Burgemeester kansloos tegen woningoverlast Zonnepanelen cruciaal bij verkoop huis WONEN 3 trendy woonstijl en onverwnchte meubelen ontdek je in Grijpskerke Provincialeweg 3, Kerkwerve Burgemeesters kunnen niet op te gen woningeigenaren die ernstige geluidsoverlast veroorzaken of an der aso-gedrag vertonen richting hun buren. De lokale overheid kan proberen de woningen te slui ten, maar in de ogen van rechters is dat veel te extreem. Jurist Michel Vols stelt daarom voor om de Nederlandse Gemeen tewet aan te passen zodat de loka le overheid beter en effectiever kan reageren bij ernstige burenru zies. Vorig jaar nog sloot de burge meester van Purmerend de koop woning van een eigenaar die ern stige geluidsoverlast veroorzaakte. De eigenaar vocht deze zaak aan en won. De buren van de overlast veroorzaker voelden zich na de uitspraak het kind van de reke ning. Burgemeesters hebben geen echte middelen om dit soon uitingen van hufterigheid tegen te gaan en slachtoffers van woonoverlast kunnen daardoor niet worden ge holpen. Een oplossing voor dit probleem zou kunnen zijn door een dwangsom met een gedrags aanwijzing in de Gemeentewet op te laten nemen. Bijna de helft van de Nederlan ders vindt het aantrekkelijker om een huis met zonnepanelen aan te schaffen dan een huis zon der panelen. Dit blijkt uit onderzoek van Mo- tivaction, in opdracht van Stich ting Natuur Milieu. Het hebben van zonnepanelen op het dak speelt een belangrijke rol bij de verkoop van een huis. Bijna de helft (46 procent) van de Nederlanders denkt dat zon nepanelen de waarde van een huis verhogen. Volgens 30 procent gaat het dan om een stijging van enkele dui zenden euro's. Om meer aandacht te vragen voor de voordelen van zonnepa nelen op het dak, lanceerde de stichting Natuur Milieu twee weken geleden de actie: Zon zoekt Dak. Onder het motto 'Zonnepanelen zonder zorgen', maakt Natuur Milieu het men sen makkelijker om goede zonne panelen aan te schaffen tegen een aantrekkelijke prijs. Mensen kunnen nog tot 17 november zonnepanelen bestellen via www.zonzoektdak.nl. VRIJDAG 25 OKTOBER 2013 Soort woning: eengezinswoning, twee-onder-een-kap Vraagprijs: 259.000 euro Bouwjaar 1958 Oppervlakte: 100 m2 Perceeloppervlakte: 940 m2 Voordelen: Unieke locatie. Woning is helemaal gerenoveerd. Veel ruimte, met de mogelijkheid extra weide bij te huren. Voor de ruimte die je krijgt, is de prijs niet hoog. Nadelen: Starters vallen bij deze vraagprijs buiten de boot. Grond is erfpacht dus je kunt niet zomaar iets bijbouwen. Na 22 jaar in Kerkwerve zoeken Cees en Lennie de Haan nu een wat klei ner huis, dichter bij de kinderen. De oorspronkelijk in 1958 gebouwde woning in Kerkwerve is recent twee keer volledig gerenoveerd. foto's Dirk-Jan Gjeltema De woning is binnenin ruimer dan je van buiten af zou denken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23