SPOflÜTS De lichten branden nu weer uitbundig in Hoek Lekke banden nekken Lavrijssen Financiële basis voor Groene Ster HOeK 34 SPORT Sleeckx favoriet in ATB Cup Piet Spruit Memorial en Singelloop Achtste editie 'the Man of the Dam' en Minnaard in Zuid-Afrika Danny Sleeckx beheerst alweer enkele jaren de westrijdenreeks om de Zeeuwse ATB Cup. Hoe wel hij de veertig is gepasseerd, kiest de Belg er nog altijd voor om bij de senioren mee te doen. Sleeckx is ook nu de favoriet voor de eindzege van de nieuwe competitie, die zaterdag in Wol- phaartsdijk begint. „Ik blijf doorgaan zolang ik er plezier aan blijf beleven. Daarbij helpen over winningen uiteraard belangrijk aan mee", stelt Sleeckx. De titelstrijd wordt georganiseerd door het district Zuid-West van de KNWU, de Zeeuwse wielerclubs en Trimbelangen Midden Zeeland. Er zijn in totaal elf wed strijden. Ten opzichte van vorig jaar zijn de races in Kortgene.en We- meldinge verdwenen. „Daarvoor in de plaats zijn Zelzate en Middelhar- nis gekomen. Niet alleen van de zijde van de renners maar ook van de organisatoren blijft de belangstelling dus groot", zegt coördinator Fons van Dorsselaer. Alle categorieën van jeugd tot en met de ouderen hebben startgelegen heid, waarbij telkens om 12.30 uur de renners mogen vertrékken. Het was even spannend of de Piet Spruit Me morial opnieuw op dezelfde vertrouwde locatie kon worden gehouden. Er is inmiddels groen licht verkregen en zaterdag zal deze loop worden gehouden in het Oostappen Vakantie park Marina Beach, het voormalige vakantie-ei land De Braakman. Dat is tussen Hoek en Bier vliet. Om 14.45 uur gaat de jeugd van start en om 15.00 uur mogen de deelnemers op de afstan den 3500,7000 en 14.000 meter vertrekken. Tegelijkertijd is in Middelburg de 52e Singelloop. De start is om 14.30 uur aan de Veersesingel. De deelnemers lopen vijf rondes. In totaal leg gen ze 6750 meter af. Voor de jeugd zijn er om 14.15 uur al kortere wed strijden. Bij Kitecenter Natural High op de Brouwers- dam is zaterdag of zondag - dat hangt geheel van de hoeveelheid wind af - de achtste editie van het freestyle kitesurfevenement 'the Man of the Dam'. Kiters onder de achttien jaar probe ren op de Noordzee de mooiste sprongen te ma ken en moeilijkste trucs uit te voeren. Een jury, met daarin onder anderen tweevoudig wereld kampioen Youri Zoon, beoordeelt de deelne mers. Kijk voor meer informatie (onder meer over de precieze wedstrijddag) zie www.natural-high.nl. Bij Vrouwenpolder is er op zaterdag en zondag ook nog een NK-wed- strijd freestyle kitesurfen voor senioren. Het is een vervolg op eerdere krachtmetingen in Workum en Scheveningen. Annelous Lammerts uit Schuddebeurs is bij de vrouwen een grote kanshebber op de nationale titel. Meer informatie is te vinden op www.nkkite.nl. BESCHOUWING HOEK Het was nog ten tijde van het regi me van Eric Hellemons, de trainer over wie je niemand meer hoort. De Brabander werd met tromge roffel binnengehaald, moest de club richting de topklasse lood sen, maar verdween na vijf maan den al van het toneel. De verouder de accommodatie, de slechte com municatie richting het tweede elf tal en het feit dat hij op donderdag nooit op een groot veld kon trai nen, zorgden voor spanningen. Hellemons deed in deze krant meerdere keren zijn beklag over de gebrekkige randvoorwaarden. Er waren hem toezeggingen ge daan, het bestuur had hem garan ties gegeven en daar hield hij ze aan. Na veel heen en weer gepraat kwam het bestuur over de brug. Op donderdagavond mocht de eer ste selectie een uurtje op het hoofdveld trainen. Dat de be stuursleden Frank Martens en Ad van Langevelde opstapten, leek slechts bijzaak. Hellemons had zijn zin en kon weer verder. Hij kwam echter bedrogen uit, om dat een groep vrijwilligers zich achter de twee vertrokken bestuur ders schaarde. Dat leidde tot een kolderieke donderdagavond, waar op de eerste selectie een uur bin nen zat en niet hoefde te trainen. Want de sleutel die nodig was om de lichtmasten aan te zetten, bleek ineens onvindbaar. Het was niet de eerste druppel, maar wel eentje die eraan bijdroeg dat de emmer uiteindelijk over liep. Hoek leed een beschamende nederlaag bij Heinenoord, trainde in de weken daarna op het gehuur de kunstgrasveld in Wachtebeke, won nipt van Stedoco, maar ver loor vervolgens van ASWH. Het was de laatste wedstrijd van Helle mons, die via de achterdeur ver trok. De Brabander maakte plaats voor Kenny Verhoene, die aan een suc cesvolle reanimatie begon. Het was, voor trainer en spelers, in het begin nog even zoeken. Maar toen het eenmaal begon te draaien was Hoek nauwelijks af te stoppen. Voetballers die zeurden over lange en intensieve trainingen hadden geen sterke positie. Het was name lijk aan- of afhaken in Hoek. En de winnende trainer heeft altijd ge lijk. Verhoene haalde vanaf dag één de discipline aan en maakte duidelijk welke kant hij op wilde. Ook hij kwam hobbels tegen op de weg, maar het bleken er veel minder te zijn dan iedereen dacht. Verhoene maakte ook meteen duidelijk hoe veel waarde hij hechtte aan het toernooi om de districtsbeker. Die kunnen we nog steeds winnen, vertelde hij kort na zijn aanstel ling. En het kan de club het sei- Feyenoord-Hoek zoen daarop met een beetje geluk veel opleveren. Nadat Hoek de districtsbeker in mei ten koste van OJC Rosmalen had gewonnen, aasde hij al op een mooi avontuur in de KNVB beker. Dat uitgerekend OJC in de eerste ronde de tegenstander was, vond Verhoene prima, vertelde hij di rect na de loting. Hij zag kansen, zoals hij die ook in de tweede ron de tegen HBS zag. En misschien ziet de trainer ook nog wel wat mogelijkheden tegen Feyenoord. Want Verhoene benadert iedere wedstrijd op dezelfde manier. Se rieus en met een gedegen strijd plan, waarin weinig ruimte is voor vraagtekens. De weg die Verhoene is ingesla gen, heeft Hoek tot nu toe veel ge bracht. De wedstrijd tegen Feye noord moet een absoluut hoogte punt worden voor een club die de afgelopen decennia voorop liep en waar het ieder seizoen wel rom melde. Het bekersucces en de droomloting hebben Hoek op meerdere gebieden een impuls ge geven. Het is nu tijd om te oog sten (kunstgras, upgraden accom modatie) en tegelijkertijd ook het - voor velen wat poenerige - ima go wat op te poetsen. In dat opzicht is het verstandig ge weest van de beleidsbepalers om voor de wedstrijd tegen Feye noord verder dan alleen Hoek en Zeeuws-Vlaanderen te kijken. De club heeft de Zeeuwse voetbalwe reld in beweging gekregen en is er in geslaagd een feestje te organise ren met bezoekers uit alle hoeken van de provincie. Want hoe je het ook wendt of keert, het is mooi dat Hoek volgende week door dui zenden mensen gesteund wordt in de Kuip. Interessant wordt ook hoe het Hoek vergaat na het duel in de Kuip. Kan de club serieus mee strijden om promotie naar de top klasse? De selectie leent zich daar wel voor, omdat Hoek voor dit sei zoen veel goede spelers wist te be houden en daarnaast eindelijk eens goed heeft 'ingekocht'. Een speler als Birgen Martens maakt duidelijk dat je niet altijd in de hoogste klassen hoeft te zoe ken. Verhoene kende de midden velder al jaren en zorgde er mede voor dat Martens naar Hoek kwam. In augustus kwam Nick de Groote nog binnen, omdat Verhoe- - ne een tip kreeg dat bij Deinze een goede aanvaller liep die mocht vertrekken. De Groote kon alleen naar Nederland, Hoek zocht nog een aanvaller en één en één was twee. Spijt van hun overgang naar Hoek hebben de spelers niet. Het Neder landse voetbal ligt hen wel en ze komen straks in actie in de Kuip, volgens velen het mooiste stadion van Nederland. Daarna zal ieder een bij Hoek weer overgaan tot de orde van de dag, maar wel in een heel andere sfeer dan een jaar gele den. Als het moet, gaan de lampen nu gewoon aan. En als ze bran den, dan gebeurt dat tegenwoor dig uitbundig. HEROLD - De Wemeldingse moun- tainbikers Birgit Lavrijssen en Marco Minnaard hadden gisteren veel pech tijdens de vierde etappe van de Bridge Cape Pioneer Trek, een zware wedstrijd in Zuid-Afri- ka. In de slotfase van de rit naar Herold reed Lavrijssen drie keer lek, waardoor het duo als vierde fi nishte en veel tijd verloor. Voor het onheil reed het tweetal nog aan kop. In het algemeen klassement van de gemengde teams zakten La vrijssen en Minnaard van de eer ste naar de tweede plaats. Ze heb ben nu twaalf minuten achter stand op de Zuid-Afrikaanse lei ders, terwijl er nog twee etappes zijn. Bij de mannenduo's werd Mat- thijs Eversdijk (Wilhelminadorp) met zijn partner Liwald Doorn bos gisteren negende. In het alge meen klassement staan zij acht ste. Groene Ster promoveerde in mei naar het hoogste niveau, maar be schikte over te weinig financiële armslag. Het bedrag dat met de li centie gemoeid was (7.000 euro) kon worden betaald, maar voorzit ter Youssef Afkir durfde onlangs niet te zeggen of Groene Ster het seizoen af zou kunnen maken. Via het netwerk van Vlissingen Vooruit zijn verschillende spon sors bereid gevonden Groene'Ster Vlissingen financieel te ondersteu nen. Op de uit- en thuistenues staan nu nog geen sponsors ver meld. Daar moet op korte termijn ook verandering ip komen. De kans is groot dat meerdere spon sors de shirts en broeken gaan sie ren. Dankzij de bedragen die de club daarvoor ontvangt, heeft Groene Ster in financieel opzicht nu eindelijk een gezonde basis. De ploeg van coach Hicham Ben- hammou speelt vanavond (21.30 uur) in sporthal Baskensburg de thuiswedstrijd tegen Fermonia Boys. Na twee nederlagen op rij willen de Vlissingers weer eens een overwinning boeken. Kijk voor de volledige agenda op www.pic.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAG 26 OKTOBER ZATERDAG 26 EN ZONDAG 27 OKTOBER door Barry van der Hooft HOEK - In de bestuurskamer van Hoek ging het deze week over toe gangskaarten en busindelingen, maar natuurlijk vooral over de wed strijd van het jaar. Feyenoord-Hoek maakt heel wat los in en rond de Zeeuws-Vlaamse club, die hele maal opleeft. Je zou bijna vergeten dat het exact een jaar geleden in de bestuurskamer van Hoek over heel andere zaken ging. En op de laatste donderdag van oktober werd toen zelfs niet eens getraind, omdat de lichten op het hoofdveld niet aan konden... Trainer Kenny Verhoene is nu bijna een jaar in dienst bij Hoek. C ms nog 5 dagen Voor meer over Feyenoord-Hoek zie www.pzc.nl/feyenoord-hoek door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Zaalvoetbalclub Groe ne Ster Vlissingen lijkt eindelijk een gezonde financiële basis onder de vereniging te kunnen leggen. De eredivisionist heeft steun toege zegd gekregen van de stichting Vlis singen Vooruit, die ook zondag-eer steklasser VC Vlissingen onder steunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 70