ZEELAND Uch uch Toename aantal faillissementen in Zeeland almanak Verdachten visfraude Arnemuiden zijn op vrije voeten Abvakabo/FNV, CNV Publieke Zaak en RMU eisen spoedoverleg met Zeeuwse Bibliotheek, Scoop en de provincie. Tuinen Zorgverleners krijgen stapels administratie te verwerken De band Mozes and the Firstborn wist dit jaar naam te maken MIDDELBURG - De vakbonden ma ken zich grote zorgen over de fu sie tussen de Zeeuwse Biblio theek en onderzoeksinstituut Scoop. De Abvakabo/FNV, CNV Publieke Zaak, en RMU eisen daarom spoedoverleg met de on dernemingsraden, bestuurders en raden van toezicht van beide orga nisaties en met de provincie. De bonden gaan ervan uit dat de fusie vertraging oploopt door de bestuurscrisis bij de bibliotheek. Ze vrezen dat daardoor het sociaal plan voor de reorganisatie in ge vaar komt. „We willen ons totaal niet mengen in de bestuurscrisis, maar we willen de gemaakte af spraken veilig stellen", zegt Den nis van Nieuwenhuijzen van CNV Publieke Zaak. De provincie betaalt de kosten die de fusie met zich meebrengt. „Als de deadline niet gehaald wordt, dan komt die financiële dekking van de fusie wellicht in een ander daglicht te staan en daarmee ook de regelingen voor het personeel." De vakbonden willen voor 15 no vember om tafel, omdat Provincia le Staten die dag discussiëren over de najaarsnota van de provin cie. Gedeputeerde Staten zinspe len in die nota al op de fusievër- traging. Ze houden er rekening mee dat de geraamde bezuinigin gen in 2014 nog niet helemaal ge haald worden. De Zeeuwse bibliotheek en Scoop moeten gezamenlijk 2 miljoen eu ro bezuinigen van de provincie. Daardoor moeten banen ge schrapt worden. Zouden de twee organisaties niet fuseren, dan was het bezuinigingsbedrag 3,2 mil joen. Vorige week vertrok interim-be stuurder Guus Egas Reparaz bij de bibliotheek, vanwege een con flict met de raad van toezicht. Het personeel van de bieb kwam daar tegen in opstand. GOUWE OUWEN Alles over wwvv.pzcwojien.nl MIDDELBURG - Het aantal bedrij ven dat in de de eerste tien maan den van dit jaar failliet ging, ligt bijna 17 procent hoger dan in de zelfde periode in 2012. Dat blijkt uit een overzicht van Faillissementsdossier.nl. Dit jaar gingen tot nu toe 215 Zeeuwse be drijven over de kop. Vorig jaar wa ren dat er 184 in de eerste tien maanden. In absolute aantallen heeft Zeeland de minste faillisse menten. Qua stijging zit Zeeland van alle provincies in de midden moot. Koploper is Groningen met een toename het aantal faillisse ment met bijna 40 procent. Dren the scoorde als enige een (flinter dunne) daling. Techniek en de inwoner van Zierik- zee zijn geen geweldige combinatie. Vaak moet hij de hulp van zijn vrouw inroepen als er iets aan de hand is. Vorige week ontving ze weer een telefoontje tijdens haar werk. Hij was gestrand met de auto. Wat er aan de hand was, wilde ze weten. „Normaal doet hij uch uch uch als je start, en nu tik tik tik en daarna was het stil", legde hij om standig uit. Ze zuchtte diep terwijl ze de hoorn neerlegde en vertelde wat er aan de hand was. „Oh, tik tik tik", reageerde een doorgaans a-technische collega met een stalen gezicht, „dat is de startmotor. Dat wordt een dure grap." Ze heeft ge lijk gekregen. ARNEMUIDEN - De vier verdachten in de visfraudezaak te Arnemui den zijn op vrije voeten. Ze kun nen voorlopig gaan en staan waar ze willen. Over enkele maanden nemt het Functionaal Parket een beslissing of het al of niet tot ver volging overgaat. Een woordvoerster van het Func tioneel Parket deelt mee dat het viertal na verhoor is vrijgelaten. De eerste verdachte mocht vorige week donderdag gaan, de laatste afgelopen dinsdag. Het viertal, twee reders, een vis ser en een handelaar wordt er van verdacht dat ze een deel van de visvangst stelselmatig buiten de administratie heeft gehouden. Op die manier zou voor tonnen zijn gesjoemeld. Ze zijn donderdag 3 oktober, met nogal wat machtsver toon van de kant van de opspo ringsdiensten, gearresteerd. ZEELAND CULTUUR VRIJDAG 25 oktober 2013 somberen over fusie Bonden door Cornelleke Blok Tip? redactie@pzc.nl \/lpP7 j ri Op Tl tTl Pt" OOST-SOUBURG - Het was druk gisteren in de zaal van den ontdekt in de Verenigde Staten, waar Tober op drieja- O 111CL woonzorgcentrum Nieuw Bachtenpoorte in Oost-Sou- rige leeftijd met zijn familie naartoe verhuisde. Hij zong R On niP ToflPr '5ur^' Ronnie Tober trad op en dat trok de belangstelling. daar op familiefeestjes, speelde in musicals en films en 1 Lzlzt-l Tober is bekend van de liedjes'Breng die rozen naar San- trad op voor de presidenten Kennedy en Nixon. dra', 'Geweldig' en 'Morgen'. Zijn muzikale talenten wer- foto Ruben Oreel. O Ga verder op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29