsgriffier. In Borse- le worden discutabele declaraties zelfs in het presidium besproken. De vergoedingen worden voor uit eenlopende zaken gebruikt. Som mige fracties houden teambuil dingsactiviteiten van het geld, an dere laten er een website van bou wen of betalen er de drankjes van tijdens de bestuursvergadering. Veel fracties gebruiken het geld voor een fractieondersteuner, bij eenkomsten te organiseren of cur sussen te volgen. In de gemeente Reimerswaal en Tholen zijn de fractievergoedingen afgeschaft, omdat er te weinig gebruik van werd gemaakt. In Schouwen-Dui- veland, Kapelle, Borsele, Hulst en Vlissingen worden de potjes ook lang niet helemaal gebruikt. van uur van 10.00 tot 17.00 uur Locatie: Woonboulevard Poortvliet Voor meer informatie én speciale beursacties kijk op terneuzen - De gemeente Terneu zen heeft nog geen idee wie er achter de valse Facebookpagina 'Meningsraad Terneuzen' zitten. Vorige week hadden een paar ambtenaren er handenvol werk aan om duidelijk te maken dat de makers van de pagina onterecht meldden dat zij gelieerd waren aan de gemeente. De pagina is in middels verwijderd. Timme (4) en Bregje (2) uit Terneu zen zijn best trots op hun vader, maar om nou een hele wedstrijd langs de lijn naar de verrichtingen van hun keepende papa te kijken Nee, dat duurt hen veel te lang. Ze houden het daarom meestal bij een helftje. Om hun geduld te belonen, beloofde de doelman dat zijn telgen na afloop even mee de kleedkamer in mochten, waar natuurlijk ook ge doucht werd. Zo gezegd, zo gedaan. Vijf minuten na het laatste fluitsig naal keerden ze alweer terug naar hun moeder. Die vroeg aan Bregje of ze het leuk had gevonden. Haar antwoord was net zo verrassend als onschuldig: „Allemaal olifanten!" ZATERDAG 26 oktober 2013 SPORT Voor meer informatie kunt u bellen met 0166-66 82 00 ZEELAND Ttoeede huis toegestaan door Martijn de Koning TERNEUZEN - Belangstellend grabbelden de kinderen van de bso van Kinder opvang Zeeuws-Vlaanderen aan de Bellamystraat in Terneuzen gisteren in een een 'troostkoffer'. Uitvaartverzorger Monuta bood de koffer aan, waarbij de hoop werd uitgesproken dat de kinderen het materiaal nooit écht nodig heb ben. De koffer zit namelijk vol met pedagogisch verantwoorde spulletjes, die kunnen helpen bij rouwverwerking, foto Peter Nicolai door Cornelleke Blok MIDDELBURC - De vergoedingen die raadsfracties ontvangen verschillen sterk per gemeente. Van controle op de uitgaven is bij sommige ge meenten geen sprake. Dat blijkt uit een inventarisatie van deze krant. pagina 26/27: Vraagtekens bij fractiebijdrage ÜO 21 Op de Thoolse Woon- en Bouwbeurs staan ruim 25 professionals klaar om u te vertellen waarom het op Tholen zo prettig wonen is. Zij informeren u graag over het kopen, huren, bouwen, financieren en inrichten van üw Thoolse droomwoning. Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 119