ZEELAND CS naar minister Kamp voor behoud Delta Vijfcent in de bus Zeeuwse mbo-school laat twee leerlingen niet toe vanwege hun beperking, volgens rapport Meldpunt Auti-weigerscholen. Onderzoek naar munitiedump in Oosterschelde almanak de NIEUWSTIP? redactie@pzc.nl of 0118-434010 Aardenburg was vroeger een Romeinse vesting Tour meer in balans door minder tijdrijden en meer klimmen Welk Zeeuws boek verdient publieksprijs? Stem nu. TERNEUZEN - Twee autistische jon geren zeggen dat zij dit jaar van wege hun beperking geweigerd zijn bij de Zeeuwse mbo-school Scalda. Dat staat in het rapport Meldpunt Auti-weigerscholen, dat het bureau Start Foundation woensdagmiddag presenteerde. Het rapport bevat de resultaten van een speciaal meldpunt voor autisten die zijn geweigerd in het beroepsonderwijs. In die onder wijsvorm komen de meeste autis ten terecht. In de afgelopen maanden kreeg Start Foundation 176 meldingen, waarvan het onderzoeksbureau er 111 relevant vindt. De meeste jon geren worden geweigerd in Bra bant. Start Foundation heeft de in druk dat scholen aan de autisten op papier een andere reden geven voor de weigering. Scholen doen dat omdat ze feitelijk de wet om zeilen. Ze mogen leerlingen die aan de toelatingscriteria voldoen, niet zomaar afwijzen. Een deel van de afgewezen jongeren zit thuis zonder opleiding of werk. „Dit zou niet moeten gebeuren", zegt Hennie van Meerkerk, voor zitter van het college van bestuur van Scalda. Ze kan niet inhoude lijk op de twee afwijzingen in gaan, omdat de jongeren anoniem willen blijven. „Bij ons geldt maxi male toegankelijkheid. We heb ben geen enkele reden om leerlin gen te weigeren. Ook leerlingen met autisme zijn welkom. We kij ken wel of autisme een belemme ring vormt voor het toekomstige beroep. In dat geval adviseren we een andere opleiding." IBAN-NUMMER veropiban.nl GOES - Het dagelijks provinciebe stuur gaat met minister Kamp van Economische Zaken praten om te voorkomen dat energiebe drijf Delta wordt verbrijzeld. De provincie, de grootste aandeel houder van Delta, vreest massaal banenverlies in Zeeland als de ko lencentrale (150 arbeidsplaatsen) per 1 januari 2016 moet sluiten en ook het netwerkbedrijf van Delta moet worden afgesplitst. Die twee zaken kunnen het energiebe drijf verder verzwakken, waar door een fusie of verkoop rap dichterbij kan komen, met banen verlies in Zeeland tot gevolg. Ge deputeerde Ben de Reu (econo mie) geeft het plan voor ombouw van de kolencentrale tot biomassa centrale nog niet op. Als Kamp daar niks voor voelt, kan hij Delta helpen door de Splitsingswet in te trekken. De Reu zinspeelde gis teren op zo'n deal tijdens de Zeeuwse Energieconferentie. ZIERIKZEE - Rijkswaterstaat en De fensie onderzoeken of het noodza kelijk is de oude munitiestort plaats af te dekken die voor Zierik- zee in de Oosterschelde ligt. Woordvoerder Siebe Kramer van het Nationaal Park Oosterschelde is daar een warm voorstander van. De 30.000 ton munitie uit de Tweede Wereldoorlog ligt op zo'n 30 tot 50 meter diepte langzaam te vergaan. Tien jaar geleden was de conclusie dat de kans op (mas sale) ontploffingen verwaarloos baar is, maar naar de effecten op de onderwaternatuur is nooit goed gekeken, zegt Kramer. Defen sie geeft toe dat door gebrek aan kennis niet alle effecten goed te berekenen zijn. De wijziging van de aanduiding op de tegenwoordige postzegels is nog lang niet voor iedereen even duide lijk. Zo was een echtpaar uit Zierik- zee op zoek naar een postzegel voor de verjaardagskaart van hun schoonzoon. Wat moet daar eigen lijk op, was de vraag die opdoemde. Op brieven en kaarten die ze in huis hadden liggen stond een 1 of een 2. Een postzegel van 5 cent is dan zeker genoeg was de redene ring. Want die hadden ze nog in de la liggen. De kaart is niet volledig in dank aanvaard. Of de schoonzoon nog maar even 1 euro en 80 cent bij wil de betalen was het verzoek van Post NL. ZEELAND SPORT DONDERDAG 24 oktober 2013 F Scalda weigert autist Meldpunt: door Cornelleke Blok pagina 22: 'Te gemakkelijk buitengesloten' \/nf1Tlir1l1"inn> GOES - Echt storm liep het niet bij de speciale voorlich- VïUI 11VI11111*5 tingsbus van de Nederlandsche Bank op de Grote Mark Markt in Goes woensdag. De Nederlandsche Bank had de bus daar geparkeerd om ondernemers te informeren over de omschakeling naar het gebruik van IBAN, het internationa le bankrekeningnummer. De bus toert in september en oktober door Nederland. De overheid is een informatie campagne gestart omdat men problemen verwacht. Van af februari vervallen de bestaande rekeningnummers in het betalingsverkeer, foto Marcelle Davidse door Frank Balkenende O pagina 22: Marinierskazerne is geen pleis ter voor alles Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 89