Inhaalrace Hameling beloond Schoorel ambassadeur 36 SPORT Onder impuls van Driekleur Verzekeringen ondergaat de Challenger Zeeland in 2014 een kleine gedaante verandering. Tolhoek ook in België gehuldigd Weer verlies FM Sranang 2 .VTvVVuv GOES - De Challenger Zeeland is er in geslaagd in een woelige tijd een nieuwe hoofdsponsor te vin den. Gisteren werd bekend dat Driekleur Verzekeringen in 2014 (en waarschijnlijk ook 2015 en 2016) de naamgever is van het in ternationale tennistoernooi in Middelburg. In het contract dat in het hoofd kantoor in Goes ondertekend werd, staat dat het verzekeringsbe drijf minimaal één jaar de groot ste geldschieter is. Er is een optie voor een verlenging met twee jaar. „Er is dus een escape inge bouwd", zei Sander van Buren, de organisator van het tennistoer nooi. „Dat is niet vreemd in deze moeilijke economische tijden. Maar ik ken de mensen van Drie kleur al lang eo ik verwacht niet dat ze er gebruik van gaan ma- Van Buren was duidelijk in zijn nopjes met de nieuwe verbinte nis. Nadat Thermphos van 2010 tot en met 2012 hoofdsponsor en naamgever was, zat men dit jaar zonder zo'n gulle gever. De organi sator was toen niet meteen in pa niek, maar met Driekleur is de continuïteit van het evenement toch beter gewaarborgd. „Zo'n, naamgever hoest ongeveer al het prijzengeld op. Dat is toch een aan zienlijk bedrag." Bij het ITF-toernooi In Middel burg verdelen de vrouwen al jaren 25.000 dollar, terwijl de mannen voor in totaal 15.000 dollar op de .baan staan. In 2014 zal dat niet an ders zijn. Driekleur zal derhalve ongeveer 30.000 euro - gezien de huidige wisselkoers - op tafel leg gen. „Dat is een flink deel van ons budget", aldus Van Buren. Het verzekeringsbedrijf, dat in meerdere Zeeuwse plaatsen, Ber gen op Zoom en Spijkenisse vesti- GOES - De Amsterdamse topten- nisser Thomas Schoorel is aange trokken als ambassadeur van de Challenger Zeeland. Hij gaat, sa men met toernooidirecteur Mar- tijn van Haasteren, zorgen voor een zo sterk mogelijk deelnemers veld. Of Schoorel, die afgelopen zomer het mannentoernooi won, weder om meedoet, is nog de vraag. 'Mid- dei burg'valt in 1 men, samen met gingen heeft, was al jaren sub sponsor bij de challenger. Direc teur Gerry Huis in 't Veld was bij de vier voorgaande edities regel matig te gast en had een goed gevoel bij de opzet van het toer nooi. In het voorjaar polste Van Buren de bereidwilligheid bij Huis in 't Veld. Die had wel interesse in de rol van hoofdsponsor, maar wilde de beslissing over de zomer heen tillen. „Ik wilde nog even wach ten, te meer omdat we hier nog twee overnames moesten afron den. Dat is gebeurd en nu heb ik met volle overgave dit contract on dertekend." Driekleur is een groeiend bedrijf Op de zakelijke markt speelt men al aardig mee, maar bij de particu lieren nog niet. Huis in 't Veld: „Het gaat ons dus om meer naams bekendheid. Daarnaast kunnen wij ons ook heel goed vinden in de weg die de Challenger Zeeland het Grand Slamtoernooi van Wim bledon. Mocht hij in Londen voor het begin van de tweede week uit geschakeld worden, dan reist hij af naar Zeeland. Bij de vrouwen hoopt de organisa tie op onder anderen Arantxa Rus en Kiki Bertens. De Zeeuwse ten nissters Lesley Kerkhove en Ange- lique van der Meet zullen zeer waarschijnlijk de Zeeuwse chal lenger in hun schema opnemen. al was ingeslagen. De organisatie van het evenement toont met tal van zaken z'n maatschappelijke betrokkenheid en dat spreekt ons erg aan. We willen hier niet al leen geld verdienen en een hoog rendement halen, maar ook iets te ruggeven aan de mensen." Onder impuls van de nieuwe geldschieter wordt in 2014 alle sponsors nóg meer tegemoet ge komen dan in voorgaande jaren. Er komt bijvoorbeeld een ver hoogd sponsordek tussen de tribu nes van het centercourt en die van baan 2 en 3 in. Van Buren: „De partners van ons zijn belangrijk en hiermee doen we hen recht." Tegelijkertijd komt men ook de toptennissers tegemoet. Laszlo Nyiro, de supervisor van de Inter nationale Tennis Federatie, drong er al in 2012 op aan om tribunes te plaatsen bij baan 2 en 3. Hij vond het niet kunnen dat wereldtop pers als Aravane Rezai en Elena Bovina voor anderhalve man en een paardenkop stonden te spe len. Die tennissters klaagden ook dat ze tekort werden gedaan met wedstrijden op de achterafbanen. „Nu maken we het helemaal in or de. In 2014 komen er dus ook zit plaatsen bij baan 2 en 3", vertelde Van Buren. „Bij het chailengertoer nooi in Alphen aan den Rijn heb ben ze dat al en wij krijgen dezelf de opstelling." Zo ondergaat de Zeeuwse challen ger, die in 2014 van 28 juni tot en met 6 juli wordt gehouden, een kleine gedaanteverandering, die anders mogelijk niet had plaatsge vonden. MIDDELBURG - Drie wedstrijden in de driebandencompetities lever den mooi spektakel op. Tweede divisie. Polka Print-'t Stamineke 6-2: Met uitstekende partijen van Dirk Vlerick (moyenne van 0.952), Meerten Dallinga (0.897) en Louis Dallinga (0.795) stelde Polka Print de zege veilig, lean Paul de Kraker verloor als enige. Derde divisie. Steketee/de Vroone-Hoondert/ de Waard 4-4: Meest in het oog springend was de knappe inhaal race van Jaap Hameling (Hoon- dert) in zijn partij tegen Willem van Leeuwen. Na veertien beur ten was het 14-6 voor Van Leeu wen. Na 28 beurten stond het 19-18 en acht beurten later won Hameling met 20-30. Team De Distel 3-Bottles/De Pa rel 6-2: Voor Bottles viel er wei nig te halen in Roosendaal. Al leen Peter Snelders zegevierde. To ny Dobbelaere, Theo Platjouw en Robin Claerhoudt verloren. MIDDELBURG - Motorcoureur Willi am Tolhoek wordt vanavond in het Belgische Zolder opnieuw ge huldigd. De inwoner van 's-Heer Arendskerke werd onlangs Neder lands kampioen in de klasse Su percup 600. „Ik blijk nu ook Bel gisch kampioen van de 'Van Zon Sprintraces' te zijn geworden, om dat ik steeds voorin ben geëin digd", aldus Tolhoek, die binnen kort nog een feest organiseert om beide titels te vieren. GOES - De zaalvoetballers van FM Sranang 2 moesten ook in hun tweede duel binnen een week een nederlaag incasseren. Na de 6-3 tegen Eteha 2 ging de thuis wedstrijd tegen Kanja/'t HvG met 5-3 verloren. De Goesenaren lie pen voor rust een 1-3-achterstand op. maar herstelden zich na de rust. Nadat het 3-3 was geworden, sloegen de bezoekers in de laatste minuut nog tweemaal toe. Voor FM Sranang 2 scoorden Ra mon Dahoe, Quinchy Tjan Asem en Ibi El-Uarichi. C\vsv\\eW Sander van Buren, de organisator van het chailengertoernooi, tekent het contract. Rechts directeur Gerry Huis in 't Veld van Driekleur, foto Izaak Verkeste Toernooi vindt nieuwe sponsor in woelige tijd door Roeland van Vliet if UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden groot. Tweede divisie. Polka Print-'t Stamineke 6-2: Jean Paul de Kraker- Johnny Brouwers 32-40, 50; Dirk Vlerick-Jan Staff 40-18, 42; Meerten Dallinga-Cor Jaspers 35-24, 39; Louis Dallinga-Ad Terloo 35-32, 44. Driebanden groot. Derde divisie. Steketee/De Vroonc-Hoondert/de Waard 4-4: Tonny van Iwaarden-Frans de Koek 35-34, 48; Martin Steketee-Piet Koek 24-35, 44; Wil lem van Leeuwen-Jaap Hameling 20-30, 36; Ri- nus Kramer-Bram de Waard 30-21, 67. Team De Distel 3-Bottles/De Parel 6-2: Hans Boeren-Tony Dobbelaere 35-30, 48; Adrie van Mechelen-Theo Platjouw 35-29, 57; Ludo Al- berts-Robin Claerhoudt 30-21, 70; Jac Burre- mans-Peter Snelders 21 -30, 51ggMf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 72