Dringend behoefte oenome A i 1 1 1 aanmeer AiVaSt Kil Keil 111 Cie keyboards Met een verkeerd paspoort het vliegtuig in, zonder problemen durea 20 BEVELANDEN en THOLEN MEERWAARDE Meer dan 175 keyboardspelers zijn er nodig om het huidige wereldre cord te verbeteren. De teller stond gisteren op 120 aanmeldingen, maar volgens Anja Sinke, één van de initiatiefnemers, komen er daar per dag zo'n vijf tot tien bij. „In de herfstvakantie was er een een dip, maar nu begint het weer te lopen." Een probleem is volgens Sinke wel dat zich erg veel pianisten hebben aangemeld. Die hebben geen keyboard en moeten dus ge bruik maken van de beschikbare leeninstrumenten. „We kunnen dus nog mensen met een eigen keyboard gebruiken. Maakt niet uit wat voor één, als er maar ge luid uit komt." Tijdens de recordpoging zal, net als tijdens het weredlrecord dat in juni in New York werd gevestigd, de Canon van Pachelbel worden gespeeld. Er is nu nog een extra partij van vijf noten bij gemaakt die zo simpel is dat in principe ie dereen die kan spelen. De recordpoging is zaterdag om 15.30 uur in De Stenge in Hein- kenszand. Als het doorgaat - want dat heeft alleen zin bij genoeg deelnemers - zal er een officieel wereldrecord worden gevestigd. Mensen die in bezit zijn van een keyboard of er op één of andere manier aan kunnen komen, kun nen zich zaterdag tot half drie melden in De Stenge. Er zijn ook diverse workshops rondom de re cordpoging. Het idee is ontstaan naar aanlei ding van de jaarlijkse toetsendag, die steeds groter werd. Eerder is al eens in De Mythe met heel veel toetsenisten een nummer van Mi chael Jackson ten gehore ge bracht. John Zuidweg moest vorige week met zijn neef en zijn collega naar London om een beurs in te rich ten. „We gingen met de boot. Na de douane hebben we onze pas poorten op het dashboard gelegd. Waarschijnlijk zijn ze toen ver wisseld. Een beetje een dom ver haal, maar goed." Zijn neef moest voor het werk door naar Madrid en stapte met het verkeerde paspoort - dat van John - het vliegtuig in. Hij werd niet extra gecontroleerd; het viel niemand op dat de man die door de poortjes van het vliegveld liep heel iemand anders was dan in het paspoort. „En we lijken abso luut niet op elkaar. Hij is kaal en ik heb haar. Ik vind het heel raar dat dit zomaar kan." Dat vindt de woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee in Nederland ook. „Ik hoop dat onze collega's wat alerter zijn", zegt Martijn Peelen. „Een keer je dag niet hebben is niet de bedoeling in ons vak. Natuurlijk kan ik er niet mijn hand voor in het vuur steken dat het altijd goed gaat bij ons. Maar het is een ludiek ver haal." Engeland is geen Schengenland. Dat betekent dat de grenscontro les veel uitgebreider zijn -of zou den moeten zijn - dan binnen Eu ropa. Om weer weg te kunnen heeft Zuidweg een noodpaspoort moeten aanvragen. Dat ging ge lukkig vrij vlot, met hulp van de Nederlandse ambassade. „Mijn neef heeft ook een noodpaspoort aangevraagd. Inmiddels hebben we onze echte paspoorten maar El~ weer omgeruild." door Luc Oggel I Griezelen in het donker op de bouwplaats van dorpscentrum Meerwaarde in Waarde. Leerlingen van basisschool D'n Akker bezochten gisteren het project. foto Marcelle Davidse door Nadia Berkelder GOES - Zelf zijn ze eigenlijk nog het meest verbaasd dat het zomaar kon: met het paspoort van iemand anders door de douane en op het vliegtuig stappen. Maar dat ging dus wel. Zonder probleem. GOES - Het ziet er rooskleurig uit voor de officiële wereldrecordpo ging 'grootste keyboardensemble' dat de Zeeuwse Muziekschool za terdag wil gaan vestigen in De Sten ge in Heinkenszand. Wel is er drin gend behoefte aan deelnmers met een eigen keyboard, want de be schikbaar gestelde leeninstrumen ten zijn op. durea, uit liefde voor je voeten Diverse wijdtematen v Perfecte hielaansluiting Verwisselbaar voetbed M Extra teenruimte comfortable shoes www.durea.nl Smit Schoenmode Dorpsstraat 104 4413 CE Krabbendijke Tel. 0113-501589 www.onlinemerkschoenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 52