i £1 Belangstelling project Mascura is nog mager Tholen regelt huisvesten van arbeidsmigranten Kunt u 1100% genieten als u II 80% hoort? Schoolkorfbal Arnemuiden WALCHEREN 27 pa Bijbelquiz in Middelburg Vrouwen- en cello-ensemble in 't Kerkje SCHOOLKORFBAL Mm v j In navolging van een initiatief in Hulst lanceerde Mascura in april ook een videoproject voor ernstig zieke mensen in Terneuzen. Fami lieleden en vriendefi kunnen boodschappen laten opnemen, die worden gecombineerd met de sterktewensen van tal van beken de Nederlanders en Zeeuwen. Mascura heeft ruimte om met Kerst veertig mensen blij te ma ken met een video. „Maar tot nu toe zijn er nog maar vijf aanmel dingen", zegt coördinator Joke Naughton teleurgesteld. Ze hoopt dat de belangstelling de komende weken aantrekt. „Want kerst lijkt nog heel ver weg, maar twee maanden zijn zo om. En wij hebben natuurlijk tijd nodig om de video's in elkaar te zetten." tholen - De gemeente Tholen gaat zich inspannen om voldoen de veilige huisvesting voor ar beidsmigranten te creëren. Uit onderzoek in 2012 bleek dat in Tholen een klein duizend arbeids migranten wonen. Eén deel daar van werkt in een andere gemeen te. De verwachting is dat het aan tal arbeiders uit het buitenland met name na 2020 fors zal toene men. Voor huisvesting wordt gedacht aan gebouwen met een logiesfunc- tie, bestaande woningen in de ker nen en bedrijfsgebouwen op het terrein van de agrariër bij wie de migranten aan het werk zijn. On derzoek zal worden verricht naar de mogelijkheid om de arbeiders te huisvesten in lege kantoorge bouwen en zogeheten agrohotels op bedrijventerreinen. In West-Brabant wordt ook ge dacht aan de opvang van de sei zoensarbeiders in vakantiewonin gen en op campings. Op dat vlak haakt Tholen af. „De provincie Zeeland staat dat simpelweg niet toe", stelt wethouder Peter Hoek. MIDDELBURG - De jaarlijkse Bijbel quiz van het Nederlands Bijbelge nootschap wordt op 5 november in de Hofpleinkerk in Middelburg gespeeld. Presentatoren van de zijn dit jaar ds. Annelies Moole- naar en ds. Stefan Francke. De quiz wordt gehouden met als the ma 'Wijze woorden van Paulus'. Teams van verschillende samen stelling spelen met elkaar een bij belquiz vol humor, doordenker tjes en interessante weetjes. Er wordt gespeeld in teams van vijf personen. Het is ook mogelijk om individueel mee te doen. Aanmel den als team kan tot 30 oktober via: jan.adriaanse@planet.nl ELLEWOUTSDIJK - In 't Kerkje van Ellesdiek zijn zondag optredens van het Bevelands vrouwenen semble Cantando en het Zeeuws cello-ensemble. Naast de bekende klassieke muziek laat het ensem ble ook andere stijlen horen, zo als opera, tango, musical en Metal- lica. De optredens beginnen om 14.30 uur. De entreeprijs bedraagt acht euro inclusief koffie en een versnapering. Reserveren kan via reserveer@ellesdiek.nl of telefo nisch 0113-612681. De hoorspecialist DONDERDAG 24 OKTOBER 2013 Beter door Raymond de Frel TERNEUZEN - Alle ingrediënten om het videoproject van Stichting Mas cura in Terneuzen tot een succes te maken zijn aanwezig. Camera's, een studio en medewerking van ca baretiers Jochem Myjer en Bert Vis- scher, zanger Boudewijn de Groot en radioman Edwin Evers bijvoor beeld. Maar het aantal aanmeldin gen is nog op een hand te tellen. www.mascura.nl. www.beterhoren.nl Bij veel mooie momenten in het leven speelt geluid een belangrijke rol. Het fluiten van vogels bij het ontwaken, de vrolijke stemmen van de kleinkinderen tijdens het pannenkoeken bakken of de prachtige klanken van een pianoconcert. Met geluid beleeft u alles intenser. Om optimaal van deze momenten te blijven genieten is het goed om regelmatig uw gehoor te laten controleren. Want uw gehoor kan langzaam, en zonder dat u het zelf merkt, achteruit gaan. Wilt u ook weten of u wel 100% van alle geluiden geniet? Kom dan langs voor een gratis hoortest bij een Beter Horen winkel bij u in de buurt. Onze deskundige audiciens meten binnen 20 minuten hoe goed u hoort en geven u graag een persoonlijk hooradvies. Maak een afspraak via www.beterhoren.nl of bel gratis 0800 - 0200 159. Beter Horen heeft als enige hoorspecialist in Nederland contracten met alle zorgverzekeraars voor alle categorieën. Dit betekent dat altijd minimaal 75% van de kosten van uw hoortoestel wordt vergoed. U betaalt zelf tussen de 0 en 370 per hoortoestel afhankelijk van uw aanvullende verzekering. Houd hierbij wel rekening met eventueel nog openstaand eigen risico. Daarnaast kunt u bij ons gedurende de gehele levensduur van uw hoortoestel vertrouwen op gratis service en onderhoud. ARNEMUIDEN - Bij korfbalvereniging TOP vond gisteren het eerste schoolkorfbaltoernooi plaats in sporthal De Blikken te Arnemuiden. Aan de wedstrijd deden meer dan 110 basisschoolleerlingen mee van scholen uit Arnemui den en Nieuw- en Sint Joosland. In totaal streden er 23 ploegen tegen elkaar. Archipelschool 't Vierschip uit Arne muiden was de sterkste in de klasse van groep zeven en acht In de klasse van groep drie, vier, vijf en zes wonnen de leerlingen van basisschool Oleanderhof uit Arnemui den. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 95