n 'Bedrijven moeten laaggeletterden helpen Veel belangstelling nalatenschap www. dom inicus.nl BEVELANDEN en THOLEN 25 Dekker: „De leerplicht zorgt er niet voor dat laaggeletterheid ver dwijnt. Sommige kinderen kun nen heel goed verbergen dat ze niet goed kunnen lezen en schrij ven. Leerlingen moeten hun taal vaardigheden ook bij blijven hou den, anders worden ze er steeds slechter in." In 2007 kreeg het Regionaal Peda gogisch Centrum Zeeland (RP- CZ) van de provincie de opdracht om iets te doen aan de laaggelet- terdheid in Zeeland. Een Zeeuws aanvalsplan laaggeletterdheid werd opgezet. In 2011- werd dat plan afgerond. „Maar daarmee was het probleem nog niet de we reld uit", "zegt Bep Huijbregtse van Soroptimsten Zeeland, een or ganisatie voor de verbetering van mensenrechten, „Wij vonden het belangrijk dat het werk werd voortgezet. Daarom hebben we het project geadopteerd." Het doel van het project werd om een ambassadeursnetwerk op te zetten om de laaggeletterdheid in Zeeland aan te pakken. „Veel men sen schamen zich voor hun laag geletterdheid. Wij willen het be spreekbaar maken en er voor zor gen dat er iets aan wordt gedaan", aldus projectleider Huijbregtse. Jose Scholte, directrice bij Taalvak- werk, heeft de Zeeuwse taaiam bassadeurs opgeleid. Zij vindt dat bedrijven intern cursussen moe ten aanbieden om laaggeletterd heid tegen te gaan. „Bedrijven die laaggeletterde medewerkers in dienst hebben en daar niets aan doen, moeten zich schamen", zegt Scholte. „Ik vind dat ze de taak hebben om zulke medewer kers te helpen." Keukelaar in *t Kerkje van Ellesdiek Het werk van de Goese kunstschilder Hans Keuke laar is vandaag voor de laat ste keer te bezichtigen in 't Kerkje van Ellesdiek, Elle- woutsdijk. Keukelaar expo seert een ruime selectie uit zijn grote oeuvre en is zelf aanwezig. De middag duurt van 13.30 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Gezochte man meldt zich De man die donderdag in het centrum van Vlissingen gezocht werd omdat hij vuurwapengevaarlijk zou zijn, heeft zich 's avonds bij de politie gemeld. De politie zocht hem omdat hij in een woning aan de Blikkenburg bedreigingen zou hebben geuit. De 26-jarige Dord- tenaar is weer vrij. Een vuur wapen is niet gevonden. Open Dag Stichting Werkend Trekpaard Aan het Groenewegje in 's-Gravenpolder (zijweg van de Baarlandse Zandweg) is zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur een open dag van Stich ting Het Werkend Trek paard. Om 12.00 wordt een perceel bouwland geploegd met vier spannen trekpaar den. Twee spannen paarden trekken een eg en er is een span paarden waarmee tar we wordt gezaaid. Alexanderportretten in het Erasmuspark De 18 portretten van koning Willem Alexander die niet uitgekozen zijn om in het stadskantoor te hangen, zijn bijna de hele winter te zien in het Erasmuspark in Goes. De Goese Polder Expressief heeft het initiatief genomen voor de expositie. Op 15 november verricht burgemeester René Ver hulst de opening. Daarna zijn de kunstwerken nog to 15 januari te zien. De spullen, waaronder verzame lingen apothekerspotten, antiek rookgerei, wandelstokken, natura- lia, zilverwerk, bijbeltjes en voor oorlogse Marklin-treintjes, maar antieke meubelen, kunst, schilde rijen en snuisterijen, zijn sinds donderdag en nog dit hele week end te zien van 10.00 tot 17.00 uur. Er is vooor Amsterdam als lo catie gekozen omdat de handel aren daar in de buurt zitten. Die zijn al langsgeweest, zegt De Jong. „Goes is ook wel overwo gen, maar eigenlijk maakt het niet zoveel uit waar je zit. Het gaat alle maal via internet." De Jong spreekt van een Zeeuwse nalaten schap met internationale allure. „Het is een zeer mooie veiling, voor de collectie wandelstokken is bijvoorbeeld interesse uit Enge land en België. De heer Den Her der had er een goed oog voor en smaak." Ook uit Zeeland is veel belangstelling voor de spullen, die naar verwachting meer dan een halve ton zullen opleveren. De opbrengst gaat naar de Stich ting Maatschappelijke Belangen, die zich bezighoudt met het be houd en de ondersteuning van monumenten in Goes en daarbui ten. Den Herder was daar voorzit ter van. Het winkelinterieur blijft behouden en de drogisterij zal on derdak bieden aan een detailhan del die dicht ligt bij de interesses van Den Herder, die in april dit jaar overleed. De veiling is van 29 oktober t/m 13 november 2013 via „Het is een zeer mooie vei ling, voor de collectie wan- delstokken is bijvoorbeeld interesse uit Engeland." - DOMINICUS BTW VOORDEEL m Van links naar rechts: Dave van den Bos, Franklin Victor, Diny Weststrate en Richard Bruël. De eerste vier Zeeuwse taaiambassadeurs. foto Marcelle Davidse door Janneke Koster GOES - „Het probleem van laagge- letterdheid wordt vaak onder schat", zegt Aimée Dekker van stichting Lezen en Schrijven, „In Ne derland is één op de tien volwasse nen laaggeletterd. In Zeeland zijn dat ongeveer 38 duizend mensen." ELLEWOUTSDIJK' VLISSINGEN 'S-GRAVENPOLDER GOES door Luc Oggel AMSTERDAM - De roerende nalaten schap van de markante Goese dro gist Willem den Herder mag zich in grote, internationale belangstelling heugen. Op de kijkdagen ten be hoeve van de aanstaande veiling ko men veel mensen af, meldt Julia de Jong van Veiliggebouw De Zwaan in Amsterdam. www.dezwaan.nl. Op alle kwaliteilshaorden van Dru, Dik Geurts, Kalfire, Global Fire en Sparlherm ontvangl u de BTW als korting! Profiteer ook van het verlaagde BTW-percentage van 6% op montage SSfeJ -ft-i|ft MBHHB9S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 111