Grondprijzen wellicht langer in prijs verlaagd Aangepaste dienstverlening DELTA, van 24 oktober t/m 4 november V College moet in overleg over nieuw plan wallen i I 22 BEVELANOEN en THOLEN Onthulling herinrichting Ruilbeurs voor auto's Veelpleger krijgt 34 maanden cel voor diefstallen HERDENKINGSMONUMENT Show twee Harvard vliegtuigen beklinkt in Aagtekerke onthulling oorlogsmonument In het kader van de eerste Thool- se bouw- en woonbeurs; die op 1 en 2 november plaatsvindt, wil het college de prijs van bouwka- veIs~voor vrijstaande en halfvrij- staande woningen verlagen met 25 euro per vierkante meter. Dat idee wordt door alle fracties ge steund, zo bleek tijdens de verga dering van de commissie ruimte. Veel fracties vroegen zich af op de korting niet wat langer dan twee maanden kan gelden. „December is al zo'n drukke maand", zei Gert-Jan Boudeling (CDA). „Mis schien moeten we mensen wat langer de kans geven om te beslis sen of ze een kavel willen." Volgens Wethouder Peter Hoek is De herinrichting van de Sinouts- kerkseweg in 's-Heer Hendriks kinderen wordt morgen om 15.00 uur onthuld. De aanpak van de weg is het eerste zichtbare onder deel uit het WijkVerkeersPlan, een onderdeel van het dorpsplan, van het dorp. In het plan staat wel ke problemen bewoners tegenko men en wat ze vinden dat daar aan gedaan moet worden. dat niet echt nodig. Hij wees erop dat mensen sowieso een wettelij ke termijn van vier maanden heb ben om alsnog van de koop af te zien. Desondanks zal hij er geen probleem van maken als de raad de grondprijzen voor een langere tijd wil verlagen. De WD opperde het idee om de korting ook te geven op kavels voor andere woningtypes. Daar is Hoek niet voor te porren. Volgens hem wil de gemeente juist de par ticulieren een zetje in de rug ge ven. En die bouwen doorgaans vrijstaande en halfvrijstaande wo ningen. „Rijtjeshuizen worden meestal door projectontwikke laars gebouwd." ABT' er Han van 't Hof wil dat de gemeente onder zoekt of gronden ook in erfpacht kunnen worden uitgegeven. Hij kreeg op dit punt een toezegging van de wethouder. Hoewel de korting op de grond prijzen pas vanaf 1 november wordt verleend, heeft de eerste ge gadigde zich al gemeld. HEINKENSZAND - In De Stenge in Heinkenszand vindt zaterdag 26 oktober weer de Zeeuwse Auto Model Ruilbeurs plaats. Er zijn veertig deelnemers. Behal ve auto's zijn er ook landbouwmi niaturen. De toegangsprijs be draagt 1,50 euro. Kinderen tot 10 jaar mogen voor 50 cent naar bin nen. De beurs duurt van 10.00 tot 15.30 uur. Hij kreeg die straf omdat hij ver schillende aanhangwagens had ge stolen en probeerde diesel uit een auto te stelen in Ellewoutsdijk. Daarbij werd hij betrapt waarna een mes trok en de eigenaar van de auto met de diesel met een mes te lijf ging. Een medeverdachte die bij de dief stal van een aantal aanhangwa gens betrokken was, een 28-jarige Oost-Souburger, kreeg zes maan den voorwaardelijk met een proef tijd van 2 jaar. De rechtbank heeft bij het bepa len van het vonnis rekening ge houden met het feit dat de inwo ner van Sint Annaland al eerder berecht is, onder andere voor ver mogensdelicten. De verdachte wordt door de rechtbank aange merkt als zeer actieve veelpleger. Daar komt bij dat hij nieuwe straf bare feiten heeft gepleegd in de proeftijd van een eerdere straf. Volgens de rechtbank heeft de man zich in een kort tijdsbestek schuldig gemaakt aan een groot aantal strafbare feiten. Het gaat vooral om vermogensdelicten, veelal gepleegd samen met ande ren. Dergelijke feiten veroorza ken, naast financiële schade, vaak veel hinder voor de benadeelden en zorgen zij voor onrustgevoe lens. Bij de rechtszaak op 7 okto ber waren leerlingen van het Cal-, vijn College in Krabbendijke aan wezig. Ze waren bij de zaak be trokken omdat van hun school een aanhangwagen was gestolen. DELTA I I I aagtekerke - Ze heet Lovita de Koninck, is Amerikaanse, en heeft haar vader, Julien Allain uit Frans Tahiti, nooit gekend. Toen die zeventig jaar geleden, als boordschutter op de Boston- Douglas 393, op een weiland bij Aagtekerke sneuvelde, was ze nog net niet geboren. „Maar als hij er niet was geweest, dan hadden we hier nu niet met z'n allen het le ven kunnen vieren." Ze zei dat toen ze dinsdag langs het Kalfshoeksepad in Aagtekerke het monument mocht onthullen dat het dorp heeft opgericht ter herinnering aan de crash van de geallieerde bommenwerper. Het vliegtuig spatte daar op 22 ok tober 1943 brandend uiteen, nadat het was neergehaald door Duits luchtafweergeschut. Daarbij kwa men drie van de-vier Franse vlie geniers om het leven. Alleen de pi loot, Simon Stoloff, overleefde de crash. Hij werd in krijgsgevangen schap weggevoerd, trok na de be vrijding nog een tijdje op met het Russische leger, en werd in Frank rijk uiteindelijk een succesvol za kenman en een invloedrijk politi cus. Dat is te lezen in een boekje dat in Aagtekerke huis aan huis is verspreid. Het is geschreven door Huub Willems die ook het initia tief nam voor de oprichting van het monument. Met een comité uit de dorpsraad lukte het hem - na veel moeite, en vaak langs vele omwegen - om familieleden te achterhalen van al le vier de neergestorte vliege niers. De nabestaanden bleken verspreid over zowat de hele we reld: van Brazilië tot Israël, en van Canada tot Nieuw-Zeeland. Van hen waren er 26 naar Aagte kerke gekomen om de plechtige onthulling bij te wonen. Onder hen een schoonzus van de gesneuvelde navigator Charles Lang en een neef van de gecrash te marconist Georges Schtein- berg. Willems kwam die laatste uiteindelijk op het spoor via de schrijver van een boek over Fran se joden uit Brazilië die waren gaan vechten tegen de Duitsers. De Amerikaanse Lovita de Konin ck bleek er gisteren in Aagtekerke een ware familiereünie van te heb ben gemaakt. Ze was present met acht van haar kinderen en klein kinderen met aanhang, afkomstig uit vier landen. „Om het leven te vieren". Want zonder haar gesneu velde vader 'zou niemand van ons hebben geleefd'. Een groot deel van Aagtekerke was uitgelopen om de plechtige- onthulling van het monument bij te wonen. Onder die vele belang stellenden ook Piet Kodde (94). Hem staat nog haarscherp voor de geest hoe de Boston 393, in een he vig vuurgevecht, scherend door de boomtoppen bij een naburige boerderij, met kapotte motor naar beneden stortte. „Op de grond spatte het met een geweldige knal uiteen." Op de minuut af zeven tig jaar later voerden twee Har- vard-vliegtuigen van de Lucht macht gisteren rond 15.09 uur als 'zilveren vogels' drie showvluch- ten uit boven Aagtekerke, waarna nabestaanden, schoolkinderen en vertegenwoordigers van marine, luchtmacht en andere officiële in stanties kransen drapeerden bij het monument: een halfrond om muurd zitje, met midden op de muur een boog, met daarin een vliegtuig, ontworpen door dorps raadlid Pieter Horst. Hij vervaar digde het beeld van een vliegtuig deels uit de aluminium brokstuk ken van een geallieerd vliegtuig dat bij Domburg in zee was ge stort. Bedrijven uit dorp en wijde omgeving werkten belangeloos mee aan het monument. Dat stelt de werkgroep in een ver klaring aan de pers. B en W lijken niet om een alternatief plan heen te kunnen nu er onder de bevol king en binnen de gemeenteraad geen draagvlak lijkt te zijn voor het ingrijpende plan om de wal len in oude glorie te herstellen. Oudeveste.nl, dat zich met hand en tand tegen dat plan verzet, heeft onlangs een lijstje opgesteld met tien verbeterpunten voor de vestingwallen, die relatief eenvou dig kunnen worden gerealiseerd. Ze pleit voor onder meer betere verlichting, informatieborden, het onderhoud van paden, een betere molenbiotoop en het uitlichten van monumentale bomen. De top 10 is samengesteld uit on geveer driehonderd suggesties die door inwoners bij de werkgroep zijn ingediend. Het oorspronkelij ke plan voor de wallen is volgens Oudeveste.nl veel te duur en zou een kaalslag betekenen. door Rob Paardekam THOLEN - Veel fracties in de ge meenteraad van Tholen lijken er wel wat voor te voelen om de grondprijzen voor particuliere wo ningbouw langer dan twee maan den in prijs te verlagen. MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank heeft een 31-jarige man uit Sint Annaland tot 34 maanden gevangenis waarvan 6 voorwaarde lijk en een proeftijd van 2 jaar ver oordeeld. Beste klant, Vanaf 24 oktober t/m 4 november gaan we over naar een nieuw systeem voor onze klantenadministratie. Dit betekent dat u te maken kunt krijgen met een beperkte dienstverlening. Als u bijvoorbeeld verhuist in de genoemde periode kan het zijn dat uw aanvraag een paar dagen vertraging oploopt. Vanaf 5 november is de gewone dienstverlening weer van kracht en verwerken wij zorgvuldig de binnengekomen aanvragen. Alles is erop gericht om u nog beter en sneller van dienst te kunnen zijn. Voor nu en in de toekomst. Meer informatie kunt u vinden op www.DELTA.nl/aangepaste-dienstverlening Bedankt voor uw begrip. www.DELTA.nl the multi-utility company Eerbetoon door Henk Postma door Rob Paardekam THOLEN - Op de PvdA na hebben al le fracties in de Thoolse gemeente raad het college de opdracht gege ven om met de werkgroep Oude- veste.nl te gaan praten over een al ternatief plan voor de vestingwal len in Tholen-stad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54