FZC Huis aan de kust ■w* /ii 2 3 ms Knuffelzacht marmer Dat marmer niet kil en koud hoeft te zijn, bewijst de nieuwe herfst- en wintercollec tie van Ferm Living. Dit Deense merk drukt de marmerprint op producten waar bij je juist niet aan steen denkt: dekbed overtrek, kussenhoesje, servetten, douche gordijn. Wie een statement durft te ma ken, kiest voor behang met een niet van echt te onderscheiden marmereffect. Op vallend zijn ook de op hout gedrukte illus traties met marmereffect van de Deense ontwerpster Kristina Krogh. Zij ontwierp de kunstwerken speciaal voor Ferm Li ving. Stapel op marmer Marmer is door zijn hardheid en hittebe stendigheid een ideaal materiaal voor in de keuken. Handig bijvoorbeeld als snij plank. Het Deense designmerk Hay heeft de Chop Chop, een basic marmeren'snij plank. Sinds kort heeft die gezelschap ge kregen van de Lens Boxes, oftewel ronde doosjes, ontworpen door Thomas Jenkins voor het nieuwe label van Hay: Wrong for Hay. Door het gebruik van verschillende kleuren marmer vormen de doosjes opge stapeld een decoratieve toren. Ook handig in de keuken: peper- en zoutmolens van Normann Copenhagen, vaq hout met een marmeren dop. Marmer maakt een opmars in het interieur. Niet langer als statig statement op de vloer of het aanrecht, maar als moderne touch. Met accessoires en meubels met een subtiele knipoog naar de jaren vijftig. Soms echt van steen en soms is de look al voldoende. Marmermeubels De nieuwe tafel Solid van Normann Co penhagen is een ware mix van culturen: ontwerper Lars Beller Fjetland liet zich in spireren door de eenvoud van Scandina visch design, de architecturale principes uit Japan en de allure van Italiaans mar mer. Resultaat: een stoere en solide hou ten tafel met marmeren blad. Hij wordt geleverd in een platte doos en is zonder gereedschap in elkaar te zetten. In dit rijtje mag de collectie van Marsotto Edizioni ook niet ontbreken. Topontwer pers als Ross Lovegrove en Jasper Mor rison ontwerpen voor dit Italiaanse merk hoogwaardige meubels van marmer. Mooi in combinatie met Marble Boxes van de Belgische ontwerpers Fien Muller en Hannes van Severen. Zij gebruiken pla ten van diverse soorten marmer voor het maken van solide wandkastjes. Lichtje aan Marmer kan prima worden gebruikt voor het maken van lampen. De nieuwste ont werpen zijn puur en eenvoudig. Bijvoor beeld de Marble Lights van het Britse merk Studio Vit. Niets meer dan een mar meren cilinder met een snoer en een gloeilamp, maar daardoor juist heel bij zonder. Of kies voor Lighthouse van de ontwerpbroers Ronan en Erwan Bouroul- lec. Ook zij combineren glas en marmer in hun stijlvolle tafellamp voor Establis hed Sons en de Italiaanse glasblazerij Venini. I Wone In de ban van marmer ■V- Dekbedovertrek met marmerprint van Ferm Living, foto's DesignPress www.fermliving.com www.wrongforhay.com www.normann-copenhagen.com reageren? wonen@depersdienst.nl door Suzanne Dijkstra www.mullervanseveren.be/site/marble-box/ www.marsotto-edizioni.com Lighthouse van Established Sons www.studiovit.se www.establishedandsons.com Lens Boxes van Wrong for Hay Marble Boxes van Muller en Van Severen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21