Uch uch ZEEUWS-VLAANDEREN Terneuzenaar bekent diefstal almanak Tuinen Autorijscholen uit Zeeuws-Vlaanderen vinden Goes te ver voor examens theorie: 'Langer dan uur reistijd.' Klein dorp Nisse dankt grote kerk aan hoge heren NAUTISCHE CENTRALE TERNEUZEN AXEL - De politie hield woensdag een 47-jarige Terneuzenaar aan. Hij meldde zichzelf op het bureau en bekende dat hij in augustus duizend euro had gestolen bij een casino in de Zeestraat in Axel. Uit nader onderzoek bleek dat ook nog enkele onbetaalde boetes, in totaal 1230 euro, op zijn naam stonden. Die heeft hij betaald. Alles over www.pzcwonennl Techniek en de inwoner van Zierik- zee zijn geen geweldige combinatie. Vaak moet hij de hulp van zijn vrouw inroepen als er iets aan de hand is. Vorige week ontving ze weer een telefoontje tijdens haar werk. Hij was gestrand met de auto. Wat er aan de hand was, wilde ze weten. „Normaal doet hij uch uch uch als je start, en nu tik tik tik en daarna was het stil", legde hij omstandig uit. Ze zuchtte diep terwijl ze de hoorn neerlegde en vertelde wat er aan de hand was. „Oh, tik tik tik", reageerde een doorgaans a-techni sche collega met een stalen gezicht, „dat is de startmotor. Dat wordt een dure grap.Ze heeft gelijk gekre gen. Zorgverleners krijgen stapels administratie te verwerken De band Mozes and the Firstborn wist dit jaar naam te maken TERNEUZEN - Rijschoolhouders in Zeeuws-Vlaanderen hebben grote moeite met de sluiting van het CBR-theorie-examencentum in Terneuzen. Op verzoek van een aantal collega's is Peter Vermeu len van Peter's Verkeersopleidin gen uit Hulst bezig met het opstel len van een protestbrief. „Wij vinden het uitermate onge lukkig dat onze klanten straks in Goes moeten zijn voor hun theo rie-examen. Volgens het CBR (Centraal Bureau Rijvaardigheids bewijzen) zelf geldt als uitgangs punt dat een theorie-examen centrum binnen een uur te berei ken moet zijn. Nou je zult maar in Sluis of Retranchement, of Clinge of Steen wonen. Met de au to gaat dat al amper, maar met het openbaar vervoer ben je zeker twee uur onderweg", aldus Ver- jneulen. Het CBR maakte deze week be kend dat tien van de dertig exa mencentra dicht gaan. Die zijn nu één of twee dagen per week open. Daaronder de vestiging in Terneu zen. Kandidaten uit deze regio moeten ergens tussen medio 2014 en 2018 uitwijken naar Goes. Daar kun nen ze dan via de computer hun theorie-examen afleggen. Dat kan voortaan op hetzelfde tijdstip als kandidaten die theorie doen voor het bromfiets-, motor- of vracht wagenexamen. De examencentra moeten daarvoor fors Worden ver bouwd. Naar verwachting kost dat negen miljoen euro. Om de kosten te drukken wordt eender de van de locaties gesloten. „Hoewel we denken dat de exa menfaciliteiten er echt op vooruit gaan, mag niet worden vergeten dat de kandidaten hier wel op kos ten worden gejaagd. Zo'n examen kost iets van 26 euro, maar het scheelt nogal of je in Terneuzen of Goes moet zijn. Met de auto kost de tunnelpassage heen en te rug al een tientje en het openbaar vervoer rijdt ook niet gratis. Bo vendien zakken ze tegenwoordig als hagelbuien voor hun theorie, dus veel kandidaten slagen niet in één keer." Het afrijden zelf kan straks nog wel in Terneuzen. „Dat is maar goed ook, anders zou het hele maal een ellende zijn. Stel je voor: dan zouden we aan de overkant moeten gaan lessen. Dan kunnen de rijscholen in Zeeuws-Vlaande ren wel opdoeken." De or van het CBR moet nog advies uitbrengen. Actie tegen sluiting CBR Terneuzen O Ga verder op Tip? redactie@pzc.nl ZEELAND VRIJDAG 25 oktober 2013 CULTUUR door Henk Boot Dricf" |-xj TERNEUZEN - De verkeerspost van Rijkswaterstaat op de Middenhavendam in A 1 1 Terneuzen is in omvang verdubbeld. De ingrijpende verbouwing - uitgevoerd örntPT door Cofely Energy Infra bv - wordt in december afgerond. Daarna kan het IC1 bouwwerk, waarin de scheepvaartverkeersleiders tijdelijk onderdak vinden, worden afgebroken. De post moest drastisch worden uitgebreid omdat ook de bediening van de bruggen en sluizen van het Kanaal Gent-Terneuzen erin wordt ondergebracht De post wordt straks omgedoopt in Nautische Centrale Terneuzen. Er komen ruim zestig mensen te werken, foto Adri van de Wege

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61