Flamingo's komen eerder én in groteren getale Op Schouwen-Duiveland doen 1272 mensen mee aan Burgernet politie SCHOUWEN-DUIVELAND 27 k Verbouwingsuitverkoop BadkameruitverkooD.nl 80% De flamingo's, afkomstig uit een Duitse broedkolonie, even over de grens bij Winterswijk, zijn al tientallen jaren een terugkerend verschijnsel op de Grevelingen, legt Van der Hulle uit. De slikken bij de haven van Bommenede is één van hun vaste stekken. „Ze ko men hier naartoe voor de winter. Het zeewater vriest niet dicht, dus weten ze dat er altijd voedsel te vinden is." Volgens de boswach ter van de Grevelingen zijn de vo gels dit jaar eerder én is de groep groter dan andere jaren. „De laat ste drie jaar hebben we telkens een strenge winter gehad. Mis schien dat ze daarom eerder en met een grotere groep komen." De flamingosoort die hier ver toeft komt oorspronkelijk uit Afri ka en is voortgekomen uit een groep die ooit ontsnapte uit een park. „Het wordt steeds meer een bezienswaardigheid. Ze laten zich goed bekijken en zijn niet schuw. Vanuit de nieuwe uitkijktoren in Battenoord heb je goed zich op ze, al verhuizen ze dit weekend misschien haar een meer beschut te plek als het gaat stormen." •Naar mate de winter vordert wordt hun verendek feller van kleur. „Die kleur krijgen ze door hun voedsel. Hier eten ze meer garnaaltjes en kleine kreeftachti- gen waardoor ze roze worden." De populariteit van de roze vogels heeft ook een nadeel. Volgens Van der Hulle willen sommige mensen te dichtbij komen om fo to's te maken waardoor ze de die ren verjagen. Om dit te voorko men, houden surveillanten de ko mende tijd een extra oogje in het zeil op de plekken waar de flamin go's vaak vertoeven. Gezochte man meldt zich De man die donderdag in Vlissingen gezocht werd om dat hij vuurwapengevaarlijk zou zijn, heeft zich 's avonds bij de politie gemeld. De po litie zocht hem omdat hij in een woning aan de Blikken- burg bedreigingen zou heb ben geuit. De 26-jarige Dord- tenaar is weer vrij. Een vuur wapen is niet gevonden. Gala-avond ten bate van snoezelruimte De Vrienden van Siem hou den vanavond een gala in De Wellevaete in Sint-Anna- land. Onder de artiesten zijn Ben Cramer en Meike van der Veer. De opbrengst gaat naar de nieuwe snoezelruim te in het Belgische zieken huis waar de overleden kan kerpatiënt Siem Vroegop werd verpleegd. Tholen kiest voor één centrale bieb Er lijkt geen toekomst te zijn voor de bibliotheek vestigingen in Sint-Maar tensdijk, Sint-Annaland en Sint Philipsland. In de geac tualiseerde toekomstvisie van de gemeente staat dat wordt gekozen voor één cen trale vestiging in Tholen- stad.'De gemeente wil jaar lijks 275.000 euro bezuini gen op het bibliotheekwerk. Chocoladeproeverij voor mantelzorgers Om de mantelzorgers en de naasten waarvoor ze zorgen in het zonnetje te zetten, heeft het Odensehuis de Chocolate Lovers uitgeno digd voor een proeverij op vrijdag 8 november. De mid dag duurt van 14.00 tot 16.15 uur en vindt plaats in het Odensehuis aan het Pablo Pi- cassoplein 86 in Vlissingen. Burgernet wordt door de politie ingezet bij dringende zaken waar bij een duidelijk signalement be schikbaar is, bijvoorbeeld na een inbraak, een beroving of bij een vermissing. Deelnemers aan Bur gernet die in de buurt zijn, ont vangen van de politie een spraak- of sms-bericht met het verzoek uit te kijken naar een persoon of voertuig. Met 16.184 inwoners zit de provin cie Zeeland iets boven de de lan delijke doelstelling dat minstens 4 procent van de bevolking is aan gesloten bij Burgernet. De ge meente Schouwen-Duiveland telt na de laatste campagne voor Bur gernet 1272 deelnemers en zit met 3,7 procent een half procent onder dat Zeeuwse gemiddelde. "Rissen de Zeeuwse gemeenten zijn er naar verhouding wel forse verschillen. De gemeenten Tho len (6,9 procent), Middelburg (6,0), Vlissingen (5,0) en Reimers- waal (4,8) zitten duidelijk boven de norm. Borsele, Veere, Noord-Beveland en hekkensluiter Hulst (2,5 pro cent) zitten zelfs nog onder de 3 procent. De andere gemeenten in Zeeland zitten net boven (Terneuzen) of net onder (Kapelle, Goes en Schouwen-Duiveland) de norm van 4 procent. De gemeente Sluis zit op 3,5 procent. Onlangs werd er een landelijke campagne gevoerd voor Burger net. Dat leverde in de provincie vele veel nieuwe deelnemers op. In de gemeente Veere was bijna sprake van een verdubbeling. Mensen kunnen zich melden via de website www.burgernet.nl. In middels is er een smartphone app die voor iedereen gratis is te downloaden. Zowel deelnemers als niet-deelnemers kunnen deze app op hun telefoon zetten. De app maakt gebruik van GPS om Burgernetacties te ontvangen op de locatie van de smartphone. De locatie van de gebruiker van de app wordt niet opgeslagen. Nergens goedkoper!!! ZATERDAG 26 OKTOBER 2013 n*s. té -Smt •'"v. Een groep van ongeveer dertig flamingo's vertoeft momenteel bij Battenoord, een plaatsje op enkele kilometers van de Grevelingendam op Flakkee. Bos wachter William van der Hulle verwacht dat de dieren zich later deze winter weer bij de Slikken van Bommenede laten zien. foto Dirk-Jan Gjeltema door Joeri Wisse BATTENOORD - De winterattractie van het Grevelingenmeer is weer terug. Een groep flamingo's is enke le dagen neergestreken bij het ha ventje Battenoord, in het noorden van het Grevelingenmeer. Volgens boswachter William van der Hulle is het een kwestie van tijd voordat de exotische vogels aan de Schou- wen-Duivelandse kant opduiken. VUSSINGEN SINT-ANNALAND THOLEN VLISSINGEN door Theo Giele MIDDELBURG - Ruim zestienduizend inwoners van Zeeland hebben zich inmiddels aangemeld voor Burger- net, zo blijkt uit cijfers van de poli tie Zeeland West-Brabant. Politie Zeeland en West-Bra bant kan per telefoon een beroep doen op hulp van 16.184 Zeeuwen. Kortingen tot Kom eens kijken in onze showroom (7 dagen per week van 11.00 - 18.00 uur) Riethil 20, 4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040 Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Burgbad, Huppe. Jado. Vola, Sphinx, Villeroy Boch. Ouscholux. Sanijura. Hoesch. Dansani. Dorenbracht. Hans Grohe en andere topmerken. Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 105