Bedrijf wordt streng beveiligd ZEELAND 29 Nertsenfokker Lyon Walhout kwam ruim vier jaar geleden in het nieuws toen dierenactivisten op zijn bedrijf zo'n drieduizend nertsen wisten te bevrijden. Onder hen be vond zich ook Peter lanssen, beter bekend als de Veagan Streaker, die bijna naakt een televi sieprogramma van Paul de Leeuw verstoor de. lanssen werd ruim een jaar later veroordeeld tot een grotendeels voorwaardelijke gevange nisstraf van 265 dagen en een werkstraf van 150 uur. Een medeverdachte werd vrijgespro ken wegens gebrek aan bewijs. Met hulp van familie, vrienden en collega fokkers uit de omgeving konden de meeste nertsen weer worden gevangen, maar onge veer honderd dieren heeft Walhout nooit meer teruggezien. De schade was groot vol gens de fokker uit Stavenisse. Zo wierpen de nertsen door de stress veel minder pups dan anders." Walhout zei destijds dat hij absoluut niet had verwacht het slachtoffer te worden van een dergelijke actie. Op dat moment waren er in ons land al vijfjaar geen dieren 'be vrijd'. Na het incident is om het terrein een betonnen muur gebouwd met daarop stroom draad. Ook is er cameratoezicht. Desondanks ontsnapt er bijna elke dag nog wel een nerts, maar daar hebben dierenacti visten de hand niet in. Een dier weet soms zelf de kooi open te maken. Dan is het een kwestie van dikke handschoenen aantrekken (nertsen kunnen bijten en krabben), een vangnet pakken en achter het dier aan gaan. Alleen dit jaar al gaan er vijftien volle jumbojets met fökdieren richting China VRIJDAG 25 OKTOBER 2013 Lyon Walhout om nertsenverbod Nertsenfokker Lyon Walhout sluit een verhuizing naar Noord-Amerika niet uit, maar blijft voorlopig in Stavenisse. Hij hoopt dat het verbod op pelsdierhouderijen sneuvelt bij de rechter, foto's Marcelle Davidse De bedrijfstak bloeit volgens Wal hout als nooit tevoren. Met name in China is de vraag naar nertsen bont heel groot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37