Kaartverkoop gaat richting de 20.000 toeschouwers SPORT 31 Feyenoord TV maakt een item over bekeropponent Hoek. Een dagje in 't spoor van camera en microfoon. Minnaard wint met Lavrijssen etappe Marco Minnaard en Birgit La vrijssen uit Wemeldinge hebben gisteren de tweede etappe van de Bridge Cape Pioneer Trek gewonnen. Het mountainbikeduo kwam na een klim van twaalf kilometer als eerste boven op de Swartberg. Matthijs Eversdijk (Goes) was zelf goed op dreef, maar zijn partner Liwald Doorn bos kende een mindere dag. Het duo werd uiteindelijk tiende. Overwinning voor Roadhouse Blues The Roadhouse Blues won nen in de regionale eerste klasse van huisgenoot Road house Rockets: 5-1. Martien Neumann (tweemaal), Joris Lodder, Jeroen Damman en Patrick Gilde zorgden voor de punten. SharkeyVCarpoolers Goes Wild 4-2: De Goesenaren waren dicht bij hun eerste overwinning. Gino de Ruy- ter won het 9-ball en Ruud Schilders het 8-ball. Stephanie de Frel doet goede zaken Dressuuramazone Stepha nie de Frel uit Koewacht deed in de eerste indoorse- lectiewedstrijd voor vijfjari ge paarden in Aalsmeer goe de zaken. Met de Wensten- wind-dochter VMF Doraya liep De Frel met 74,60 pro cent naar de tweede plaats. Met de Sandreo-afstamme- ling VMF Dalina eindigde de amazone van de VMF Horse Stable uit Ellemeet met 72.20 procent als vijfde. Snap on Racing is een klasse apart Het team van Snap on Ra cing won de derde race van het Zeeuwse indoorkartkam- pioenschap. De ploeg ver loor in het eerste gedeelte van de wedstrijd even de lei ding, maar na een uur werd orde op zaken gesteld. De tweede plaats was voor Veersedam Auto, met een achterstand van slechts vijf seconden op de nummer één. De snelste race ronde kwam op naam van Ruud van Rooijen (Veersedam). Ttoee nederlagen voor Wu Cue Clan Het team van Roadhouse Wu Cue Clan liep in de tweede divisie van de pool- competitie twee nederlagen op. In eigen huis werd met 4-3 verloren van Broeja-Zie- bers en in Dordrecht werd het 5-2 voor It's Cozmic. Te gen Broeja waren Atong Wu, Johan van Oorschot en Marco van Tiel succesvol. Een dag later bleef het bij ze ges van Johan van Beek, die samen met Wu ook het kop pel 8-ball won. Feyenoord-Hoek Het bezoek aan Zee land begint voor Ri chard Geeve en ca meraman Tommie Fortuin in Vlissin- gen, op de werf van Amels. Lionel Fitsch, verdediger van Hoek, is hier al drie jaar werkzaam als scheepstimmerman. Het is een mooi beroep om in beeld te breng en vinden ze bij productiehuis Faas TV, dat de programma's voor Feyenoord verzorgt. Fitsch neemt ons mee naar een ruim 65 meter lang jacht in aan bouw. In de boezem van het enor me schip, dat alleen lijkt wegge legd voor multimiljonairs, laat hij zien wat zijn werkzaamheden in houden. „Ik heb mooi werk", zegt de timmerman, terwijl hij een pla fond afwerkt. „Je ziet altijd resul taat." Is de combinatie met voetballen bij een hoofdklasser zwaar? „Dat gaat wel", vindt de Goesenaar, die elke ochtend om 7.00 uur begint in Vlissingen. „In mijn eerste sei zoen bij Hoek werkte ik tien uur per dag. Toen vond ik het echt zwaar, nu ben ik er beter aan ge wend." Het bezoek uit Rotterdam wil graag weten hoe hij tegen het duel in de Kuip aankijkt. Fitsch: „Ik had nooit gedacht daar zelf te kunnen voetballen. Met Graziano Pellè als tegenstander. Je merkt wel dat de spanning nu toeneemt. Maar dat is niet erg." Veel van zijn collega's bij Amels zijn er volgende week bij in de Kuip. „Ik heb de woensdag en donderdag maar vrij genomen", vertelt Fitsch. „Ik wil me goed voorbereiden en er daarna echt van kunnen genieten." Genieten. Dat doet een medespe ler van hem even verderop in Goes ook. Na een ritje van twin tig minuten is bij het huis van Thomas van den Houten de vol gende stop. De afspraak met de linksback stond gepland op de Ho geschool Zeeland, maar Van den Houten is maandagmiddag om 17.15 uur vader geworden van zoon Daley. „Hij belde me nog toen zijn vriendin al zes centime ter ontsluiting had", lacht Ri chard Geeve. „Als alles goed ging, kon de afspraak gewoon blijven staan. Alleen niet op school." Van den Houten heeft nauwelijks geslapen, maar de adrenaline houdt hem op de been. „Vader worden, ik vind het een superge beurtenis. Die kleine is voor mij een extra motivatie om het in de Kuip nóg beter te doen. Hij maakt het niet bewust mee, maar ik zal hem er alles over vertellen. En als HOEK - De Kuip is voor de beker wedstrijd tussen Feyenoord en Hoek al bijna voor de helft ge vuld. Nico Boussen, voorzitter van de sponsorstichting, kreeg gis teravond van de Rotterdamse club te horen dat Feyenoord al zo'n 18.000 kaarten heeft ver kocht. „Maar ik weet niet of de kaarten die wij in Hoek hebben verkocht daar al bij zitten", aldus Boussen. Dat aantal passeerde gisteravond de grens van 2100 kaarten. De hoofdklasser maakte maandag al bekend met minimaal 35 bussen gevuld met supporters naar de Kuip te rijden. Via www.hsvhoek.nl kunnen tot dit weekend nog kaarten worden besteld. Wie met een bus mee wil kan in Zeeuws-Vlaanderen echter alleen nog voor Terneuzen als op stapplaats kiezen. Opstappen bij de Wouwse Tol is vervolgens ook nog een optie. De man met de microfoon knikt, terwijl zijn cameraman naar bui ten loopt voor nog wat laatste shots. „Ik heb er echt van geno ten", zegt Richard Geeve. „De spe lers, de supporters, al die vrijwilli gers; er is een enorme betrokken heid. Ze praten met passie over hun club." Daarna trekt hij de deur in Hoek achter zich dicht. Sommige mensen ziet hij volgen de week weer. In de Kuip. huid in een polo van HSV Hoek, nog wat woorden aan de micro foon toevertrouwen. Hij bena drukt onder meer hoe belangrijk de wedstrijd is voor de club en het dorp. „Kijk maar eens om je heen, er is hier niets te doen. Dan is dit toch fantastisch." Die grote glimlach, dat lijkt bij dit affiche te horen. Feyenoord-Hoek, het moet een wedstrijd, zelfs een dag worden om nooit te vergeten. Ook voor Jan Mieras, de voorzit ter van supportersvereniging De Purperen Hei. Terwijl de eerste se lectie traint, deelt hij samen met de andere vrijwilligers in de be stuurskamer de verschillende bus sen in. Wat betekent de bekerwed strijd voor Mieras, een clubman in hart en nieren. Ineens komen er wat tranen tevoorschijn en voe ren de emoties even de boven toon. „We voelen de druk van het goed organiseren", legt hij uit. „Ik denk dat ik er pas echt van kan ge nieten als het achter de rug is. Maar deze wedstrijd, dat is zo mooi... Voor alles en iedereen bij deze club." hij wat groter is kan hij ook de beelden terugzien. Kijk eens Da ley, papa toen stond in de Kuip." Om er met wat bravoure aan toe te voegen: „En het ging nog goed ook." Geeve en cameraman Fortuin wrijven zich in de handen. Prima beelden, goede teksten; hier kun nen ze wel wat mee. In Terneu zen trekken ze halverwege de middag dezelfde conclusie, na het bezoek aan Elopak. Bij de verpak- kingsbedrukker is Fabian Wilson één van de productiemedewer kers. De rechtsback geeft zijn be zoek een demonstratie en laat daarna zijn licht op de bekerwed strijd schijnen. „Je merkt aan alles dat het nu echt begint te leven", vertelt Wilson. „Nog een week en dan staan we in de Kuip... Ik hoor om me heen mensen nu zeggen dat de competitie bijzaak is, maar dat is echt niet zo." Volgende week staat hij wellicht tegenover toptalent Jean-Paul Boëtius. „Dat is lastig, maar ik ga proberen om zijn individuele actie er zo vaak mogelijk uit te halen." De volgende halte is De Molen hoek, het enige café dat het ruim drieduizend inwoners tellende Hoek heeft. De komst van de man nen van Feyenoord TV is aange kondigd, waardoor het drukker is dan op een doorsnee dinsdagmid dag. Wim lijkt wel iets te willen zeggen voor de camera, Davy duikt weg, Danny komt altijd wel goed uit zijn woorden, Leo zou ook kunnen. Maar de keus van Geeve valt op de sigaar rokende Ron, de kapper die op het terras zit. Daarna mag ook Walter, ge- WOENSDAG 23 OKTOBER 2013 'Kijk eens Daley, papa stond toen in de Kuip' MIDDELBURG MIDDELBURG AALSMEER MIDDELBURG MIDDELBURG door Barry van der Hooft Het item over Hoek in Feyenoord TV is dinsdagavond 29 oktober te zien op betaalzender Fox Sports Ere divisie. Een dag later, op 30 okto ber, verschijnt het ook op de websi te van Feyenoord. Richard Geeve (rechts) interviewt kapper Ron Vereggen, die als sponsor bij HSV Hoek betrokken is. Tommie For tuin (tweede van rechts) houdt de camera in de gaten, foto Camile Schelstraete nog 7 dagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31