MET MIJN ZACHTE, ROMANTISCHE KLEUREN KUN JE JE HELEMAAL UITLEVEN IN HUIS" Itoee scholen bij elkaar 3,5 Schoolkinderen namen gisteren even een kijkje in het nieuwe dorpscentrum van Waarde. BEVELANDEN en THOLEN 21 Cees Holtkamp geeft workshops Intratuin Mini- orchidee in pot (Phalaenopsis) intratuin WAARDE - De stucadoor kijkt ver baasd op: een hele horde school kinderen sprint zijn bouwplaats op. Leerlingen van de groepen zes, zeven en acht van D'n Akker in Waarde mogen deze dinsdag rondkijken op de bouwplaats van Meerwaarde. In dat gebouw komt ook de gymzaal. „Het was soms een vreselijke her rie", vertelt jorinde Koster uit groep zes. Het nieuwe dorpscen trum Meerwaarde wordt pal naast de school gebouwd. Sommi ge kinderen kunnen het gebouw vanuit hun lokaal zien. Maar erin geweest zijn ze nog nooit, zeggen ze. „Ik ben er wel vaak langs ge fietst", vertelt Jorinde. Meerwaarde is de naam van een groot nieuw gebouw, midden in het dorp. Op de begane grond komt een dorpshuis, een gymzaal en een supermarkt. Daarboven wonen straks mensen in apparte menten. „Dat zijn huizen zonder tuin en mét balkons", legt Leon Kloet van bouwgroep Peters, de aannemer, uit. De voormalige openbare basis school D'n Bogerd in Waarde wordt op dit moment verbouwd. De buren van christelijke basis school D'n Akker willen er de kleutergroepen in onderbrengen straks. En er komt een vestiging van kinderopvang Kibeo. „Vooropgesteld dat ik erg ongeluk kig ben met de sluiting van d'n Bogerd - want dat is een aderla ting voor Waarde - is het natuur lijk wel in ons voordeel dat we die lokalen kunnen gebruiken", zegt schooldirecteur Kees Wal- De leerlingen van d'n Akker heb ben straks gymles in het nieuwe gebouw. „Je kunt hier geen bal meer tegen het plafond aantrap pen", zegt een jongetje in de nieu we zaal, blik omhoog. De stem ming is jolig. „Dit is zeker een nieuw klimrek?", vraag Jorn de Bat, wijzend naar een rolsteiger. En hup, weg zijn ze, naar de bar in aanbouw ('hier worden straks de bitterballen klaargemaakt'). De kinderen krijgen uitleg over het gebouw van Peter Sandee van opdrachtgever R&B-wonen. „Al best wel lang geleden, toen jullie nog niet geboren waren, ontstond er een idee om allerlei activitei ten in het dorp onder één dak te brengen", zegt hij. Een leerling wil weten hoe het centrum aan zijn naam komt. „Is dat omdat er meer dorp, meer Waarde, bij komt, of omdat het zo duur is?" Sandee legt uit dat meerwaarde ook nog een andere, meer over drachtelijke betekenis heeft. Maar duur is het: de hele kast zoemt van opwinding als Leon Kloet ver telt dat alleen de bouwsom al 3,5 miljoen euro is. „Dat zijn 7500 hout. Een deel van zijn leerlingen krijgt nu les in noodlokalen die op het schoolplein staan. „Die gaan straks weer naar Rilland", vertelt hij. „Daar is een school dicht gegaan, maar de kinderen gaan naar andere scholen. En daar is nu weer ruimtegebrek. Dat klinkt natuurlijk gek, als er loka len in het dorp leeg staan, maar het is beter als leerlingen allemaal bij elkaar zitten." Basischool d'n Bogerd is eind vo rig schoojaar gesloten omdat er te weinig leerlingen op zaten. GOES - Banketbakker Cees Holt kamp geeft zaterdagmiddag 26 ok tober een paar workshops marse peinen figuren maken voor kinde ren. De workshops worden gege ven in boekhandel De Koperen Tuin in Goes. Cees Holtkamp heeft twee kookboeken voor vol wassenen geschreven; 'De banket bakker" en, het onlangs versche nen, 'De kleine banketbakker", een bakboek voor kinderen. Het aantal plaatsen voor de workshop js zeer beperkt. Aanmelden is noodzakelijk en kan via info@koperentuin.nl. Er start een groep om 13.00 uur en een om 14.00 uur. Iedereen is welkom om te komen kijken. Holtkamp zal ook boeken signeren. iPads". „Wow", zucht een meisje. „Heel veel geld", zegt Kloet. „Maar daar krijg je ook een heel mooi gebouw voor." Hij vertelt over de sanering van de grond ('Ik weet niet wat jullie daar allemaal hebben neerge gooid?' - „hè?!", zeggen de kinde ren) en laat luchtfoto's zien van de bouwlocatie. Daar is de school, wijzen de leerlingen. Hij vertelt de leerlingen dat er nog een lege plek is in het gebouw: daar moet een kunstwerk komen, gemaakt door kinderen van D'n Akker. Een groep acht-leerlinge vraagt wanneer het klaar is. „Eind van het jaar", zegt Kloet. „Dan kun nen wij er nog in", lacht ze. De kinderen racen even later door het gebouw: naar de gymzaal, die echt veel groter is dan de oude, naar de ruimte waar straks gebil jart wordt, naar de donkere kleed kamers waar het heel spannend donker is en naar de nu nog kale ruimte waar straks de supermarkt komt. „Komt er ook een parkeer kelder onder?" vraagt Jorn de Bat, „Mijn moeder zegt dat er straks te weinig parkeerplaatsen zijn." Die komt er niet, vertelt Leon. Auto's kunnen aan de achterkant staan. Toch is het mooi, vindt Jorn. „Al les is echt zo groot." Zadenleverancier geeft lezing Groei en Bloei houdt morgen een lezing in dorpshuis Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder. Zadenleverancier Ton Vreeken zal spreken over vergeten groenten, ontdekkingstocht en teelgenot. Vreeken neemt aller lei zaden mee naar de lezing. Aanvang 19.30 uur. Entree is 6 euro inclusief twee consump ties. Voor leden en gezinsleden is de toegang gratis. Zij betalen 2 euro voor twee consumpties. Moonlightshoppen en lampionnenoptocht Ondernemersvereniging Tho- len houdt komende zaterdag de jaarlijkse moonlightshop- ping in de kern van Tholen. Het thema dit jaar is 'Het Land leven'. De avond duurt van 19.00 tot 21.30 uur. Om 19.30 uur begint een lam pionnen optocht waarbij blaas kapel De Klienkers vrolijke klanken zal spelen. Voor de lampionnen moet zelf worden gezorgd. Snuffelmarkt in Ons Dorpshuis Kruiningen Ons Dorpshuis Kruiningen houdt op zaterdag 2 november een grote snuffelmarkt. Van 09.00 uur tot 14.00 uur staat het dorpshuis vol met zes tig kramen en tafels waar ieder een zijn spullen aan de man kan brengen. Dit jaar zullen er ook allerlei kerstartikelen, zo als kleine kunstkerstbomen, worden verkocht. De entree is gratis. Bel voor in lichtingen naar 0113-381437. Veiligheid geestelijke gezondheidszorg In de theaterzaal van Emergis in Kloetinge wordt maandag 28 oktober een symposium gehou den over veiligheid in de gees telijke gezondheidszorg. Vanaf 09.30 tot 17.00 uur worden er verschillende lezingen en dis cussies gehouden. Verder zijn er diverse filmpjes te zien en wordt er een expositie gehou den. De toegang is gratis. Aan melden kan via het aanmeldfor mulier op www.emergis.nl Helderziende geeft lezing over levenspad Vereniging De Bron houdt van avond in dorpshuis Amicitia in Kloetinge een lezing over 'Het (on)zichtbare levenspad'. De le zing wordt gegeven door de helderziende Alfred Hobbe- link. Aan de hand van een oer oud model presenteert hij het universele levenspad van ge boorte tot dood. De lezing be gint om 20.00 uur. Entree is 9 euro. Voor donateurs is de en tree 5 euro. The Broodtroosters geeft optreden Coverband The Broodtroosters geeft zaterdag 26 oktober een optreden in eetcafe De Meiden in 's Heerenhoek. Met zang, bas, drums, saxofoon en gitaar spelen de zeven band leden van The Broodtroosters nummers van Brian Ferry, Ike Tina Turner, The Rolling Sto nes, Doors, The Talking Heads en vele anderen. Het optreden begint om 22.00 uur. De toegang is gratis. VRIJDAG 25 OKTOBER ZATERDAG 26 OKTOBER - Mini-orchidee Hoogte 25 cm, halfschaduw, potmaat 6 cm. Compleet, per stuk nü Aanbieding geldt t/m woensdag 30 oktober Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl nieuwe gymzaal WOENSDAG 23 OKTOBER 2013 door Nadia Berkelder miljoen euro is de bouwsom van Meer waarde in Waarde. Dat is dus exclusief grond- kosten. 'S-GRAVENPOLDER THOLEN KRUININGEN KLOETINGE KLOETINGE 'S-HEERENHOEK muguurift ia.i| lOjpouHot 17.00 tor Onder hef gooi von een hopje en een drankje diver se demonstraties bewonderen. KOM NAAR ONZE SHOWROOM! Mortiereboulevard 40 Middelburg 0118 - 441 944 www.asc02eeland.nl K kleurtje leven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53