AC Milan houdt Barcelona op 1-1 Tour herdenkt de Eerste Wereldoorlog 28 SPORT CHAMPIONS LEAGUE Langer verblijf in Europa hangt na verlies tegen Celtic aan een zijden draad. Ondanks het overwicht van Barce lona in vrijwel de gehele wed strijd was de beginfase voor Mi lan. Robinho etaleerde zijn al vroeg zijn klasse door de bal met de hak over Alexis Sanchez te wip pen en bracht Milan zelfs ver diend op voorsprong. Voor de thuisclub was het alleen jammer dat de Braziliaan dat al in de 9e minuut deed en Barcelona vrijwel meteen daarna het initiatief over nam. Messi waarschuwde Milan al in de 19e minuut door een vrije trap in één keer op doel te schieten waar iedereen een voorzet ver wachtte. Vier minuten later zette de Argentijn dan toch de 1-1 op het scorebord na een messcherpe counter. Milan, in de eerste helft zonder de geblesseerde Mario Ba- lotelli, kreeg geen vat meer op de Spanjaarden, maar haalde toch met de 1-1-tussenstand de rust. In de tweede helft bleef Bar^a de betere ploeg, ook toen Milan in de 64e minuut toch nog een be roep deed op Balotelli. De Italiaan startte vanwege een dijbeenbles sure vanaf de bank. Adriano had namens Barcelona de 2-1 op de schoen, maar faalde van heel dichtbij. Vlak voor tijd kon Sulley Muntari de winst nog aan de gast heren bezorgen, maar ook hij mis te waardoor het bij 1-1 bleef in San Siro. Door het gelijke spel en de nederlaag van Ajax bij Celtic (2-1) gaat Barcelona na drie wed strijden met zeven punten aan kop. Milan volgt met vijf uit drie. Celtic is derde met drie punten en Ajax staat op de laatste plek in groep H met één punt uit drie duels. Arsenal liet zich voor eigen pu bliek verrassen door Borussia Dortmund in de Champions Lea gue: 1-2. Robert Lewandowski be sliste het duel in de slotfase. 'GROEF E GROEF F GLASGOW - Ajax zag de ontmoe ting met Celtic vooraf als een ul tieme kans om aanspraak te ma ken op de tweede of in elk geval de derde plek in groep H. De Schotse tegenstander gold op papier als een ideale sparringpart ner om twee keer van te winnen. Dit beeld strookte niet met de rea liteit. In het duel in Glasgow, de return volgt over twee weken, liep Ajax tegen een dure neder laag op. Celtic won verdiend (2-1). Van geluk was geen sprake. Met enkele spandoeken in een hoek van Celtic Park lieten sup porters van Celtic voor de aftrap merken niet onder de indruk van Ajax te zijn. Niet de Amsterdamse club maar de Schotse kampioen gold volgens teksten in groene en witte letters als uitvinder van het totaalvoetbal. The Bhoys verover den als eerste Britse team in 1967 de Europa Cup I met sprankelend voetbal. Voor die prestatie wenste het publiek credits te krijgen. Vooraf was al helder dat Ajax niet zomaar succes zou boeken. Celtic Park geldt in de Cham pions League als een vrijwel on neembare vesting. Sinds de op richting van het toernooi in 1992 slaagde alleen Barcelona erin op die plek te winnen. De magie van het stadion werkt buitenshuis- niet door. In Europa behaalde Cel tic 58 punten. Slechts vier daar van werden buiten Glasgow be haald. Ajax wachtte een loodzwa re klus. De fysieke manier van spelen, waarop Celtic zich de laatste de cennia graag laat voorstaan, inti mideerde de kampioen van de ere divisie aanvankelijk nauwelijks. Ajax bleef tamelijk rustig en liet zich niet in verlegenheid brengen door de orkaan van geluid van de tribunes. Vanaf het eerste fluitsig naal veranderde de tienduizen den Schotse fans in een syn chroon bewegend, schreeuwend en hels fluitend organisme. Ajax kreeg wat grip op de tegen stander, die zoals verwacht veel energie in de strijd gooide. Door de bal snel rond te laten gaan en veel van positie te wisselen, kwam de ploeg steeds dichter in de buurt van het doel van Celtic. Na een half uur kreeg Christian Poulsen een uitstekende kans om de score te openen. Een vrije trap van Viktor Fischer belandde voor zijn voeten. Zijn schot raakte de paal. Na dit moment vielen de linies bij-Celtic uit elkaar. Tot frustratie van De Boer verzuimde Ajax de geboden ruimte te benutten. Ver keerde keuzes en slordigheden stonden een goede voortzetting telkens in de weg. De tol hiervoor werd kort voor rust betaald, toen Stefano Denswil in het strafschop gebied Anthony Stokes neerhaal de. James Forrest schoot de penal ty, ondanks vertragingstactieken van keeper Jasper Cillessen, hard en hoog raak (1-0). De treffer gaf de spelers van Cel tic zichtbaar vertrouwen. Zo ging Virgil van Dijk, in beeld bij bonds coach Louis van Gaal, nog gemak kelijker voetballen dan hij daar voor al deed. Dat nam niet weg, dat Ajax enkele malen door de de fensie sneed. Maar Thulani Serero noch Kolbeinn Sigthórsson kreeg de bai achter keeper Fraser Fors- ter. Mikael Kayal kende een tien minuten na rust minder moeite met afronden. Een knal van af stand belandde buiten bereik van Cillessen in het doel (2-0). Deze achterstand maakte Ajax niet meer ongedaan. Ook een ro de kaart voor invaller Nir Biton, die Serero kort voor het einde neermaaidé, zorgde niet meer voor een kentering, een eretreffer van Lasse Schone niet meegere kend (2-1). Niet de beroemde at mosfeer op Celtic Park maar een gebrek aan kwaliteit lag ten grond slag aan het uitblijven van een goed resultaat voor Ajax. Zo zal na de eerste drie reeds vrij gegeven etappes in Engeland (twee rond startplaats Leeds, de derde finisht in Londen) het be gin van de Eerste Wereldoorlog (1914-1918) worden herdacht met enkele ritten rond het front bij het Belgische leper en Noord-Frankrijk. Het betekent ook dat de klassementsrenners op weg naar Wallers een voor hen angstaanjagende kasseienrit voor de kiezen krijgen. Volgens de eer ste berichten staan er twintig kilo meter kasseistrook op het pro gramma. In het voorjaar van 1919 werd en kele maanden na het einde van de Eerste Wereldoorlog al weer een Parijs-Roubaix gereden. De kapot geschoten wegen waren zo slecht dat de koers toen voor het eerst de aanduiding 'Hel van het Noor den' meekreeg. Via frontplaatsen als Reims, Nancy en Mulhouse komt het peloton in de Vogezen de La Planche des Belles Filles te gen. In 2012 was dit de klim waar Chris Froome zijn kopman Brad ley Wiggins uit het wiel reed. Na de Alpen (aankomsten op Cham- rouse en Risoul), wacht het pelo ton in de Pyreneeën twee finishes bergop op Pla d'Adet en Hauta- cam. De afsluitende tijdrit is tus sen Bergerac en Perigueux. MILAAN - AC Milan en FC Barcelo na hebben gisteravond het onder linge Champions Leagueduel in Mil aan met 1-1 gelijk gespeeld. Robin- ho bracht de thuisclub al snel op voorsprong, maar nog voor rust trok Lionel Messi de stand gelijk. Bij Milan stond Nigel de Jong in de basis en mocht Urby Emanuelson de laatste 20 minuten meedoen." Steaua Boekarest - Basel 1-1 (0-0). 48. Mar- celo Diaz 0-1, 88. Tatu 1-1. FC Schalke 04 - Chelsea 0-3 (0-1). 5. Torres 0-1, 69. Torres 0-1, 88. Hazard 0-3. Chelsea 3 2 0 1 6 8-2 FC Schalke 04 3 2 0 1 6 4- 3 Basel 3 1114 3-3 Steaua Boekarest 3 0 12 1 1 - 8 Arsenal - Borussia Dortmund 1-2 (1-1). 16. Mkhitaryan 0-1, 4. Ciroud 1-1, 82. Lewandows ki 1-2. Olympique Marseille - Napoli 1-2 (0-1). 42. Callejon 0-1, 67. Zapata0-2, 86. Ayew 1-2. FK Austria Wien - Atletico Madrid 0-3 (0-2). 8. Garcia 0-1, 20. Costa 0-2, 53. Costa 0-3. Atletico M. 3 3 0 0 9 8- 2 FC Zenit 3 1114 2-3 FC Porto 3 1 0 2 3 2- 4 FK Austria Wien 3 0 12 1 0- 4 GROEP W Celtic - Ajax 2-1 (1-0). 43. Forrest (straf schop) 1-0, 54. Kayal 2-0, 90. Schone 2-1. AC Milan - FC Barcelona 1-1 (1-1). 9. Robin ho 1-0, 23. Messi 1-1. FC Barcelona AC Milan Celtic Ajax 3 2 1 0 7 6-1 3 12 0 5 4-2 3 10 2 3 2-4 3 0 12 12-7 Bor. Dortmund Arsenal Napoli Ol. Marseille GROIP G 3 2 0 1 6 6- 3 2 0 1 6 5- 3 2 0 1 6 4- 3 0 0 3 0 2- FC Porto - FC Zenit SL Petersburg 0-1 (0-0). 86. Kerzhakov 0-1 Programma woensdag Groep A: Bayer Leverkusen-Shaktar Donetsk, Manchester United-Real Sociedad. Groep B: Real Madrid-Juventus, Galatasa- ray-FC Kopenhagen. Groep C: Anderlecht-Paris Saint-Germain, Ben- fica-Olympiakos Piraeus. Groep D: PFC CSKA Moskou-Manchester City, Bayern Munchen-FC Viktoria Plzen. Ajax bezwijkt op Celtic Park door Geert Langendorff 7 Ajax heeft in drie wedstrijden van de Champions League al zeven treffers moeten incasseren. De Amsterdamse ploeg scoorde zelf nog maar twee doelpunten. door Ad Pertijs PARIJS - In het Parijse Palais des Congres wordt vanmorgen het rou teschema van de komende Tour de France onthuld. Hoewel organisa tor ASO er alles aan doet om het strijdtoneel tot 12.00 uur geheim te houden, liggen de contouren van de ronde al grotendeels op straat. Mark Tuitert heeft de rust gevonden en is klaar voor het nieuwe seizoen, foto Vincent Jannink/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28