i 15 Fiets wordt vaker buiten gestald Na park is nu vijver Toorenvliedt aan de beurt WALCHEREN 25 Poort naar bewaakte fietsenstalling NS-station Middelburg brengt reizigers regelmatig in problemen. MIDDELBURG - De geautomatiseer de toegangspoort van de bewaak te fietsenstalling op het NS-sta- tion in Middelburg vertoont regel matig kuren. Reizigers zijn daar de dupe van, stelt PvdA-raadslid Ernst Radius in vragen aan het college van Burgemeester en Wet houders. De NS heeft in 2008 een nieuwe toegangspoort in gebruik geno men bij de fietsenstalling op het station. De kassier, de fietsenma ker naast de stalling, verdween en alles werd geautomatiseerd. Nu, een paar jaar later, blijkt ech ter dat de poort regelmatig met een storing te kampen heeft. Radius spreekt uit ervaring, om dat hij zelf iedere dag gebruik maakt van de stalling. „Het is zo'n gedoe als de poort niet werkt. Via een SOS praatpaal word je doorverbonden en moet er van alles doorgegeven worden. Dat kost tijd en dat hebben de meeste reizigers niet." Volgens fietsenmaker Haik Badal- jan bij de stalling in Middelburg heeft de komst van de geautomati seerde stalling niet veel goeds ge bracht. „Het is troep en het werkt niet. Elke week gaat de poort wel een paar keer in storing waardoor de reizigers hun fiets buiten moe ten zetten." Badaljan, die vroeger ook de kaart jes verkocht voor de bewaakte fiet senstalling, merkt dat het aantal fietsen dat in de bewaakte stal ling staat, steeds minder wordt. „Vroeger, voordat die poort er was, verkocht ik honderd tot hon derdveertig kaartjes per dag. Nu worden er op één dag hooguit vijf tien fietsen gestald." Waarom het aantal sinds de komst van de vernieuwde stalling zo is teruggelopen, weet Badaljan wel. „Een abonnement voor de fietsenstalling afsluiten, is lastiger dan een hypotheek regelen. Veel papierwerk invullen. Vroeger was het veel makkelijker. Ik verkocht elke dag de kaartjes en het ging goed." Het zelf stallen van de fiets is ook te ingewikkeld, benadrukt hij. „Mensen moeten de fiets in een goot rijden, vervolgens hun kaart invoeren en dan met de fiets aan de hand door een poortje lopen." Dat het wat handigheid vergt om je fiets te stallen, vindt ook me vrouw Oving, die sinds een aan tal weken gebruikmaakt van de stalling. „Het is wel een gedoe om met je fiets aan de hand door de poort te lopen." Ook zij heeft er wel eens last van dat de poort ha pert. „In die paar weken heb ik dat wel eens gehad ja, maar via de SOS-paal is het toen opgelost." Een woordvoerder van NS zegt niet bekend te zijn met de proble men waarmee de fietsers kampen bij het station in Middelburg. „Wij zijn nog nooit op de hoogte gebracht dat er iets mis zou zijn met de poort in de stalling bij het station. Bij andere stallingen zijn de problemen wel bekend, maar bij Middelburg niet." Volgens Ernst Radius zou de NS er dan eens verstandig aan doen om informatie in te winnen bij haar callcentre. „NS mist volko men het klantvriendelijkheidsper spectief. De klant moet overal ach teraan zitten en het zelf uitzoe ken. Zo blijkt ook hier weer, bij de toegangspoort." Om te voorkomen dat er een ge brek aan stallingsruimte komt, gaat de gemeente Middelburg in samenwerking met Prorail extra fietsparkeerplaatsen maken bij het station. Bij de 1750 fietspar keerplaatsen die er op dit mo ment zijn, komen er nog eens 552. Samen met Prorail wil de gemeen te aan de voorzijde van het sta tion een zogeheten hoog-laag stal ling maken. In Goes zijn daar al er varingen mee opgedaan. Volgens woordvoerder Peter Wis se van de gemeente Middelburg heeft de groei van het aantal fiet sen dat buiten wordt neergezet, niet per se iets te maken met de bewaakte stalling, waar sinds de invoering van de geautomatiseer de poort minder fietsen worden gestald. „Het kan verschillende re denen hebben. Mensen pakken bijvoorbeeld de fiets in plaats van de auto." Fietsenmaker Badaljan merkt wel dat fietsers hun rijwiel in plaats van binnen, buiten gaan stallen. „Het is gemakkelijker en als de be waakte stalling met een storing kampt, zijn de mensen genood zaakt hun fiets buiten te zetten." Wordt de fiets buiten, in alle haast, niet in het daarvoor bestem de vak gezet, dan wordt het rij wiel geruimd en kan het tegen be taling weer worden opgehaald. Rommelmarkt voor nieuwe instrumenten De Stichting Vrienden van Ons Genoegen houdt zaterdag 26 oktober van 9.00 tot 12.00 uur een rommelmarkt in het repeti tielokaal van de muziekvereni ging aan de Ridderspoorlaan 2 in Vlissingen. De opbrengst gaat naar het Har monieorkest, de (Jeugd)Delta- band en het leerlingenorkest van Ons Genoegen voor onder houd en aanschaf van instru menten en materialen. Kinderkledingbeurs van peuterspeelzaal Peuterspeelzaal 't Speeltreintje in Oostkapelle houdt vandaag van 13.30 tot 15.15 uur een kin derkledingbeurs. De beurs vindt plaats in het Protestants Kerkcentrum aan de Joh. de Pourckstraat 2 in Oostkapelle. Behalve kinderkleding in de maten 80 tot en met 176 zijn daar ook speelgoed en spullen voor bed, box en buggy te koop. Halloween in wijk Bossenburgh In de Vlissingse wijk Bossen burgh wordt zaterdagavond weer Halloween gevierd. Om zeven uur wordt gestart bij de gymzaal van de basisschool de Houtuyn. De kinderen doen een speurtocht en gaan langs de deuren voor snoep. Van 20.15 tot 21.20 uur is er een dis co met een dj. Er is een prijsje voor het mooist verklede kind. Deelname t/m 12 jaar. Entree 1,50 euro. Muziekvereniging op de Spaanse toer EMM Serooskerke gaat op z'n - Spaans. De muziekvereniging geeft vrijdag 25 oktober een concert vol temperamentvolle Spaanse muziek, gespeeld door de fanfare en het leerlingenor kest. Daarnaast worden er Spaanse tapa's geserveerd. Toegang kost 1 euro per per soon. Het concert vindt plaats in het Muziekgebouw aan de Oostkapelseweg 11, Seroosker ke. Aanvang 19.30 uur. 1 De voorbereidingen daarvoor zijn begonnen. Half november zal het zuigerbootje volop aan het werk zijn. Eind december moet de vij ver schoon zijn. Om overlast te voorkomen, wordt hydraulisch gebaggerd. Dat houdt in dat een zuigerbootje vanaf het water de baggerspecie opzuigt en via een drijvende leiding naar na bijgelegen weilanddepots ver voert, aldus het waterschap. Die depots liggen op de braakliggende percelen aan de westzijde van Park Toorenvliedt. In de weiland-depots wordt de nat te grond opgeslagen, zodat die kan indrogen en slinken. Half septem ber 2015 wordt de ingedroogde bag ger weggehaald en afgevoerd. De bagger wordt daarna opnieuw- ge bruikt voor bijvoorbeeld het opho gen van landbouwgronden of de aanleg van een geluidswal. Het wa terschap verwacht ongeveer zes duizend kubieke meter baggerspe cie uit de vijver te halen. Theatershows van Ronnie Tober Ronnie Tober treedt deze da gen op met zijn jubileumthea tershow, speciaal voor mensen met een verstandelijke beper king. Maar ook anderen zijn welkom. Vrijdag is hij, met Er- win Fille en Willeke D'Estell in 't Spiegeltheater Middelburg. Aanvang: 20.00 uur; 5 euro. Vandaag treedt zijn gezelschap op in woonzorgcentrum Nieuw Bachtenpoorte Oost- Souburg. 7,50 euro; 16 uur. Brassbands geven herfstconcert In het Schuttershof te Dom burg treedt de plaatselijke brassband Apollo komende za terdag samen op met Fe- lison-Brass uit Velsen-Noord. Die band is kampioen in de 4e divisie. De twee bands treden apart op, maar worden beide gediri geerd door Patricia Geertse. Dit herfstconcert begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Miss Moza actief in museumnacht Ook het Marie Tak van Poort vliet Museum doet komende vrijdag mee aan de museum nacht. Vanaf 19.30 uur verzorgt Miss Moza een workshop mozaïken voor kinderen. Kos ten 2,50 euro. Daarna geeft zij een demonstratie. Het mu seum is gratis toegankelijk. Be zoekers krijgen koffie, thee of een wijntje. De omgeving van het museum is sfeervol ver licht. Aanmelden: pr@mtvp.nl Rommelmarkt Jeugdbrandweer Op het voormalige terrein van de Schelde, in de zware plaat werkerij te Vlissingen houdt de jeugdbrandweer zaterdag 26 oktober een rommelmarkt. Het is mogelijk om zelf een plekje te huren, om spullen te verkopen. De rommelmarkt begint om 09.00 uur en duurt tot 's mid dags 15.00 uur. Aanmelden voor een standplek kan op rommelmarktjbv@zeelandnet Geen tijd voor het huishouden? DONDERDAG 24 OKTOBER 2013 slechte stalling door Maarten Back fietsen worden vol gens Haik Badaljan maximaal gestald op één dag in de stalling op station Middelburg. MIDDELBURG - Terwijl het aantal mensen dat hun fiets in de bewaak te stalling zet afneemt, neemt het aantal fietsers dat hun rijwiel bui ten op het station in Middelburg stalt juist toe. Dat constateert fiet senmaker Haik Badaljan. VLISSINGEN OOSTKAPELLE VLISSINGEN SEROOSKERKE door Maurits Sep MIDDELBURG - Nu de metamorfose van het park ver is gevorderd, wordt het ook tijd om de vijver in Toorenvliedt aan te pakken. Water schap Scheldestromen gaat de ko mende twee maanden de vijver baggeren. Waterschap Scheldestromen be gint binnenkort met het schoon maken van de vijver in Park Toor envliedt. foto Ruben Oreel WALCHEREN DOMBURG DOMBURG VLISSINGEN Zeeuws Schoon bemiddelt voor jong en oud bij het vinden van een huishoudelijke hulp. Bel 0118 684 239 wv/w.ieeuwsschoon. nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 93