coke in de duivensport' Tholen kiest voor één centrale bieb BEVELANDEN en THOLEN 27 Anita en Ed uit Tholen vormen al 35 jaar een zangduo. Bijna net zo lang zijn ze ook privé onafscheidelijk. Gala-avond ten bate van snoezelruimte kankerpatiënten Verbouwingsuitverkoop Badkameruitverkoop.nl 80% Met kortingen van 40 tot 80% tholen - Ze stonden zondag nog ergens in een dorp in Twente op een piratenparty, samen met Jan Keijzer en Anny Schilder. In een feesttent met vierduizend man publiek. Zongen ze het nummer Waar is de Poort van hun tweede singletje uit 1981. Zong de hele tent uit volle borst mée. Ook jongeren die nog niet eens geboren waren toen ze dat liedje maakten. „Dat heb je daar. In het noorden en oosten zijn we beken der dan hier. Daar zijn ook nog steeds piratenzenders die alleen maar Nederlandstalige muziek draaien. Hier zijn die allemaal ver dwenen." Op zondag 3 november zullen ze Waar is de Poort vast en zeker weer zingen, dan op hun eigen ju bileumparty in paviljoen.Rozen- oord in Bergen op Zoom, de lokali teit waar 35 jaar geleden de kiem werd gelegd voor het duo A'nita (Verbaarendse) en Ed (Kouwenho- ven), die ook al bijna net zo lang privé een stelletje zijn. November 1978; Anita was zes tien en kwam uit Bergen op Zoom. Ed was achttien, kwam uit Rotterdam, maar woonde sinds zijn vijftiende in Sint-Maartens dijk. Ed had al een eigen bandje, de Edger Boys, waarin hij orgel speelde en zong. Anita zong al vanaf dat ze nog maar net kon lo pen. Haar ouders zeiden altijd dat ze eerder kon zingen dan praten. Ieder liedje op de radio zong ze mee met een wc-rolletje als mi crofoon. De lp's van Pussycat, BZN en George Baker kende ze uit haar hoofd, maar in een echt bandje had ze nog nooit gezon gen. Tot die dansavond in novem ber 1978 in paviljoen Rozenoord, toen de vader van een vriendje aan Ed vroeg of Anita een paar liedjes mocht meezingen. Ed: „Ik hield eerst de boot af. Dat soort verzoeken kregen we zo vaak. Maar toen ik zag welkmieis- je hij bedoelde vond ik het prima. Ze was mij namelijk ook al opge vallen, maar dan omdat ik haar zo leuk vond. Ik was toen eigenlijk al verliefd op haar." Dat was niet meteen wederzijds, want Anita had al verkering. Muzikaal klikte het wel meteen. Vanaf die tijd tra den ze op als Anita en de Edger Boys. De beginjaren van het duo Anita en Ed waren ook de hoogtijdagen van de piratenzenders, die zich ontfermden over Nederlandstalig repertoire waar de publieke zen ders hun neus voor ophaalden. Anita en Ed danken er ook hun succes aan, al scheelde het vol gens Ed weinig of ze waren toch doorgebroken in Hilversum. „Al leen was ik zo eigenwijs om niet onder contract te willen staan bij Johnny Hoes, want dan had ik mijn auteursrechten moeten af staan en dat weigerde ik. Daar door deed Hoes voor onze plaat jes niet zo zijn best om ze in Hil versum gedraaid te krijgen." de echte topfokkers er meer van. „Al zullen die het misschien niet zeggen als ze er al iets van zou den weten." Warme bakker en topfokker Ge rard van Hassel uit het Brabantse Wernhout (55) wint regelmatig op middellange afstanden tot 800 kilometer kijkt ook alsof hij het in Keulen hoort donderen. „Zou ook niet weten waar ik het moet halen", lacht de bakker. Hij boekt zijn resultaten gewoon met meng- voer en af en toe wat extra's. „Hennepzaad werkt libidoverho- gend. En pinda's, daar doen ze al les voor. Pinda's bevatten olie, daar vlieg je langer op dan op koolhydraten." In een hobby waar in zo veel geld omgaat, lijkt het echter niet helemaal onlogisch dat fokkers de grens opzoeken. De Belgische duiventopper Leo Here mans verkocht dit jaar een hele kolonie voor 4,3 miljoen euro. Zijn beste duif werd de allerduur ste postduif ter wereld toen de Chinese zakenman Gao Fuxin 310.000 euro overmaakte. De beroemde Bredase duivendok- ter Henk de Weerd (69) kent die types wel. Hij komt ze ook tegen in zijn vestigingen in China, Po len en Groot-Brittannië. Maar De Weerd gelooft niet dat in de dui vensport cocaïne wordt gebruikt. „Nooit tegengekomen, nooit van gehoord. Ik zou ook niet weten of ze het daarmee langer volhouden. Misschien raken ze hun coördina tievermogen wel kwijt, dan heb je er niks aan", lacht De Weerd. Zelf werd hij ooit vervolgd én vrij gesproken voor het gebruik van nog niet toegelaten medicijnen. „Je moet een duif wel eens ge zond houden, maar verder... Ik ge loof niet in doping, wél in goedé duiven. Als je wilt winnen, heb je een goeie duif nodig die hartstik ke gezond is, De beste methodes om te scoren zijn nog altijd op we duwschap vliegen of op jonge dui ven, zegt de dokter. Een duif die naar zijn doffer verlangt of een doffer die haar 'papjong' mist, val len het snelst op de klep. Bij allebei, maar het meest bij Ani ta, is het altijd blijven steken dat ze nooit echt landelijk doorgebro ken zijn. „Niet dat ik nu zo nodig beroemd wil zijn, maar wel om dat we dan genoeg hadden kun nen verdienen om fulltime met de muziek bezig te zijn. Nu heb ben we het altijd met een baan moeten combineren." Anita heeft de hoop nog niet op gegeven. „Je bent artiest en dan is het hebben van een hit toch het mooiste dat je kan overkomen. Ter gelegenheid van ons 35-jarig artiestenjubileum brengen we een nieuwe single uit en stiekem hoop ik toch weer dat dit de hit wordt waar we al zo lang op wach ten." Met één liedje kregen ze wel lan- - delijke aandacht, maar dat is iets waar ze liever niet aan worden herinnerd. Dat was in 2011 met het nummer De Chinees, een oud, bestaand nummer, waarvan Ed de tekst wat aangepast had om er een carnavalslied van te ma ken. Dat nummer werd opge merkt door GeenStijl dat er op haar website een als grap bedoeld item van maakte door net te doen of de Chinese gemeenschap in Ne derland woest was omdat het lied je discriminerend zou zijn. Vervol gens viel heel Nederland over het duo heen. „Wat we toen aan ver wensingen over ons heen kregen, tot doodsbedreigingen toe, dat was echt niet leuk meer. We slie pen met een groot mes naast ons bed." In 2006 kreeg hun carrière een nieuwe impuls. „Toen zijn we vi deoclips gaan maken die door TV Oranje zijn opgepakt en daardoor hebben we weer meer bekend heid gekregen. Ook zijn we tegen woordig erg populair bij Coen en -Sander van Radio 3FM. Alleen moeten we bij die gasten wel uit kijken dat ze'ons niet belachelijk maken, want qua muziek horen wij niet bij 3FM." Voorlopig zijn ze even een weekje weg. Op vakantie in Turkije. Met een artiestenreis. Op kosten van de touroperator in ruil voor twee keer een half uur optreden. Grad Damen gaat ook mee. „Die krijgt zelfs geld toe, maar ja, die is dan ook bekender dan wij", zegt Ed. Dat er vestigingen zouden sneuve len, was al de verwachting. De ge meente voert in het kader van de bezuinigingen immers een forse korting van 275.000 euro per jaar door op het bibliotheekwerk. Door nu te kiezen voor één centra le vestiging zou de bibliotheek de kwaliteitsimpuls kunnen krijgen die nodig is om de hedendaagse gebruikers tevreden te houden. De bibliotheek is waarschijnlijk niet de enige voorziening die in de toekomst wordt geconcen treerd. Als het gaat om sport, cul tuur en onderwijs kunnen niet al le dorpen in de toekomst over alle voorzieningen beschikken, zo valt te lezen in de toekomstvisie. Zo is het in de toekomst niet lan ger vanzelfsprekend dat elke kern een basisschool heeft. Volgens de gemeente blijft het wenselijk dat het basisonderwijs dicht bij huis blijft, maar dat is niet langer een doel op zich. Als het aan de gemeente ligt, wor den in de toekomst meer scholen onder één dak gebracht, bij voor keur in combinatie met andere voorzieningen. In Sint-Annaland zijn daar goede ervaringen mee opgedaan. In de nieuwe toekomstvisie staan nog dentallen andere doelstellin gen. Een paar opvallende: De ontsluiting van Tholen-stad verbeteren en het oplossen van het probleem van het vrachtver keer in Oud:Vossemeer. Een cultuurraad oprichten die zorgt voor de programmatische in vulling en afstemming van de di verse culturele initiatieven. Toerisme en recreatie stimule ren door onder meer betere duik- locaties, voorzieningen bij de Bergsediepsluis en de verbetering en aanleg van respectievelijk een fiets- en wandelroutenetwerk. De komst van de doorgetrok ken A4 biedt mogelijkheden voof de bedrijventerreinen in Tholen en Sint Philipsland. Deze mogen nog worden uitgebreid, de andere terreinen niet meer. De Thoolse gemeenteraad neemt volgende week donderdag een be sluit over de teksten van de toe komstvisie. Het is de bedoeling dat deze worden opgenomen in een brochure, die onder de bevol king wordt verspreid. SINT-ANNALAND - De Vrienden van Siem houden vanavond een gala-avond in De Wellevaete in Sint-Annaland. Diverse artiesten maken hun op wachting tijdens de avond. Ben Cramer en Meike van der Veer zijn de hoofdacts. De opbrengst van de avond gaat naar de nieuw in te richten snoezelruimte van ziekenhuis Sint- Rembert in Tor hout. In deze ruimte kunnen kan kerpatiënten en hun familie zich tussen behandelingen door terug trekken om te ontspannen. Het is al het zevende doel waar de Vrienden van Siem zich voor in zetten. De groep bestaat uit voet balvrienden van Siem Vroegop, die in 2006 op 27-jarige leeftijd overleed aan kanker. Kaarten voor vanavond zijn te koop bij DIO Drogisterij Maja aan de Ring in Sint-Annaland. Kom eens kijken in onze showroom Nergens goedkoper!!! ZATERDAG 26 OKTOBER 2013 er nog altijd' door Jan van Zuilen ARTIESTENGALA Anita Verbaarendse (18 oktober 1962) en Ed Kouwenhoven (25 september 1960) vieren hun 35-ja- rig artiestenjubileum op 3 novem ber met een artiestengala in pavil joen Rozenoord in Bergen op Zoom, de plek waar het destijds al lemaal begon. Behalve het Thoolse zangduo zelf zullen diverse andere artiesten uit het piratencircuit die avond aanwe zig zijn. Tijdens het gala wordt het nieuwe album '35 jaar hart voor muziek' gepresenteerd. Kaarten voor het gala kunnen wor den besteld via de website van het duo: www.anitaened.nl. door Rob Paardekam tholen - Er lijkt geen toekomst te zijn voor de bibliotheekvestigingen in Sint-Maartensdijk, Sint-Anna- land en Sint Philipsland. In de geac tualiseerde toekomstvisie van de gemeente staat dat wordt gekozen voor één centrale vestiging in Tho- len-stad. Kortingen tot (7 dagen per week van 11.00 -18.00 uur) Riethil 20, 4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28446040 Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad. Huppe. Jado, Vota, Sphinx. Villeroy Boch. Ouscholux. Sanijura, Hoesch. Dansani. Dorenbracht. Hans Grohe en andere topmerken. Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 113