Telussa krijgt andere rol na gemor van spelers 66 De jeugd van nu is niet meer de jeugd van twintig jaar geleden „Het is in belang van het team en de club", vindt Telussa, die sinds deze zomer werkzaam is bij Zee- landia Middelburg. De hoofd macht die vorig seizoen naar de tweede klasse promoveerde, heeft het een niveau hoger zwaar. Zee- landia Middelburg staat na zes wedstrijden voorlaatste. „Als het niet loopt en de resulta ten tegenvallen, ga je naar oplos singen zoeken. Als we op deze ma nier het tij kunnen keren, zou je stom zijn om daar niet op in te spelen. Bovendien krijg ik nu veel meer dan voorheen de gelegen heid om Daan klaar te stomen voor het hoofdtrainerschap. Hij volgt de cursus oefenmeester II en ik kan hem op die manier veel beter begeleiden." De koerswijziging heeft echter vooral te maken met het feit dat verschillende spelers moeite heb ben met de benadering van Telus sa. Hij zou te eigenzinnig en te ne gatief zijn. Afgelopen week deed de selectie daarover zijn beklag bij het bestuur. „Dat is inherent aan het voetbal", is Telussa in eer ste instantie laconiek. Waarna hij vervolgens toch de vinger op de zere plek legt. „De jeugd van nu is niet meer de jeugd van twintig jaar geleden. Tegenwoordig zijn ze ongeduldig en denken ze al snel dat ze het allemaal wel we ten. Ja, en dan krijg je gemor. Daan heeft in de jeugd ook al met deze spelers gewerkt. Hij kent ze door en door. Dat heb ik natuur lijk veel minder. Daan heeft een andere klik met de spelers dan ik. En dan kun je wel net als ik 38 jaar in het trainersvak zitten, een bepaalde zienswijze hebben en re sultaten hebben geboekt, maar het verleden telt niet meer." „Ik kan mijn ei wel kwijt in die nieuwe rol. Ik heb uitvoerig met het bestuur gesproken en men wil mijn expertise voor de club behouden. Ik ga meer van achter de tafel zaken proberen op te los sen en Daan veel meer dan voor heen begeleiden. Hij krijgt meer verantwoordelijkheden. Dat moet ook trouwens vanwege zijn cur sus." Voorzitter Walter Blondeel is blij met de oplossing die er is uitge rold. „We hebben iedereen weer op één lijn gekregen", zegt hij na een roerig weekje. „We hebben een jonge groep die een aparte be nadering vraagt, al is voor de stijl van Paul ook iets te zeggen, hoor. En dan stuur je zo iemand dus niet weg. Ik vind dat je mensen in hun waarde moet laten. Hij kan in zijn nieuwe rol een prima klankbord zijn voor Daan Eiken hout." De voorzitter legde de verschui ving in de trainersstaf gisteren voor aan de voetbalbond, die waakt over de de licenties. Eiken hout volgt op dit moment de cur sus oefenmeester II wel, maar is dus nog niet bevoegd om hoofd trainer te zijn van een tweedeklas ser. „Naar de letter van de wet kan het misschien niet zo", zegt Blondeel. „Ik kreeg dus ook een formeel antwoord, maar ik mag toch hopen dat de bond dit toe staat." Uefa: onderzoek naar fans CSKA De Europese voetbalbond is een onderzoek begonnen naar het gedrag van suppor ters van CSKA Moskou tij dens de thuiswedstrijd woensdag tegen Manchester City in de Champions Lea gue. Volgens Yaya Touré, een Afrikaanse voetballer van de Engelse club, maak ten Russische fans zich op grote schaal schuldig aan ra cistische spreekkoren. De Uefa komt tegemoet aan het verzoek van Manchester City, dat direct na het duel bezwaar aantekende tegen het gedrag van fans. Een dis ciplinaire commissie van de bond buigt zich op 30 okto ber over de zaak. Bos wint wederom, Hofland blijft leiden Er staat dit jaar geen maat op Theo Bos en de Belkin- formatie in de Ronde van Hainan. De sprinter won gis teren ook de vijfde etappe van de rittenkoers op het Chinese eiland. In de voor gaande drie ritten was hij ook al de snelste. Moreno Hofland won de openingsrit en voert sinds dien het klassement aan. Hofland werd gisteren twee de achter Bos. In het klasse ment leidt hij met 39 secon den voorsprong op de Belg Frédéric Amorison. Boston Red Sox neemt het voortouw Boston Red Sox heeft de eer ste wedstrijd in de best-of- seven van de World Series, de finale van de Noord-Ame rikaanse honkbalcompetitie MLB, gewonnen. In het ei gen Fenway Park was de ploeg, met de Nederlander Xander Bogaerts in de gele deren, een klasse beter dan St. Louis Cardinals: 8-1. In tegenstelling tot het be slissende duel in de halve fi nales kon Bogaerts geen pun ten over de thuisplaat breng en. Wel offerde de Arubaan zich in de achtste inning op, waarna Daniel Nava de 8-0 op het scorebord brachL paal binnen nadat Shakhter een beproefd recept had toegepast: een verre inworp van Gediminas Vicius en doorkoppen van Nikola Vasiljevic. AZ was gewaarschuwd of had dat in elk geval moeten zijn. De verre inworpen van Vi cius zijn immers vermaard. Ook tegen Celtic, in de voorronde van de Champions League, had hij er succes mee. Gisteravond bleef het niet bij die ene 'slinger' van Vicius. De Litouwer stichtte alleen al in de eerste helft vier keer gevaar met zijn specialiteit. Keer op keer wist hij de boomlan ge Vasiljevic te bereiken. Pas bij de vijfde keer slaagde een AZ-spe- ler erin het kopduel te winnen van Vasiljevic. Met de 1-0 na elf minuten mocht AZ nog niet eens klagen. Al in de eerste twee minuten waren twee spelers van Shakhter vogelvrij voor doelman Esteban versche nen. De eerste (Gevorg Ghaza- ryan) na een enorme misser van Jeffrey Gouweleeuw en de twee de (Sergei Khizhnichenko) na ge zamenlijk mistasten van Gouwel eeuw en Jan Wuytens. Beide kan sen werden verijdeld door Este ban, die een uitstekende wed strijd speelde. AZ wist er in de eerste helft zo goed als niets tegenover te stellen, maar in zulke situaties heeft het altijd nog Johann Berg Gud- mundsson. De IJslander is dit sei zoen het goudhaantje in Europa. Koelbloedig schoof Gudmunds- son de bal langs doelman Aleks- andr Mokin. Na rust was het duel meer in evenwicht. AZ was gevaarlijker dan voor rust, met een grote kans voor Aron Jóhannssonen twee schoten van Maarten Martens. Maar het was te weinig om aan spraak te kunnen maken op de volle winst. Maar ook met een punt kon AZ vooruit. VRIJDAG 25 OKTOBER ZATERDAG 26 OKTOBER VRIJDAG 25 OKTOBER 2013 SPORT 33 door Jan Dagevos MIDDELBURG - Paul Telussa krijgt een andere rol bij de eerste selec tie van voetbalvereniging Zeelan- dia Middelburg. De Souburgse trai ner wordt bij de Walcherse zon dag-tweedeklasser 'supervisor' en gaat de trainingen voornamelijk overlaten aan assistent Daan Eiken hout. Telussa blijft op zondag wel op de bank zitten. Paul Telussa MOSKOU SANYA BOSTON AZ-doelman Esteban pikt een bal uit de lucht, zodat Shakhter Karagandy niet gevaarlijk kan worden, foto Yuri Kochetkov/EPA -01 IOJDükM'W 17.00 Uit j Onder het genot van een i>apje en een drankje diverse demonstraties bewonderen KOM NAAR ONZE SHOWROOM! Mortiereboulevard 40 Middelburg 0118 - 441 944 www.ascozeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69