Yvonne Neve 'moedert' al 35 jaar Zes jaar voor oplichter bejaarden Aangepaste dienstverlening DELTA, van 24 oktober t/m 4 november V 22 ZEEUWS-VLAANDEREN Weekend vol Doe Maar in Ledeltheater Ondernemer Queenie Gunst wil in Oostburg kleine bedrijfjes onder één dak huisvesten. VOGELWAARDE - Ze voedde in haar leven thuis 24 kinderen van een ander op. Plus twee van haar zelf. En passant werkt ze al 35 jaar tussen grut van twee tot vier jaar in peuterspeelzaal Duimelot. En op dinsdagavond schuift ze ook al 35 jaar thuis de meubelen aan de kant om jeugdkoor De Babbelie- kes (8 t/m 15 jaar) te laten repete ren. Mag je pleegouder, hoofdleidster en koordirigente Yvonne Neve (55) uit Vogelwaarde dan de 'moe der aller moeders' in Zeeuws- Vlaanderen noemen? „Ach, je bent er mee geboren, denk ik. Ik heb het getroffen dat voor mijn man Jos muziek en kinderen net zo belangrijk zijn", zegt Yvonne. Als stagiaire op het toenmalige voogdij- en schippersinternaat in Baudeloo in Hulst trok ze zich het lot van de kinderen daar aan. „Zo is het gekomen". Jos en Yvonne Neve werden een pleeggezin. Tot vijf jaar geleden. „We houden nu even pauze, zeg ik altijd. Het was mooi, emotio neel, soms uitputtend, maar altijd de moeite." Hun eigen kinderen Robbert en Kendy vonden de part time broers en zusjes 'een verrij king' voor hun leven. „Maar nu ik erop terugkijk zeg ik: ze hebben wel altijd de aandacht moeten de len. Ik ben daarom blij dat we eind dit jaar met hen en hun aan hang een week naar Lapland gaan. Dat verdienen ze." Voor het zover is, viert Vogelwaar de feest. Vrijdag bestaat Duimelot 35 jaar. In 1978 opgericht door Yvonne. Die werkte er eerst tien jaar als vrijwilligster. Pas in 1988 werd ze voor haar inzet betaald. „Beertje Duimelot en de juf vie ren vrijdag samen feest", zo we ten ook de kinderen van basis school De Schakel, waar Duime lot onderdak is. Een donker jonge tje geeft haar nu al een wit papie ren hartje. Dat ontroert. Net als in 2004 het koninklijke lintje. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 64-jarige man uit Zutphen veroor deeld tot een gevangenisstraf van zes jaar. Tegen de als beroepsoplichter be kendstaande man was acht jaar ge vorderd. De Zutphenaar maakte tussen januari en maart van dit jaar zeker elf bejaarden in Zee land met een babbeltruc duizen den euro's armer. Een bejaarde vrouw werd zelfs twee keer slacht offer van de man. De man deed zich voor als mede werker van een zorgverzekeraar, van een bank of als oud-klasge noot van een familielid. Lukte het hem niet om met smoesjes de pin pas met code te bemachtigen, dan stal hij de portemonnee en bank papieren. De rechtbank nam het de man vooral kwalijk dat hij pal na zijn vrijlating weer aan het op lichten was geslagen en het voor al op de zwakkeren in de samenle ving had gemunt. Gunst liep zelf, als kleine dienst verlenende ondernemer, tegen het probleem van huisvesting op. „Er staat in Oostburg best het één en ander leeg, maar de huurprij zen zijn zo ontzettend hoog. Dat is gewoon niet te doen." Ze kwam daardoor op het idee meer dere ondernemers bij elkaar in één pand te huisvesten. „Dan ligt de huurprijs een stuk lager." Bo vendien profiteren de onderne mers van elkaar. „Klanten lopen natuurlijk veel gemakkelijker van het ene naar het andere bedrijf als die vlak bij elkaar zitten." Het pand moet de inrichting krij gen van een multifunctioneel cen trum, dus met centrale ruimten en gangen en de ondernemers in aanpalende ruimten. De huur prijs is laag en begint al bij 500 eu ro, inclusief gas, water, elektra en btw. Gunst hanteert vooralsnog geen criteria waaraan kandidaat-onder nemers moeten voldoen. „Ieder een die hier ook maar iets in ziet, moet vooral contact met me opne men." De Oostburgse wil het gebouw zelf beheren en er in een later sta dium ook zelf beweeglessen in aanbieden. Gunst is professioneel ouderenadviseur en sportinstruc- trice. Ze heeft een pand in Oost burg op het oog, maar houdt nog even voor zich welk gebouw dat is. „Ik ben heel ver rond, maar nog niet helemaal. Binnen een paar weken is daar duidelijkheid over." Volgens Gunst is de gemeente Sluis bijzonder blij met haar ini tiatief. „Met Den Hoekzak ver dwijnt straks een mogelijkheid om in het centrum van Oostburg ruimte te huren. Dan is dit na tuurlijk een mooi alternatief. En het kost de gemeente niets. Ik stap er, vanaf nul, helemaal zelf in." Gunst promoot haar initiatief nu nog met de naam 'vraagteken Oostburg', in afwachting van een definitief besluit over het door gaan van het plan. Op de face- bookpagina 'vraagteken Oost burg' staat meer informatie. Geïn teresseerden vinden daar ook haar contactgegevens. Beste klant, Vanaf 24 oktober t/m 4 november gaan we over naar een nieuw systeem voor onze klantenadministratie. Dit betekent dat u te maken kunt krijgen met een beperkte dienstverlening. Als u bijvoorbeeld verhuist in de genoemde periode kan het zijn dat uw aanvraag een paar dagen vertraging oploopt. Vanaf 5 november is de gewone dienstverlening weer van kracht en verwerken wij zorgvuldig de binnengekomen aanvragen. Alles is erop gericht om u nog beter en sneller van dienst te kunnen zijn. Voor nu en in de toekomst. Meer informatie kunt u vinden op www.DELTA.nl/aangepaste-dienstverlening Bedankt voor uw begrip. www.DELTA.nl DELTA) I 11 AGENDA Meer agendanieuws vindt u op onze website. OOSTBURG - Het Ledeltheater in Oostburg schenkt zowel vrijdag als zaterdag aandacht aan de jaren tachtigband Doe Maar. Vrijdag staat de voorstelling 'Rondje Doe Maar' op het programma. Een tri- buteband speelt alle hits van toen, al dan niet in een bewerkte versie. Beeldmateriaal van de 'ech te' band ondersteunt de klassie kers. Aanvang is om 20.15 uur, kaarten kosten 20 euro. Een dag later, zaterdag, toont het theater de documentaire Doe Maar; dit is alles. Achtentwintig jaar na hun afscheid vertellen de oud-leden van de band aan Pa trick Lodiers over het roemruchte verleden van de groep. Aanvang 20 uur, toegang 7,50 euro. Wie beide voorstellingen wil be zoeken, kan met 5 euro korting een combikaart bestellen. I Yvonne Neve in haar element, temidden van de peuters van Duimelot: de peuterspeelzaal, die door haar in 1978 werd opgericht, foto Mark Neelemans door Henk Boot Bedrijven in één pand door Martijn de Koning OOSTBURG - Een bedrijfsverzamel gebouw voor kleine en startende ondernemers. Dat wil Queenie Gunst binnen een paar maanden openen in Oostburg. the multi-utility company WOENSDAG 23 OKTOBER 2013 AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten; BIERVLIET - Dorpshuis, 10.00 uur: Nakaar ten en bijkletsen; CADZAND - Sporthal, 14.00 uur: Spring kussenmiddag; HULST - De B/aauwe Hoeve, 12.00 uur: Stampotten festival; De Lieve, 14.30 uur: Senioren orkest Zeeland;19.00 uur: Frans; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; PHILIPPINE - De Kaaie, 14.00 uur: Bie den, jokeren; SAS VAN GENT - De Statie, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; St.Albert, 14.00 uur: Kaarten; SINT - JANSTEEN - De Warande; 13.30 uur: Schieting; 14.30 uur: Spaans; Café Ambiance, 13.30 uur: Jokeren, bie den; TERNEUZEN - Steunpunt de Wielingen, 17.00 uur: Mindfulness; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondlei ding; Revalidatiecentrum de Wielingen, 17.30 uur: Meditatie; Locatie achter de Brouwiaele, 15.00 uur: Aquarium tentoon stelling vereniging Albino Zwaarddrager. In het bericht over de financiering van de overname van de school voor deltavlie gen in Nieuwvliet op pagina 23 van de PZC van 18 oktober staat dat met crowd- funding 25.000 euro is verworven. Dit is niet juist. Het streefbedrag van 25.000 euro is nog niet gehaald. De crowdfun- ding gaat gewoon door. Er is overigens al wel genoeg geld binnen voor de overna me van school.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 62