Brug app werkt als alleen dicht die durea 'Pinda's werken beter dan RIAL is 26 BEVELANDEN en THOLEN THOOLS ZANGDUO Flamingo's komen eerder en met meer BATTENOORD - De winterattractie van het Grevelingenmeer is weer terug. Een groep flamingo's is en kele dagen neergestreken bij het haventje Battenoord, in het noor den van het Grevelingenmeer. Volgens boswachter William van der Hulle is het een kwestie van tijd voordat de exotische vogels aan de Schouwen-Duivelandse kant opduiken. De flamingo's, af komstig uit een Duitse broedkolo- nie even over de grens bij Win terswijk, zijn al tientallen jaren een terugkerend verschijnsel op de Grevelingen, legt Van der Hul le uit. De slikken bij de haven van Bommenede is één van hun vaste stekken. „Ze komen hier naartoe voor de winter. Het zeewater vriest niet dicht, dus weten ze dat er altijd voedsel te vinden is." Vol gens de boswachter van de Greve lingen zijn de vogels dit jaar eer der én is de groep groter dan ande re jaren. ZIERIKZEE - De ruim 900 smart- phones waar de Zeelandbrug-app op is geïnstalleerd, bleven afgelo pen donderdag angstvallig stil. En dat terwijl in de avondspits twee auto's op elkaar botsten met forse vertraging voor het doorgaand ver keer als gevolg. „Dat klopt", rea geert een woordvoerster van de provincie Zeeland. „De app wordt alleen in werking gesteld als de brug wordt afgesloten. Donder dag besloot de politie auto's om te leiden over de andere rijbaan. Daardoor kon het verkeer wel doorrijden. De vertraging duurde minder lang dan de tijd die de meeste mensen kwijt zouden zijn aan omrijden via de kering." De provincie gaat de app nog eva lueren, mogelijk leidt dit tot aan passingen in de berichtgeving. SAS VAN GENT - De Koninklijke Belgische Duivenliefhebbers Bond kondigde begin september aan dat het bestrijden van doping topprioriteit is. De Belgische bond stuurde stalen van mest ter controle naar Zuid-Afrika. Daar vonden ze niet alleen cocaïne, maar bijvoorbeeld ook paracetam ol, cafeïne en Mobistix, een ge neesmiddel dat bij mensen ontste kingen remt en pijnstillend werkt. De Sasse duivenmelker Carlo van Dam (53) weet veel van de dui vensport. Hij is met een onderbre king van een jaar of acht al vanaf 1977 duivenmelker. Hij heeft in het seizoen zo'n 50 exemplaren op hok, maar vindt'zichzelf geen hoogvlieger. „Ik eindig met mijn duiven meest al in de tweede helft van het uit slagenlijstje", zegt hij. „Maar cocaï ne? Om duiven sneller te laten vliegen? Ik sta er zeer van te kij ken. Ik heb er nooit iets over ge hoord." De voorzitter van postdui venvereniging De Vrede weet ook niet wat hij ervan denken moet. „Ik zou denken die beestjes wor den er lam van, high. Die kunnen dan juist niet harder vliegen. Maar ja, het is een wedstrijdsport. En net als bij andere sporten geldt ook in de duivensport: zo dra er geld mee te verdienen valt, wordt er altijd geprobeerd om be ter te presteren. Soms ook met ge bruik van middelen die niet zijn toegestaan. Hebben ze die Bel gische wielrenner, hoe heet ie, Boonen ja, ook niet een keer be trapt op het gebuik van cocaïne?" Misschien, zegt Van Dam weten Belgische postduiven be trapt op cocaïne. Bestaan die praktijken hier ook? 'Ik denk het niet.' www.durea.nl Hoop grote is door Joeri Wisse comfortable shoes door John Bas en Romain van Damme In 2008 liet fan Co Jeroense uit Bergen op Zoom Anita en Ed op zijn rug tatoeëren, archieffoto Dirk-Jan Gjeltema Diverse wijdtematen m Perfecte hielaansluiting Verwisselbaar voetbed Extra teenruimte Rial Schoenmode Lange Vorststsraat 83-85 4461 JN Goes Tel. 0113-215160 SCHOENEN www.rialschoenmode.nl durea, uit liefde voor je voeten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 112