Hulst voor Elkaar in race voor Innovatie Award Genieten van de late herfstzon ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Vanderbuyst en Black-Bone in de Pit Willem Verbuyst speelt vrij dag weer eens in zijn oude woonplaats Terneuzen. Met zijn band Vanderbuyst treedt hij op in de Pit. Vanderbuyst en de band Black-Bone, die ook op-het podium staat, spe len hardrock, zoals die in de ja ren zeventig en tachtig vaak te horen was. Ze vinden inspira tie in bands als Thin Lizzy, Van Halen, Motörhead en AC/DC. Aanvang optredens 21.00 uur Beurs verzamelaars hulpverleningsspullen De vierde brandweer/hulpver- leningsverzamelaarsbeurs wordt zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur gehouden in sporthal 't Sportuus. Zo'n vijftig interna tionale standhouders (tot uit de Filipijnen) hebben onder meet brandweer-, politie- en ambulancespullen te koop of te ruil. Ook zijn er (model)voer- tuigen en demonstraties te zien en kunnen bezoekers zelf een klein brandje blussen. Schilderijen uit India te zien in bilbliotheek In de Terneuzense bibliotheek zijn tijdens de openingstijden tot en met eind november schilderijen te zien van de In diase schilder Barkat Ali. Een enthousiaste Nederlandse nam het werk mee om te laten zien en te verkopen. Naast schilde rijen zijn ook geschilderde kaarten te bewonderen. Die kunst is in heel Azië te vinden, maar de warme, kleurrijke In diase stijl springt er uit. Westerschelde Big band in Porgy Bess De Westerschelde BigBand (WBB) speelt zaterdag vanaf 20.30 uur de jaarlijkse 'thuis wedstrijd' in Porgy Bess. On der leiding van dirigent Robert Verhelst presenteert WBB nieuw swingend repertoire. Dit keer is geen gastsolist uitge nodigd, maar komen solisten uit eigen gelederen aan bod. Een percussionist geeft latin- nummers een extra dimensie. Zilveren plak voor Terneuzens dansduo Het Terneuzense danskoppel Ciccio Pecoraro en Jasmijn van Jole heeft afgelopen weekend een zilveren plak behaald op het Benelux-kampioenschap standaarddansen in Weert. Het duo danste de Engelse wals, tango, Weense wals, slowfox- trot en quickstep. Dit kam pioenschap was voor Pecoraro en Van Jole een opmaat naar het Wereldkampioenschap, op 23 november in Kiev. Demonstraties borstreconstructie De Borstkankervereniging houdt vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur een themamiddag over 'borstreconstructie voor en door lotgenoten' in de kerk- zaal van ziekenhuis De Honte. Dames, die een reconstructie ondergingen, vertellen over hun ervaringen en laten de re sultaten van de verschillende ingrepen zien. Bezoekers kun nen vragen stellen. Reserveren via terneuzen@borstkanker.nl Koffieconcert van koor Viva la Musica In Ontmoetingscentrum De Lieve in Hulst verzorgt woens dag 30 oktober het koor Viva la Musica een koffieconcert. Bekende en sfeervolle liedjes worden gezongen vanaf 14.00 uur. De toegang is gratis en in de pauze van het optreden wordt een loterij gehouden en krij gen de bezoekers een gratis kopje koffie of thee aangebo den. Rommelmarkt in Bachten Dieke In zorgcentrum Bachten Dieke aan de Koninginnelaan in Ter- neuzen is zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur een rommel markt. Er zijn niet alleen oude spulletjes te koop, maar ook zelfgemaakte jam, herftstukjes en wafels. Rommelmarktartike len (alleen kleine 'rommel', zo als servies, vazen en speel goed) kunnen nog tot en met vrijdag worden afgegeven. HULST - Het project Hulst voor El kaar is genomineerd voor de Pink Roccade Innovatie Award van Ge meenten. Uit de inzendingen koos een jury drie vernieuwende gemeentelijke projecten. Naast Hulst dingen ook de gemeenten Koggenland en Oude IJsselstreek mee naar deze prijs. De winnaar wordt woens dag 30 oktober bekend gemaakt. Hulst voor Elkaar is vorig jaar op gezet om de bezuinigingen in de de maatschappelijke zorg op te kunnen vangen. In het samenwer kingsverband Hulst voor Elkaar trekken onder regie van de ge meente zo'n vijftien partners uit het hele sociale domein van wo nen, welzijn, zorg, werk en inko men met elkaar op. In overleg met mensen die zorg vragen, wordt bekeken of er oplossingen zijn die niet meteen veel geld kos ten. Zo zijn er veel vrijwilligers betrokken bij de ondersteuning, zoals in de boodschappenservice en het helpen invullen van lastige formulieren. Ook zijn er veel man- telzorgers actief. Door het kopen van dienstencheques kunnen in woners allerlei klussen in en om het huis laten uitvoeren. HULST - In de Hulster binnenvest koesteren twee schildpadden zich op een omgevallen boom in de late herfstzon. Het niet alledaagse tafereeltje werd vastgelegd door Reggie Picavet. Die wreef zich bij een wandeling op de wallen eens goed in de ogen en rende naar huis om zijn camera te halen. Volgens een woordvoerster van de gemeente Hulst is het niet de eerste keer dat schildpadden in ge meentelijk water opduiken. Ze zijn ook al gezien in vijvers. De van oorsprong zuidelijke waterbe woners zijn waarschijnlijk ge dumpt omdat ze te groot werden. De conclusie van Reggie: „Reptie len in de binnenvest, de leefbaar heid in Hulst is zo slecht nog niet." foto Reggie Picavet WOENSDAG 23 OKTOBER 2013 TERNEUZEN AXEL TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN HULST TERNEUZEN zeer ongepast door Eugène Verstraeten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61