'Sport is cement Vlissingen' 22 A f Jtl m Aan de inwoners van Walcheren 24 WALCHEREN MIDDELBARE SCHOLEN Precies 6.193 leerlingen staan per 1 oktober ingeschreven bij de middelbare scholen op Walcheren. Belangrijk! ides Hij deed dat gisteravond bij een vergadering van de raadscommis sie algemeen bestuur, die zich boog over de gemeentebegroting voor 2014. Het college van B en W stelt daarin voor om een 'lage prio riteit' te geven aan sport en cul tuur. Dat betekent bijvoorbeeld dat daarin minder wordt geïnves teerd en dat clubs en hun leden zelf meer moeten doen aan en be talen voor beheer en onderhoud van accommodaties. De clubs en de Sportraad zijn daar woedend over. Zij hebben ook al een verhoging van de huur- tarieven voor accommodaties te slikken gekregen en moeten die ook doorberekenen in contribu ties. Leden om nog meer geld vra gen, betekent ledenverlies en dus het einde van verenigingen, waar schuwde de Sportraad. „Sport- voorzieningen kostendekkend ma ken is een utopie. Zonder subsi die kunnen we niet bestaan." Het verbaast de clubs en de Sport raad dat het college nu een lage prioriteit geeft aan sport en erop wil bezuinigen, terwijl een half jaar geleden nog de Sportnota is aangenomen waarin als uitgangs punt staat dat 'iedereen kan mee doen'. „Hebben de opstellers van deze begroting zitten slapen, of hebben ze de Sportnota niet gele zen?", vroeg Van den Berg zich hardop af. „Want die twee stuk ken staan lijnrecht tegenover el kaar." De Sportraad wees erop dat sporten ook positieve gevolgen heeft voor onder meer veiligheid. Bezuinigen op sport staat volgens Sportraad haaks op uitgangspunt Sportnota dat 'iedereen kan meedoen'. middelburg - De voor scholen be langrijke datum 1 oktober is gepas seerd. Het aantal leerlingen dat op die dag op een school staat inge schreven, bepaalt het budget dat de school van het Rijk krijgt. De recente cijfers van de middelbare scholen op Walcheren bevestigen trends die al een paar jaar zicht baar zijn. Zo blijven de leerling aantallen dalen van Christelijke Scholengemeenschap Walcheren, met vestigingen in Middelburg en Vlissingen, en - in mindere mate - van Scheldemond in Vlissingen. Daarentegen blijft Nehalennia Ste delijke Scholengemeenschap in Middelburg groeien. Het Calvijn College in Middelburg is redelijk stabiel. Op de Walcherse middelbare scholen staan per 1 oktober 2013 6.193 leerlingen ingeschreven. Vo rig jaar waren dat er op 1 oktober 6.164. De cijfers per school zijn in clusief leerlingen die extern on derwijs volgen, bijvoorbeeld op VAVO, OPDC of het nevenin- stroomproject Molenwater. Nehalennia blijft een opvallende stijger: 276 meer leerlingen dan vorig jaar. Het aantal nieuwe aan meldingen bleef hetzelfde als in 2012: 553. En dat is hoog, zegt ook rector Hendrik-Jan van Arenthals van Nehalennia en Scheldemond (gefuseerd in Mondia Scholen- groep). Volgens Van Arenthals is de populariteit van Nehalennia moeilijk te verklaren. „Ik durf niks te zeggen over hoe ouders kiezen. Dat hangt van zoveel facto ren af: sfeer, of de school in de buurt is, extra activiteiten. Kinde ren kiezen ook steeds vaker zelf. En die kijken niet naar zoiets als het onderwijsprogramma in de bovenbouw." Waarschijnlijk zorgt ook de ontzuiling ervoor dat de schoolkeus minder vaak op de CSW valt. Van Arenthals verwacht dat de be- vokingskrimp over een aantal ja ren toeslaat, zeker ook op zijn scholen. „Vanaf 2017 verwachten we een flinke daling. We kijken natuurlijk goed naar de basis schoolcijfers en demografische cij fers. Ik ben daarom erg voor sa menwerking tussen alle scholen op Walcheren, in plaats van con currentie." Rector Gerrit Terlouw van het Calvijn College in Middelburg ver klaart de 'licht dalende trend' op zijn school door een beperkte ma te van krimp. „Ondanks de stabie le achterban, hebben we te ma ken met minder beschikbare kin deren." Terlouw verwacht dat de daling de komende jaren zal door gaan, maar dat er een redelijk sta biel leerlingenaantal zal blijven. Directeur Frans van der Knaap van CSW was gisteren niet bereik baar voor commentaar. door Maurits Sep VLISSINGEN - De Vlissingse sport verenigingen en hun belangenorga nisatie Sportraad Vlissingen verzet ten zich fel tegen voorgenomen be zuinigingen op sport door het ge meentebestuur. „Sport is het ce ment tussen de bouwstenen van Vlissingen zoals wonen, werken en onderwijs", waarschuwt Anthony van den Berg namens de clubs en de Sportraad. Nehalennia blijft groeien, CSW krimpen door Carla van de Merbel -I98 +276 -26 Christelijke Scholengemeenschap Walcheren telt per 1 oktober 2013 198 leerlingen minder dan op 1 okto ber 2012. CSW blijft wel de grootste middelbare school op Walcheren. Nehalennia Stedelijke Scholenge meenschap in Middelburg heeft per 1 oktober 2013 276 meer leerlingen in geschreven staan dan een jaar eerder. De school groeit al een aantal jaren. Scheldemond College in Vlissingen telt per 1 oktober 2013 26 leerlingen minder dan op 1 oktober 2012. Het aantal aanmeldingen is dit jaar weer wel hoger: 251 tegen 224 vorig jaar. Pauze op Nehalennia. foto Ruben Oreel Calvijn College in Middelburg heeft per 1 oktober 2013 23 leerlingen min der ingeschreven staan dan een jaar eerder. Het aantal nieuwe aanmeldin gen steeg dit jaar met 1 naar 154. Van 26 oktober 10:00 uur tot en met 4 november 23:00 uur voeren wij werkzaamheden uit aan de drinkwaterleiding. Om u blijvend een goede en betrouwbare drinkwatervoorziening te garanderen, is onderhoud aan de drinkwaterleiding noodzakelijk. DELTA voert deze werkzaamheden, in opdracht van Evides Waterbedrijf, voor u uit. De werkzaamheden beginnen op zaterdag 26 oktober om 10:00 uur en eindigen op maandag 4 november om 23:00 uur. Tijdens deze periode kunt u een lagere waterdruk ervaren dan u gewend bent. Ook is er kans op bruin water. Dit water voldoet aan alle normen en kunt u gewoon drinken. Wij adviseren u - wanneer er bruin water uit de kraan komt - tijdelijk geen (witte) was te doen, want dit kan vlekken op het wasgoed geven. Komt er bruin water uit de kraan, laat dan de kraan enkele minuten krachtig doorstromen. Het water wordt vanzelf weer helder. Contact Heeft u vragen? Neem dan contact op met DELTA, afdeling Opdracht Support via het gratis telefoonnummer 0800-1221, bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 08:00 uur tot 16:30 uur. waterbedrijf DELTA N.V. verzorgt het beheer en onderhoud van het leidingnet in Zeeland. Goeree Overflakkee en de Brabantse Wal in opdracht van Evides Waterbedrijf. Evides levert drinkwater in Zuid-Holland Zuid, Zeeland en de Brabantse Wal. DELTA Infra B.V. aanvaardt geen enkele vorm van aansprakelijkheid voor de schade die zou kunnen ontstaan uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. DELTA\ III,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32