Lagere tarieven therapeuten, lagere zorgpremie Scheidingscafe in Goes en Middelburg Eén kerk WEEKEND KORTING Home ZEELAND 23 Rechtszaak 'gifmoord' uitgesteld commentaar Directeur Dow wordt Zeeuwse voorzitter BZW MIDDELBURG - Marie-José van Gar- dingen van de CZ zorgverzeke ring, reageert dat zij de zorg voor de verzekerden tegen een zo laag mogelijke prijs wil inkopen. „En dan kijken we of de zorg of thera pie doelmatig en kwalitatief van hoog niveau is. Bij bijvoorbeeld de logopedie konden we niet zien hoe die beroepsgroep werkt. Van daar dat we gevraagd hebben om dat wat ze doen inzichtelijk te ma ken. Laat zien wat je doet, daar door maak je de onderhandelings positie met zorgverzekeraars be ter." „Misschien doen ze het goed", ver volgt ze, „maar als we zorg inko pen, willen we weten wat de kwa liteit is." CZ beaamt te sturen op kwaliteit. „Als wij weten dat een fysiothera peut een goede behandelmethode voor Parkinson heeft, met goede resultaten, dan zeggen we dat mensen naar die therapeut moe ten gaan. Daar heeft iedereen baat bij- Van Gardingen kaart aan dat de ta rieven voor de therapeuten een maximumgrens hebben. „Het woord zegt het al. Daar hoef je niet op uit te komen." In deze tijd, zegt ze, „kunnen we niet zomaar meer het volle pond bieden. We zien bijvoorbeeld bij de logopedie dat de kosten stij gen. Mogelijk omdat ouders niet meer terecht kunnen op scholen en ze op een andere manier logo pedie kunnen krijgen." En die dure cursussen, die de the rapeuten opgelegd krijgen? „Ik zou zeggen dat hoort bij hun be roep om op de hoogte te zijn van de nieuwste ontwikkelingen in het vakgebied." De gemiddelde zorgpremie daal de in 2013 licht met 13 euro naar 1213 euro, onder meer door de winst die zorgverzekeraars heb ben gemaakt. Vorige week werd bekend dat de zorgpremie in 2014 in elk geval 100 euro goedkoper zou worden ten opzichte van dit jaar. den BOSCH - De zaak tegen een 57-jarige vrouw uit Kattendijke, die verdacht wordt van moord op haar echtgenoot, is uitgesteld. Dat heeft de advocaat van de vrouw gisteren bekend gemaakt, kort voor behandeling van het hoger beroep bij het gerechtshof in Den Bosch. Aanleiding voor de aan houding van de rechtszaak is de verhindering van de voorzitter van het hof in verband met per soonlijke omstandigheden. De zaak dient nu begin 2014. Lounge bank 31357- 2750,- HuisMakeOver Zeeland Sint Janstraat 32, Middelburg GOES - Mensen die overwegen te gaan scheiden, kunnen op donder dag 31 oktober advies inwinnen in het mobiele Scheidingscafé. Dat strijkt dan neer in De Mythe in Goes. Op 13 november is het Scheidingscafé in Hotel Westduin in Koudekerke. Beide dagen zijn van 19 tot 21 uur deskundigen aan wezig om in te gaan op de prakti sche en financiële gevolgen. Een scheidingsconsulent, hypotheek en pensioenadviseur, een advo caat, makelaar, kindercoach, belas tingadviseur en notaris geven tekst en uitleg. Hoe zit het met het huis, de alimentatie, de belas tingen, het pensioen? In Goes is een medewerker van de gemeen te present om de gevolgen voor werk en inkomen toe te lichten. Het Scheidingscafé is in Zeeland nieuw, maar in West-Brabant al een succes gebleken. Hypotheek adviseur Adriaan Beirnaeert, die betrokken was bij het Scheidings café in Brabant, pakte in Zeeland het idee op met notaris Eric Stur- kenboom en echtscheidingsconsu lent Wim Folmer. De toegang tot het Scheidingscafé is vrij; ieder een kan binnenlopen. Meer infor matie is te vinden op www.scheir dingscafezeeland.nl Dordrecht is vandaag en morgen het de cor voor overleg over de toekomst van de kerk. Deze nationale sy node was nog niet zo lang gele den een puur protestantse aan gelegenheid. Een katholieke waarnemer was niet welkom. Dat is aan het veranderen. Het zou mooi zijn als uitgerekend uit Dordt, de bakermat van de huidige protestantse leer, nu eens de voorzet komt voor een fusie: één kerk voor katholie ken en protestanten. In de afgelopen jaren zijn nogal wat protestantse kerken onder druk samengevoegd. Bijvoor beeld om de financiën rond te krijgen. Dat is de verkeerde ma nier. Goede samenwerking vraagt vooral gewenning en ruimte voor verschillen. Protes tanten en katholieken kennen elkaar goed genoeg om te we ten dat achter die verschillen godsbeelden zitten die welis waar wat uit elkaar zijn ge groeid, maar die in de kern heel veel op elkaar lijken. Genoeg om één kerk te zijn. TERNEUZEN - Directeur Arnd Tho mas van Dow Benelux in Terneu- zen wordt de nieuwe Zeeuwse voorzitter van de Brabants- Zeeuwse Werkgeversvereniging. Thomas (48) is sinds april 2013 di recteur van Dow Terneuzen. Per 1 januari neemt hij de hamer over van Roel Adriaansens, directeur veiligheid, gezondheid en milieu bij Dow. Hij was drie jaar de Zeeuwse voorman in de BZW. Peter Swinkels, de voorzitter van de gehele BZW, neemt in maart afscheid. Peter Struik, president van Fujifilm Europe BV in Til burg, komt dan aan het roer van de werkgeversvereniging te staan. VRIJDAG 25 OKTOBER 2013 ErgotH door Ondine van der Vleuten SUPER 15% VRIJDAG I ZATERDAG I ZONDAG op meubelen, karpetten, schilderijen, j? spiegels en verlichting Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 I www.trendhome.nu J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49