Toch weer regels voor straatmuzikanten Goes Een stalen juun in het epicentrum van de ui FOCWt Animo voor regeling 60-plussers in Goes EUROGARANT 24 BEVELANDEN en THOLEN DE STELHOEVE fOc Stelhoeve ziet af van plan voor camping met 250 kampeerplaatsen, maar kiest voor 120 vakantiehuisjes. Stemronde voor gemeentelijke kunstaankoop Dat zei burgemeester René Ver hulst gisteravond tijdens de ge meenteraadsvergadering. Dat ge beurt naar aanleiding van aanhou dende klachten van bewoners en winkeliers in de binnenstad ovér een straatmuzikant op de hoek Sint Adriaanstraat-Ostendestraat. De WD wilde een motie indie nen om het college te bewegen met een voorstel te komen om de apv aan te passen, maar Verhulst deed de toezegging al voordat er over de motie was gestemd. Het leek er trouwens op dat die motie het niet zou halen, want hoewel de meeste fracties op zich wel vin den dat er 'iets' moet gebeuren, vonden er een aantal ook dat de WD-motie inhoudelijk niet sterk was. Een aantal raadsleden gaf ook aan het niet nodig te vinden, omdat overlast kan worden opge lost door de politie. WD-fractie- voorzitter Dick van der Velde noemde dat 'beschamend', vooral omdat juist is gebleken dat de overlast blijft, ondanks regelmatig ingrijpen van de politie en verzoe ken van omwonenden aan de mu zikant om elders te gaan spelen. Van der Velde gaf aan 'een gebaar' te willen maken naar de inwo ners, maar leek ook verrast door de toezegging van Verhulst. „Ik denk dat we het moeten regelen", zei Verhulst. In het eerste kwar taal van volgend jaar komt het col lege met een wijzigingsvoorstel voor de APV. De raad steggelde - opnieuw - ook nog zeer uitvoerig over de winkeltijdenverordening. Die houdt in dat supermarkten op zondag van 10.00 tot 18.00 uur open mogen zijn en dat aan het aantal koopzondagen niets veran dert. Uiteindelijk stemden alleen CDA en SGP-CU tegen het colle gevoorstel. GroenLinks strooide nog met amendementen en mo ties om ook het aantal koopzonda gen uit te breiden, maar die kre gen - na schorsingen - alleen steun van D66. Straatmuzikanten in Goes moeten zich straks toch weer aan bepaalde regels houden. WAARDE - Middenin het centrum van de West-Europese uienhan- del komt volgende week een sta len beeld van een ui te staan: de luun. Het is een open beeld van roest- vrijstaal, drie meter hoog. Het komt aan de Luchtenburg, precies tussen Kruiningen, Krabbendijke, Oostdijk en Waarde in. De Juun is ontworpen door Cok 4 jaar garantiekeurmerk Kwalitatief en veilig herstel •Wij werken samen met alle verzekeraars 750.000 reparaties per jaar www.focwa-eurogarant.nl Nr. 1 in Autoschadeherstel WEMELDINGE - Recreatiepark De Stelhoeve bij Wemeldinge gaat flink uitbreiden. Op een stuk grond ten zuiden van het huidige park moeten 120 recreatiewonin gen komen. „Ze krijgen dezelfde Zeeuwse uitstraling als de be staande vakantiehuisjes", zegt ei genaar Wouter Drijver. De Stelhoeve bestaat momenteel uit achttien chalets, 't Praathuys (een vergaderlocatie) en een groepsaccommodatie. Die laatste bevindt zich in een boeren schuur, die na een brand in 2008 helemaal opnieuw werd opge bouwd. Er zijn veertien kamers, die allemaal plaats bieden aan vier personen. Volgens Drijver gaat het goed met de Stelhoeve. Dikwijls moet aan potentiële gasten 'nee' worden verkocht, omdat alles vol zit. Het recreatieparkje is populair bij dui kers vanwege de aanwezigheid van goede duiklocaties in de buurt, maar ook andere gasten we ten de weg naar de Stelhoekweg te vinden. „Het zijn mensen die van rust houden", zegt Drijver. „Zij gaan juist niet naar de druk ke kust, maar willen hier fietsen, wandelen of gewoon lekker aan de dijk zitten." De eigenaar van het recreatiebe- drijf zegt dat deze doelgroep juist alleen maar groter wordt. Volgens hem is er een enorme verschui ving gaande. „Steeds meer vakan tiegangers willen een stukje bele ving. Ze willen iets van de omge ving zien, authentieke dingen. Dan zit je hier goed." Met de uitbreiding van het park speelt Drijver in op het nieuwe toerisme. Aanvankelijk was het de bedoeling een camping met 250 kampeerplaatsen te beginnen. Nu kiest hij vol overtuiging voor recreatiewoningen. De gemeente Kapelle steunt deze wijziging van harte. Het nieuwe plan zou kwali tatief veel beter zijn, onder meer vanwege de minder ruimtelijke dichtheid." Ten zuiden van de bestaande acht tien vakantiehuisjes komen 120 UITBREIDING DE STELHOEVE Balkestein uit Oostdijk. Samen met Jaap Nieuwenhuijse, direc teur van uienverwerkend bedrijf Jonika, heeft hij het initiatief ge nomen om de Juun te maken. Vijf uienbedrijven hebben de Juun be taald. Burg Machinefabriek heeft het beeld gemaakt. „Het moet een landmark worden. Straks zien de chauffeurs van die uienwagens uit heel Europa hier de Juun staan", zegt Balkestein. Woensdag wordt de Juun onthuld. nieuwe recreatiewoningen, die op zijn hoogst zes mensen kunnen herbergen. In de startnotitie, die komende dinsdag door de ge meenteraad wordt behandeld, staat verder dat het toekomstige bestemmingsplan voorziet in de komst van centrale voorzienin gen. Volgens Drijver moeten men sen zich daar geen al te grote din gen bij voorstellen. „Het gaat om een receptie en wellicht een voor ziening waar een kop koffie kan worden gedronken. Meer niet." De eigenaar stelt dat zijn gasten simpelweg niet op allerlei groot schalige voorzieningen zitten te wachten. Ze trekken er liever op uit om de omgeving te verken nen. Waarom zou hij dan een zwemparadijs bouwen? Aan de an dere kant van de dijk ligt boven dien de Oosterschelde, een gigan tisch zwembad. „En even verder op is er ook nog een leuk strand je" Op het park zelf komt veel speel ruimte voor kinderen. Ook hier hoeven mensen geen grootschali ge faciliteiten te verwachten. „Er komt geen staal", belooft Drijver. „Maar heel natuurlijke speelele- menten." De eigenaar spreekt de wens uit om in 2014 te kunnen beginnen met de uitbreiding. Eerst moet de procedure worden doorlopen voor het opstellen van een be stemmingsplan. DE STELHOEVE wissenkerke - De jaarlijkse kunst verkiezing van de gemeente Noord-Beveland is er weer: lokale kunstenaars van stichting Kunst- spoor dienen werken in waar de gemeente er één van aankoopt. De ambtenaren mogen het eerst stemmen; op hun zes favorieten kunnen de Noord-Bevelanders hun stem uitbrengen. Burgemees ter Henny van Kooten maakt vrij dag 29 november de winnaar be kend. De werken staan in het ge meentehuis in Wissenkerke, daar is ook een stembiljet te krijgen. Stemmen kan ook via internet: www.noord-beveland.nl onder Actueel en Nieuws. De gemeente Goes heeft zichzelf opgelegd om te bezuinigen op de loonsom. Door werknemers van 60 jaar of ouder te vragen voortij dig te vertrekken, zou die raads- motie versneld kunnen worden uitgevoerd. In totaal zijn er veer tig mensen die in aanmerking ko men voor de regeling, de helft maakt daar dus gebruik van. Dat betekent dat de betrokken mede werkers al voor 1 december het stadskantoor verlaten. De lege stoelen zullen niet worden opge vuld. Een nieuwe gemeentesecrat- ris komt er wel, maar die zal in eerste instantie binnen de eigen gelederen worden gezocht. De operatie - die de gemeente raad overigens nog moet goedkeu ren - kost de gemeente eenmalig 2,1 miljoen euro, maar levert daar na structureel 2,6 miljoen euro op. Goes moet mogelijk wel een boete van zeven ton betalen, die al is ingecalculeerd. „Een straf voor bezuinigen van het Rijk", zegt burgemeester Verhulst. door Luc Oggel GOES - Straatmuzikanten in Goes moeten zich straks toch weer aan bepaalde regels houden. Het colle ge van B en W wil in de eerstko mende wijziging van de algemene plaatselijke verordening (APV) weer voorwaarden vastleggen voor het maken van muziek op straat. door Nadia Berkelder U bent altijd welkom bij één van de volgende FOCWA Eurogarantbedrijven: ASN Autoschade Service van der Endt Goes Amundsen weg 8 4462 GP Goes Tel.: 0113-270 810 www.vanderendtautoschade.nl 'Huidige toerist door Rob Paardekam Oosterschelde Camping Klein Stelle De Oesterbaai Uitbreidingsgebied voor 120 recreatiewoningen en centrale voorzieningen, zoals een receptie. Bestaand recreatiepark De Stelhoeve met 18 chalets en een groepsaccommodatie. De Stelhoeve ligt op een steen worp afstand van de populaire duikplaats aan de Oude Zeedijk tussen Wemeldinge en Kattendij- ke. Deze werd een jaar geleden, als eerste in Nederland, een vijf sterren hotspot voor duikers. De Stelhoeve zelf werd vorig jaar geclassificeerd met vijf sterren door de Stichting Keurmerk Mi lieu, Veiligheid en Kwaliteit. De stichting waardeerde met na me de mogelijkheden voor een za kelijk verblijf met onder meer de aparte vergaderlocatie 't Praat huys hoog. Recreatiepark De Stelhoeve ging open in het voorjaar van 2011. infographic Donja Odijk door Luc Oggel GOES - Bij de gemeente Goes ma ken twintig medewerkers gebruik van de zogeheten 60-plussersrege- ling, inclusief gemeentesecretaris Carool Maas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56