Ibrahimovic draait Anderlecht dol Sneijder scoort weer voor Galatasaray 30 SPORT EUROPA LEAGUE Aanvaller van PSV maakt waarschijnlijk vanavond zijn rentree in de hoofdmacht tegen Zagreb. Irritatie over Ola Toivonen Nuytinck werd gedegradeerd tot ballenjongen. De Nederlander en zijn ploegmaten moesten vijf keer de bal uit het net halen. En Ibrahi movic? Die had na iets meer dan een half uur al een hattrick op zijn naam, maakte er uiteindelijk vier in het Constant Vanden Stockstadion. Bram Nuytinck hoopt richting het WK nog in beeld te komen bij bondscoach Louis van Gaal. De voormalig verdediger van NEC weet echter dat de Belgische competitie buiten de eigen lands grenzen amper gevolgd wordt, en misschien zelfs nog wel minder serieus te nemen is dan de Neder landse eredivisie. De Champions League is een heel ander verhaal. Daar zijn alle ogen op gericht. En op dat podium wilde Nuytinck zich tonen. „Voor een verdediger is het geweldig om tegen de beste spitsen te spelen. En voor mij is Ibrahimovic de beste spits ter we reld." Dat heeft Nuytinck, vorig jaar nog landskampioen met An derlecht, misschien wel goed ge zien. Dat hij de strijd niettemin graag aan wilde gaan, had echter iets van zelfkastijding. Het miljoe nenduo Ibrahimovic en Cavani ex celleerde, met Gregory van der Wiel als bereidwillige assistent. Nuytinck had lang niet aan alle te gentreffers schuld, maar kon in het centrum van de Brusselse ver dediging ook niks rechtzetten. Van Gaal zal er niet van onder de indruk raken. Waar Nuytinck gehoopt had in het oog te springen, was juist een andere Nederlander telkenmale in beeld. Gregory van der Wiel speelde op de rechterflank de rol van voorbeeldig aangever. Nooit was hij nodig als rechtsachter, voortdurend kon hij opstomen. Edinson Cavani en Van der Wiel speelden Anderlechts linksachter Fabrice N'Sakala helemaal zoek. Twee keer gaf de Nederlander een loepzuivere assist. Bij de eerste kwam Nuytinck te laat, bij de tweede dekte hij lucht. Kouyaté was beide keren onmachtig Ibrahi movic voor het doel te stuiten. De Zweed scoorde de tweede keer no ta bene met een hakje. Daarmee was Ibrahimovic' hon ger echter niet gestild. Na 35 mi nuten haalde hij van een kleine dertig meter genadeloos uit. An- derlecht-doelman Thomas Kaminski had de goal waar hij juist hardop zo voor gevreesd had tegen. De sluitpost werd gisteren 21 en had in de media laten weten dat hij hoopte dat hem op zijn verjaar dag „een wereldgoal van Ibrahi movic bespaard zou blijven." Na de pauze kon Nuytinck zijn keeper ook amper tot steun zijn. Eenmaal was hij Cavani kwijt, prompt stond het 0-4. De 0-5 van Ibrahimovic maakte het alleen nog maar erger voor de ploeg van John van den Brom. ISTANBUL - Wesley Sneijder heeft met een doelpunt bijgedragen aan de thuiszege van Galatasaray op FC Kopenhagen in de Cham pions League. De aanvallende middenvelder uit Utrecht tekende even voor rust voor de tweede treffer van de kampioen van Tür- kije. Galatasaray zegevierde uitein delijk met 3-1. Felipe Melo en Drogba maakten de overige tref fers voor de formatie uit Istanbul. Sneijder kan terugkijken op een aardige week. Hij scoorde voor het Nederlands elftal tegen Tur kije (2-0). Afgelopen zaterdag be zorgde hij Galatasaray met twee treffers een zege op Karabukspor (2-1). Galatasaray klom naar de tweede plaats in de groep met vier punten. Real Madrid haalde de volle score uit drie duels. Juven tus, dat met 2-1 verloor van Real, staat derde met twee punten. EINDHOVEN - Met een grote glim lach op het gezicht stapte hij giste ren door de vertrekhal van Eind hoven Airport. Luciano Narsingh reisde twee maanden geleden al met de A-selectie van PSV mee naar AC Milan. Destijds nog als toerist, dit keer hoort hij er weer echt bij. Voor de eerste keer sinds december vorig jaar maakt Nar singh (23) weer deel uit van de wedstrijdselectie van PSV. „Ik denk niet dat ik direct aan de af trap sta", zegt hij een paar uur la ter bij de bagageband op de lucht haven van Zagreb. „Het gaat heel goed, ik heb nu drie wedstrijden bij Jong PSV er op zitten, maar conditioneel ben ik nog lang niet op mijn oude ni veau." Narsingh is net 23. Twee sei zoenen geleden 'koning van de as- sist in de eredivisie', daarna de grootste aankoop van PSV in 2012. Voor ruim vier miljoen euro ver huisde hij van Heerenveen naar PSV. Na een periode van gewen ning raakte de vleugelspits onfor tuinlijk geblesseerd tijdens NAC-PSV (22 december 2012). De international lijkt na het he len van zijn kruisband een puz zelstuk bij het oplossen van de huidige problemen bij PSV 1, dat soms ten prooi valt aan individua lisme en weinig eredivisie-erva ring heeft. „Ik ben geen andere voetballer geworden", zegt Nar singh. „Ik zal alles doen om het team te helpen. De afgelopen maanden is in overleg met de me dische en technische staf gekozen voor een rustige opbouw, met drie wedstrijden bij Jong PSV. Na tuurlijk is het voetbal in de eerste divisie heel anders dan in de ere divisie, maar ik ben toch heel blij dat ik die stap gezet heb. Het is lekker om in zo'n team te kunnen instromen als je er zo lang uit -hebt gelegen. Je moet het niet on derschatten. Bij Jong PSV praat je gewoon over betaald voetbal, er is meer weerstand dan in de belof- tencompetitie. Dat heeft me het zelfvertrouwen gegeven dat ik no dig had. Ik kan alles doen, alleen na de wedstrijd heb ik nog last van stijve knieën." In Zagreb krijgt Narsingh van avond na ruim tien maanden weer speeltijd in het eerste van PSV, zo is ieders verwachting. Normaal gesproken staat Florian Jozefzoon aan de aftrap als rechts buiten, nu Ji-Sung Park (voet) en Zakaria Bakkali (bovenbeen) we gens blessures niet beschikbaar zijn. Park ligt er nog weken uit, Bakkali richt zich op Roda JC-PSV van aanstaande zondag. „De eerste minuten bij Jong PSV waren de belangrijkste bij het pro ces om terug te komen", vindt Narsingh. „Deze stap is minder groot. Je bent heel lang weg, dan is het een prachtige ervaring om voor het eerst weer een wedstrijd te spelen." In een leeg stadion, dat wel. „Ja, het is totaal anders dan normaal. Vooral voor de suppor ters is het jammer dat er niemand mag komen. Het belangrijkste voor mij is dat ik er nu weer ben, met of zonder publiek. We moe ten uit en thuis van deze ploeg winnen, dan zijn we dichtbij ons doel, het lijkt me prachtig ver te komen in de Europa League." EINDHOVEN - Binnen PSV heerst ir ritatie over de gang van zaken rond de mogelijke contract verlenging van Ola Toivonen. De Zweed kreeg drie weken geleden in een gesprek met technisch ma nager Marcel Brands van PSV en zijn zaakwaarnemer Mino Raiola een nieuw contract aangeboden. PSV wil Toivonen behouden tot medio 2015 om zijn transferrech ten veilig te stellen. In ruil voor zijn handtekening is PSV bereid om een gelimiteerde transfersom in de nieuwe verbintenis op te ne men. Tot op heden heeft Toivo nen noch Raiola de leiding van PSV iets laten weten. Dat zorgt voor ergernis bij de leiding van PSV, die onderhand wil weten waar de club aan toe is. Toivonen liet tien maanden geleden weten niet te willen bijtekenen bij PSV, daarna dreigde de club hem naar het tweede te verbannen. Door blessures is hij nu basisspeler. 1 door Edward Swier BRUSSEL - Bram Nuytinck had zich in de Belgische media enthousiast getoond om tegen Zlatan Ibrahimo vic te mogen spelen. Dan immers kun je je laten zien, zei de Neder landse verdediger van Anderlecht. „Bang ben ik niet. Uiteindelijk blijft mijn werk hetzelfde: ballen tegen houden." Tegen Paris St. Germain was het evenwel toch wat anders: 0-5. CHAMPIONS GROEP A Bayer Leverkusen-Shaktar Donetsk 4-0 (1-0). 22. KieBling 1-0, 50. Rolfes 2-0, 52. Sam 3-0, Stefan KieBling 4-0. Manchester United-Real Sociedad 1-0 (1-0). 2. Martinez 1-0. Manchester United Bayer Leverkusen Shaktar Donetsk Real Sociedad GROÉP B 2 2 1 0 0 1 0 0 1 1 1 6- 8- 3- 1 - Real Madrid-Juventus 2-1 (2-1). 4. Ronaldo 1-0, 22. Llorente 1-1, 29. Ronaldo 2-1 Galatasaray-FC Kopenhagen 3-1 (3-0). 9. Me- lo 1-0, 38. Sneijder 2-0, 45. Drogba 3-0, 89. Cladem.ir 3-1. Real Madrid Galatasaray Juventus Kopenhagen 3 3 0 0 6 12- 2 3 111 4 6- 9 3 0 2 12 4-5 3 0 12 1 2-8 GROEP C 1 Anderlecht-Paris Saint-Germain 0-5 (0-3). 17. Ibrahimovic 0-1, 22. Ibrahimovic 0-2, 36. Ibrahimovic 0-3, 52. Cavani 0-4, 62. Ibrahimo vic 0-5. Benfica-Olympiakos Piraeus 1-1 (0-1). 29. Dominguez 0-1, 83. Cardozo 1-1. Paris Saint-Germain 3 3 0 0 9 12 - 1 Olympiakos Piraeus 3 111 4 5 - 5 Benfica 3 111 4 3- 4 Anderlecht 3 0 0 3 0 0- 10 CSKA Moskou-Manchester City 1-2 (1-2). 32. Tosic, 34. Agüero 1-1, 41. Agtiero 1-2. Bayern Miinchen-FC Viktoria Plzen 5-0 (2-0). 25. Ribéry 1-0, 37. Alaba 2-0, 61. Ribéry 3-0, 64. Schweinsteiger 4-0, Götze 5-0. Bayern München 3 3 0 0 9 11 - 1 Manchester City 3 2 0 1 6 6 - 4 CSKA Moskou 3 1 0 2 3 4- 7 FC Viktoria Plzen 3 0 0 3 0 2- 11 Narsingh op de weg terug door Rik Elfrink I De spelers van AZ zijn bezig met hun warming-up in de Astana Arena. Vanavond speelt de ploeg van Dick Advo caat er tegen Shakhter Karagandy. foto Yuri Kochetkov

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 98