Het N atuursteen H uis nog nog niet in gebruik i'We overleefden twee oorlogen en de watersnoodramp' Verkeershinder op Zeelandbrug Ljfte„ wel klaar, maar BEVELANDEN en THOLEN 27 VERKAPPINGE VRIJDAG 1 25 OKTOBER ZATERDAG wl 26 OKTOBER Gedenktekens die uw herinnering vorm geven www.natuursteenhuis.nl ZIERIKZEE - Een kop-staartbotsing op de Zeelandbrug zorgde gister middag voor oponthoud. Twee au to's reden aan de Bevelandse kant van de brug tegen elkaar. Hierbij raakte niemand gewond, maar uit een van de voertuigen lekte wel vloeistof en dat moest worden op geruimd. Eerder op de middag werd iemand onwel op de brug. Deze persoon is naar het zieken huis gebracht. De bouwers zijn nog bezig met de renovatie van de tunnel onder het station. De wanden, plafonds en vloeren worden vernieuwd. „De vraag is of we moeten wach ten met het in gebruik nemen van de liften tot de vloer ook klaar is", zegt René Vegter van Prorail. „Daar beslissen we volgen de week over. De liften zelf zijn wel klaar, die moeten alleen nog gekeurd worden." Het werk op het station in Goes begon vorig jaar augustus en ging met veel overlast gepaard. Het was toen de bedoeling dat de liften in het voor jaar van 2013 klaar zouden zijn. Dat is niet gelukt. „We hebben problemen gehad om de bouw put waterdicht te krijgen. En dat moest wel gebeuren voordat we konden beginnen." De bouw van de drie liften zou zes miljoen eu ro kosten. Dat geld komt uit een fonds van het ministerie van Infra structuur en Vervoer. Het fonds is bedoeld om het openbaar vervoer toegankelijk te maken voor men sen in een rolstoel. De uniformen zijn veranderd en het vaandel is vernieuwd, maar de essentie van de muziekvereni ging is hetzelfde gebleven; „Ge woon gezellig samen muziek ma ken", aldus Griep, die zelf drums speelt. Volgens de verhalen begon het al lemaal ruim een eeuw geleden in een café in Krabbendijke. „Steeds meer dorpsbewoners kwamen daar samen om gezellig muziek te maken. Uiteindelijk is uit die bij eenkomsten de muziekvereniging Concordia ontstaan", zegt Griep. Hoe anders is dat nu, 125 jaar la ter. Al jaren heeft de vereniging te maken met een teruglopend le denaantal. „Vanuit de bevolking is er steeds minder belangstelling voor muziekverenigingen", zegt de voorzitter. Volgens Griep was er vroeger echt behoefte aan een muziekvere niging. „Vorige eeuw hadden we nog niet zoveel op het dorp. We hadden een voetbalvereniging en een koor en daarmee heb je het een eind gehad. Internet en alle andere digitale mogelijkheden van nu bestonden toen nog niet. Nu is er overal zoveel te doen, dat mensen helemaal geen behoefte meer hebben aan een muziekvere niging. Toch is het op het dorp niet bespreekbaar dat we ermee stoppen, omdat wij natuurlijk ook degenen zijn die zorgen voor de muzikale versiering op lokale evenementen." Griep is sowieso nog lang niet van plan om te stoppen met de muziekvereniging; „Concordia heeft al twee oorlogen en een wa- Desnoods gaan we met een paar man verder als - muziekensemble tersnoodramp overleefd. In die tijd moet dat een enorme impact hebben gehad. Ik denk dat Con cordia toen een bindende voorzie ning is geweest. Ik zie Concordia nog steeds als een basisvoorzie ning voor het dorp. Desnoods gaan we met een paar man verder als muziekensemble." De vereniging houdt activiteiten om nieuwe leden te werven. „Vlak voor de Kerst willen we nog oud-leden gaan benaderen", zegt Griep. Maar de jeugd is de toekomst van de muziekvereni ging. Daarom zet Concordia ook haren op snaren om meer jongere leden naar de vereniging toe te trekken. „In juni dit jaar zijn onze uniformen vernieuwd. Unifor men zijn natuurlijk niet echt hip en daarom hebben we geprobeerd het uniform wat fleuriger en vlot ter te maken. De muziek die we spelen is ook veranderd. Eerst speelden we vooral klassieke mu ziek, maar sinds twee jaar hebben we een dirigent die ook moderne muziek speelt." Op 1 juni vierde de muziekvereni ging haar jubileum al met een fes tival, maar 125 jaar is natuurlijk niet niets en daarom houdt de ver eniging zaterdag 2 november ook nog een jubileumconcert. Het op treden wordt gehouden in dorps huis De Meiboom in Krabbendij ke en begint om 20.00 uur. Entree is 3,50 euro inclusief een drankje en aandenken. De bekende Zeeuwse trompettist Rik Mol zal ook een optreden geven. i VJ.«K) uur 101 00 Onder hol 9000! -or. een I h°P'e en bankje diverve nstrolie»bewonderen KOM NAAR ONZE SHOWROOM! Mortiereboulevard 40 Middelburg F 0118-441 944 www.ascozeeland.nl In ome showroom staan ruim 100 gedenktekens opgesteld. Het NatuursteenHuis BV a Stanteyweg 16 a 4462 GN Goes a Tel. (0113) 216555 VRIJDAG 25 OKTOBER 2013 GEDENKTEKENS door Nadia Berkelder GOES - De drie liften op het station in Goes zijn na ruim een jaar bou wen klaar. Maar ze kunnen nog niet worden gebruikt. foto Marcellfd*?"6'' muZiekvereniging Concordia in Krabbendijke. De vereniging doet er alles aan om jonge leden te werven, toch loopt het ledenaantal langzaam maar zeker terug. door Janneke Koster KRABBENDIJKE - Muziekvereniging Concordia uit Krabbendijke bestaat dit jaar 125 jaar. „We weten niet de precieze oprichtingsdatum, maar in een akte hebben we wel het jaartal 1888 terug kunnen vin den", zegt Kees Griep, voorzitter van de muziekvereniging. Kees Griep, Concordia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59