Knallende ruzie van College vraagt fiat voor fusie Grevelingenschap Dak 'erop' bij eerste fase OranjeDok Dreischor 24 SCHOUWEN-DUIVELAND WETENSCHAPPELIJK ONDERZOEK scharendijke - De samenvoeging van het natuur- en recreatieschap Grevelingen met de Zuid-Hol landse zusterorganisatie Haring- vlietschap heeft geen gevolgen voor onderhoud en beheer. Dat schrijft het college van B en W aan de gemeenteraad. Het beheer en onderhoud wordt straks op lo kaal niveau geregeld. Het college van B en W stelt de raad voor om in te stemmen met de fusie tussen beide organisaties en de nieuwe gemeenschappelij ke regeling natuur- en recreatie schap Zuidwestelijke Delta te vor men. Er is - aldus het college - voordeel te halen door efficiënter werken en met het nieuwe schap zou ook beter ingespeeld kunnen Worden op maatschappelijke ont wikkelingen. Hoewel het college van B en W voorstander is van de fusie, wijst het college de raadsleden wel op mogelijke negatieve gevolgen. Het grootste risico is dat er minder aandacht komt voor de Grevelin gen en de twee dammen. En dit gebied is voor Schouwen-Duive- land juist erg belangrijk. Daar naast wijst het college op de ver schillen tussen de natuurgebie den van beide schappen. bruinisse - De bouw van de eer ste zestien woningen van het pro ject OranjeDok in Bruinisse loopt voorspoedig. Vorige week zijn de eerste daken op de huizen gegaan. In februari 2014 wordt de eerste fa se opgeleverd. Alle woningen zijn verhuurd. OranjeDok omvat in to taal vijftig door Zeeuwland ge bouwde woningen, in de Bruse wijk met Oranje straatnamen zo als de Koningin Julianastraat en de Prinses Beatrixstraat. Na de eer ste fase volgen nog twee fasen, waarin achtereenvolgens 18 en 16 woningen worden neergezet. De drie fasen hebben de namen de Kielbalk, de Mast en het Dek ge kregen vanwege de ligging nabij I Vorige week is een begin gemaakt met het leggen van de daken. Nog niet de haven. In 2018 wordt het bouw- alle woningen zijn van een dak voorzien, foto Ronald den Dekker project afgerond. Apotheek Boots in Zierik- zee laat avond- en zondag diensten over aan concur rent Borrendamme. ZlERlKZEE - Haar stem trilt van woe de. „Ja, hier ben ik best verbolgen over." Apotheker Loes Jacobs van het Medisch Centrum in Borren damme is boos op concurrent Boots Apotheek in winkelstraat de Mol in Zierikzee. „Zij proberen gratis mee te liften op onze avond- en weekenddien sten en dat vind ik niet fair." Boots stuurde deze week een brief aan zijn klanten met de me-' dedeling dat de apotheek op zon dag en in de avonduren gesloten is. Boots verwijst zijn klanten naar collega Mediq in Goes. Boots meldt daarbij dat iedere apothe ker verplicht is klanten te helpen die met een doktersrecept komen. In de praktijk komt het er dan op neer dat Schouwse patiënten zich 's avonds en 's zondags melden bij Borrendamme en niet 20 kilo meter verderop in Goes. Normaal maken apothekers in de zelfde stad afspraken over de ver deling van de (qua personeelsla sten dure) avond- en weekend diensten. In Zierikzee gaat dat niet. „We hebben het geprobeerd, maar dat lukt niet," zegt een woordvoerster van Boots. Jacobs ontkent dit stellig: „Er is nooit over samenwerking gespro ken. Sterker nog: Op het moment dat wij in Borrendamme open den, stopte Boots acuut met zijn avonddiensten. Boots informeert zijn klanten ook niet correct in die brief en daar hebben we ze al meerdere keren op aangesproken. Zij trokken zich destijds zelf te rug uit de plannen voor Borren damme en meten zich nu de slachtofferrol aan." Jacobs doet er verder het zwijgen toe: „Ik wil deze ruzie niet over de ruggen van onze én Boots' klanten uitvechten, maar dit moest ik toch even kwijt." ISST Venster op de Wereld door Ton van den Nouweland door Melita Lanting Achtergrond: één vierkante kilometer Dreischor. Foto's: boven; onderzoekers Joop Schaminee en Anton Storteider. Daaronder de eerste wasplaats in Zee land voor landbouwmachines. Linksonder: leerlingen van OBS De Klimop onderzoeken het water van de ringgracht montage Donja Odijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50