Zuid-Afrikaans labo: een witte raaf Toekomst van muziekvereniging Vliegende Hollander nog ongewis ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Uw visie Opera Familia zingt Nieuwe cursussen bij in Ledeltheater photoacademy Opera Familia geeft zondag een concert in het Ledeltheater in Oostburg. Het is het enige operaconcert in het Ledel van dit seizoen. Het trio bestaat uit vader, moeder en dochter. Paul, Carla en Belinda Vermeer kregen bekendheid door hun derde plaats in het tv-program- ma 'Holland's got talent* an 20X1. Het concert begint om 20.15 uur. Toegang kost 17,50 eu ro. De Zeeuwsephotoacademy in Oostburg begint komende week met een nieuwe serie cursussen. Op het programma staat een nieuwe basiscursus, en ook het vervolg: basiscur- sus-2. Ook starten de lessen Vervolgcursus-2, photoshop/ beeldbewerking, studiofotogra fie en portretfotografie. Meer informatie en opgeven: www.zeeuwsephotoacademy. com Bridge Kroegendrive Klezmerband geeft begint half uur eerder concert in belfort Cursus hoeden maken en beeldhouwen Grote vlam bij Dow door affakkelen Herfstmarkt 't Kaaike is op zondag DJ Vizzy Vaunce op dansfeest De Straete De herfstmarkt in 't Kaaike is niet op zaterdag, zoals gisteren abusievelijk in de krant stond, maar op zondag. Op de markt, die van 10.00 tot 18.00 uur is te bezoeken, presenteren hobbyis ten allerlei zelfgemaakte spul len. Verenigingen verkopen di verse hapjes en drankjes. DJ Vizzy Vaunce draait morgen muziek uit de jaren '60, *70 en '80 tijdens een dansfeest in buurthuis De Straete in Zand1 straat. Aanvang is om 20.00 uur, toegang is gratis. Vizzy Vaunce is de artiesten naam van Vincent Corijn uit Breskens. TERNEUZEN - De Koninklijke Bel gische Duivenliefhebbers Bond kondigde begin september aan dat het bestrijden van doping top prioriteit is. De Belgische bond stuurde stalen van mest ter con trole naar Zuid-Afrika. Daar von den ze niet alleen cocaïne, maar bijvoorbeeld ook paracetamol, ca feïne en Mobistix, een geneesmid del dat bij mensen ontstekingen remt- en pijnstillend werkt. De Terneuzensedierenarts Patrick Derycke, dopingadviseur van de Nederlandse Postduiven Organisa tie (NPO): „Dat laboratorium kreeg onlangs een financiële injec tie en heeft daarmee specialisti sche apparatuur aangeschaft. Daar mee kan nu kennelijk ook op za ken als cocaïne getest worden." Of het lonend is die dure appara tuur ook de NPO aan te schaffen, durft Derycke niet te beweren. De Amsterdam Klezmerband treedt zondag op in de raadzaal van het belfort in Sluis. De zeven muzikanten brengerv Oost-Europese en Joodse dans en feestmuziek, doorspekt met moderne invloeden uit de blues, rap en funk. Het optre den begint om 15.00 uur. Toe gang kost 15 euro, inclusief een kijkje in het Belfortmuseum. Door affakkelactiviteiten bij Dow is daar vandaag en moge lijk ook dit weekeinde een gro te vlam te zien. Dat kan zorgen voor meer licht en geluid dan normaal. Het affakkelen is nodig wegens het uit bedrijf nemen van één van de krakers. Die krijgt de ko mende weken een onder houdsbeurt. TERNEUZEN - De Terneuzense mu ziekvereniging De Vliegende Hol lander moet zo snel mogelijk een creatieve oplossing bedenken om het hoofd boven water te houden. De gemeenteraad van Terneuzen is namelijk niet van plan om haar be sluit over het inzamelen van oud papier op doordeweekse dagen te rug te draaien. De Vliegende Hollander is een van de twintig verenigingen die nu nog op zaterdagen helpt met de inzameling. Daarvoor krijgen zij samen jaarlijks 180.000 euro uitgekeerd. De gemeente denkt 75.000 euro per jaar te kunnen be zuinigen als de inzameling door deweeks plaatsvindt. Vanwege het nieuwe inzamelschema moet de gemeente overigens wel een extra afvalwagen aanschaffen, maar die is volgens wethouder Cees Liefting niet alleen voor het ophalen van papier beschikbaar. Vice-voorzitter Mart de Vos van De Vliegende Hollander liet de raadscommissie Omgeving weten dat dit de doodsteek voor zijn ver eniging betekent. Zijn vereniging is erg afhankelijk van de inkom sten uit oud papier. Doordeweeks inzamelen is voor de muzikanten onder meer vanwege voltijdsba- nen geen optie. Hij stelde daarom voor dat de inzameling op zater dag wordt gehandhaafd, maar dat de garantieprijs van 5,5 eurocent per kilo wordt verlaagd. „Als de huidige recessie achter de rug is en de noodzaak van deze bezuini gingsmaatregel achterhaald, dan hebben alle clubs en verenigin gen hun bestaansmogelijkheden behouden en kan de garantieprijs weer terug naar 5,5 eurocent per kilo", aldus De Vos. Hij kreeg er de handen van de commissieleden niet voor op el kaar. Het gros van de betrokken verenigingen heeft immers wel een oplossing bedacht. Zo zet een aantal clubs vanaf 2014 (betaalde) uitzendkrachten of krachten van werkvoorziening Dethon in om het papier op te halen. Er zit nu voor de muziekvereniging niet veel anders op dan alsnog naar be taalde krachten te zoeken, al is De Vos ervan overtuigd dat het inzet ten van niet-leden voor dit soort activiteiten geen oplossing voor de lange termijn is. Liefting wil nog wel nadenken over een con structie, waarin verenigingen wor den ingezet voor het leveren van andere diensten aan de gemeente. Daarbij kan worden gedacht aan het opruimen van zwerfafval. De Bridge Kroegendrive die morgen plaatsvindt in Sluis be gint niet om 13.00 uur, zoals eerder deze week in deze krant stond, maar om 12.30 uur. He^evenement vindt plaats in elf restaurants. Er doen honder den bridgers mee. De uitslag wordt rond 18.00 uur bekend gemaakt in restaurant De Mo len. Luc Ingels start binnenkort met cursussen beeldhouwen in de Prins Willem Alexander- school in Oostburg. Die zijn, naar keuze, op dinsdagmiddag en dinsdagavond. Op diezelfde tijdstippen zijn daar ook work shops hoeden maken van Cori- ne de Serière du Bizournet. Meer informatie via 0114 682600. am^everT\^Jpti/orm Ook voor renovatie van uw bestaande keuken! Door enkel de fronten of het werkblad te vernieuwen, kan uw keuken weer jaren mee. VRIJDAG 25 OKTOBER 2013 U beter dan coke OOSTBURG OOSTBURG SLUIS SLUIS OOSTBURG TERNEUZEN ZUIDDORPE ZANDSTRAAT door Raymond de Frel a/SO/aar PdMk I Duivenmelker Carlo van Dam: „En net als bij andere sporten geldt ook in de duivensport: zodra er geld mee te ver dienen valt, wordt er altijd geprobeerd om beter te presteren", foto Mark Neelemans ook voor vervangingsapparaluur! keuken WTT Mr. F.J. Haarmanweg 26 Tel.: (011B>620851 V 4838 AR Terneuzen ww.keukenvlsie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65