Vlissingen moet milj'oenen extra bezuinigen, maar de vraag blijft hoe i WALCHEREN 25 m AANTAL LEERLINGEN VOORTGEZET ONDERWIJS WALCHEREN csw Het college van B en W heeft dat antwoord nog niet gegeven in de concept-begroting die nu voor ligt. En daar worstelde de raad gis teravond mee. „Dit is geen bezui niging die u voorstelt, maar een inventarisatie van de mogelijkhe den om te bezuinigen", conclu deerde Pim Kraan van de LPV. Wethouder van financiën Marin de Zwarte (CDA) knikte instem mend. „We leggen een visie voor met prioriteiten: wat is belangrijk en wat is minder belangrijk. De invulling van de bezuinigingen is nog niet klaar. U stelt veel vragen over het hoe, maar dat moeten we later met zijn allen gaan bepalen." Voor de behandeling van de be groting in de gemeenteraad op 7 november zal er dan ook geen 'spoorboekje' liggen voor de ma nier waarop bezuinigd gaat wor den, stelde De Zwarte. „In eerste instantie zullen we de politieke keuzes moeten gaan maken, daar na kunnen we praten over de uit werking ervan." Diverse partijen hadden wel moei te met deze werkwijze. Zoals SP' er Sem Stroosnijder zei: „We wil len nu over de invulling van de bedragen praten, maar dan krij gen we te horen: de politieke keu ze hoeveel bezuinigd moet wor den, is in mei al gemaakt bij de voorjaarsnota." De Zwarte wees erop dat de raad in mei alleen maar heeft gevraagd om 'een sluitende begroting'. „De zoekrichting hoe we verder kun nen, ligt er nu." Zoekactie naar gevaarlijke man De Regionale Ondersteunings groep (ROG) van de politie heeft gistermiddag in Vlissin gen gezocht naar een vuurwa pengevaarlijke man, maar deze niet gevonden. De actie vond plaats in de buurt van het Scheldeterrein. Gezocht werd naar één of meer mensen die vuurwapengevaarlijk kunnen zijn. De politie moest de actie zonder resultaat beëindigen. Recordopbrengst bij Westkapelse actie De Westkapelse actie Oe Tooier Oe Mooier (Hoe gekker hoe beter), waarbij geld wordt ingezameld voor een goed doel, kent dit jaar een recordop brengst. Zaterdag 19 oktober werd in het Kasteel van Bata via van 's ochtends vroeg tot midden in de nacht geld ingeza meld: 12.500 euro op voor de Nederlandse Hartstichting. Cursus voorkomen van valpartijen Bij Ter Reede in Vlissingen wordt in november een cursus valpreventie gegeven. Het doel is om de valrisico's bij jezelf te verkennen en om praktische handvatten te vinden om de ri sico's te beperken. De bijeen komsten zijn op 7,14,21 en 28 november, van 10 tot 12 uur. In formatie over inhoud, kosten en aanmelden: 0118-476949. Optreden van Daniel Norgren in De Spot De Zweedse singer-songwriter Daniel Norgren treedt van avond op in De Spot in Middel burg. Norgren staat bekend om zijn ruwe, maar soulvolle mu ziek. Hij leidt een teruggetrok ken leven in het Zweedse woud, waar hij zijn muziek schrijft. De zaal is open vanaf 21.00 uur. Toegang 7,50 euro en studenten met cjp zes euro. Politie vindt dode vrouw in haar huis De politie heeft gisteren een 71-jarige vrouw dood gevon den in haar huis in de Zacha- rias Jansenstraat in Middel burg. Buurtgenoten van de vrouw hadden haar al een paar dagen niet gezien en lichtten de politie in. Die is met wo ningcorporatie Woongoed het huis binnen gegaan. Uit onder zoek bleek dat de vrouw een natuurlijke dood is gestorven. The Blues Sensation in de Concurrent The Blues Sensation treedt morgenavond op in de Concur rent aan het Bellamypark te Vlissingen. Het drietal, afkom stig uit Middelburg en Oost-Souburg, speelt geheel En gelstalige muziek. Begin deze maand hebben ze hun nieuwe demo-cd opgenomen. Het op treden begint om 23.00 uur. De toegang is gratis. TWee wietkwekerijen in één straat opgerold Op twee adressen aan de Mean derlaan in Middelburg heeft de politie gisteren hennepkweke rijen aangetroffen. Beide zijn ontruimd. Er zijn geen arresta ties verricht. Eén woning was bijna geheel ingericht als kwe kerij. Hier trof de politie 382 potten en ruim vijf kilo wiet. In de andere woning werden 78 planten gevonden. Lenie t Hart onthult eerste beeld zeehond Lenie 't Hart, oprichtster van de Zeehondencrèche Pieterbu- ren, onthult dinsdag 29 okto ber het eerste zeehondenbeeld in Renesse. In het dorpscen trum komen vijf zeehonden- beelden. Het initiatief is van Renessenaar Cees Hoogerhuis en wordt gerealiseerd door Stichting Renesse en de ge meente. Bosch Car Service zorgt ervoor dat mijn auto ook 's winters grip houdt. VRIJDAG 25 OKTOBER 2013 I Totaal aantal ingeschreven leerlingen op 1 oktober 2500 1500 Nehalennia Scheldemond Calvijn College infographic Donja Odijk door Maurits Sep VLISSINGEN - De opdracht om te be zuinigen is groot in Vlissingen: ze ven miljoen euro extra in 2017. De kernvraag blijft vooral hóe dat be drag gevonden moet worden. De vergadering van de raadscommis sie algemeen bestuur over de be groting 2014 gaf daarop gistera vond nog geen antwoord. VLISSINGEN WESTKAPELLE VLISSINGEN MIDDELBURG MIDDELBURG VLISSINGEN MIDDELBURG RENESSE Maak dus zelf ook snel een afspraak. Tenzij u graag alle kanten op glijdt... De kwaliteit en reputatie van Bosch, loogapast 00 he: entte: on de reparaue v.tn alle automerken www.boschcarservice- Autoservice Van Liere v.o.f. Voltaweg 33 4338 PS Middelburg Tel. 0118-627680 www.autoservicevanliere.nl Autobedrijf Kluyfhout Karreveld 4 4371 GA Koudekerke Tel. 0118-551991 www.autobedrijfkluyfhout.nl Wij doen alles voor uw auto Veersedam Auto v.o.f. Vrouwenpolderseweg 75 4353 KL Vrouwenpolder Tel. 0118-591524 www.veersedamauto.nl Autobedrijf Faasse Zuidstraat 27 4361 AA Westkapelle Tel. 0118-571292 www.auto-faasse.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33