Maneblussers omarmen Nacht van de Nacht Onmogelijk om alles op één avond te zien m> WALCHEREN 23 Verbouwing? 66 Van uitgesproken knullig, tot uitgesproken professioneel. Boek over 100 jaar plezierzeilvaart Speeltuin Oude Stad viert feest OVERKAPPINGE Weekend vol Doe Maar in Oostburg AUT^STURM Houterman www.ajhouterman.nl Zaterdagavond is het weer zover. Dan gaat in de binnenstad de straatverlichting uit en wordt het centrum het decor van straatar tiesten en muzikanten, liefst ze ventien restaurant serveren hun gerechten in gedempt licht, in het Zeeuws Museum is van alles te doen, net zoals in de Sterren wacht en het*Stadspark Molenwa ter. In de cinema in de Kloveniers doelen draait een meer dan hon derd jaar oude film. Zelfs bovenin de Lange Jan is een concert bij te wonen, als je op tijd hebt gereser veerd. De Nacht van de Nacht is een wonderlijke combinatie van kunst, muziek, theater en uitgaan, met als grootste attractie de duis ternis. „Van uilgesproken knullig, tot uit gesproken professioneel. Dat maakt het zo leuk, bijna aandoen lijk", zegt horecaonderneemster Connie de Lange van café-restau rant Vriendschap, een van de drij vende krachten achter het evene ment. De organisatie van de Nacht van de Nacht is inmiddels uitgegroeid tot een immens kar wei. Een kleine kern is er de afge lopen maanden bijna continu mee bezig. De Nacht van de Nacht was ooit een initiatief van Stichting Na tuur en Milieu en de provinciale milieufederaties om mensen be- MIDDELBURG - Het zeer uitgebrei de programma van de Nacht van de Nacht is terug te vinden op de (fraaie) website www.nachtvan- denachtmiddelburg.nl. Je kunt op de bonnefooi naar de Nacht van de Nacht gaan, maar wie zijn favo rieten niet wil mislopen kan er maar beter een kijkje op nemen. Hiernaast een greep uit het pro gramma van komende zaterdag. wust te maken van de lichtvervui ling en hen de schoonheid van de duisternis te laten ervaren. In Mid delburg haakte acht jaar geleden de Sterrenwacht hierop in. Een donkere tocht door de Kuipers poort was vijfjaar geleden het eer ste 'evenementje' in Middelburg. Twee jaar later werd het voor het eerst was breder opgepakt, mede door de Middelburgse horeca. En inmiddels is het zo groot gewor den dat de organisatoren tegen hun eigen grenzen op dreigen te lopen. Het culturele aspect heeft in Middelburg de overhand gekre- - Donker tafelen en blind proeven in zeventien restaurants; Sterrenwacht, Herengracht: knutsel de maan, lezingen over heelal en sterren kijken - Stadspark Molenwater, Red de maan de maanwezens - Zeeuws Museum: glow in the dark schminken, mummieverha- len, workshop nachtfotografie, Sing-a-song; gen. „Toch blijft het ingetogen. Het is geen schreeuwfeestje. Het moet ook geen Halloween wor den", zegt mede-organisator An- nemarie van de Vreugde. „Het heeft een beetje het sfeertje van een ouderwetse kerstavond", vult De Lange aan. Moesten de or- - Theaterproductiehuis Zeelandia, Hoogstraat, try-out De Uitvreter; - Markt, Bella Festa, schilder de nacht, flamenco, marshmellows en verhalen; - Langeviele, Lammerensteeg, Beddewijkstraat, Kloveniersdoe len: donkere tocht met tientallen voorstellingen waaronder muziek van Jeroen van Veen; - Lange Jan, hoge muziek in de to- ganisatoren het eerste jaar nog an dere instellingen en bedrijven overhalen om mee te doen, nu melden mensen zich zelf aan, ook al hebben ze niet direct een bin ding met 'duisternis'. Voorbeeld zijn Paul en Menno de Nooijer met een performance over de Oos- terschelde gemaakt met vier vi deoprojecties, muziek en twee mannen. Bij het theaterproductie Zeelandia aan de Hoogstraat wordt een voorproefje van de Uit vreter gegeven. De brandweer is ook present: als echte Maneblus sers bij de Langevielebrug. ren met onder meer Broeder Die- leman; - Cinema: Le voyage de la lune, - MAS Gravenstraat, magisch be wegend beeld; - Binnenstad, straattheater van Pandaemonium en de Maandra- gers. - De Spot, diverse optredens en vanaf 23.00 uur N8vdN8vdN8 met dj Douwe. arnemuiden - Het boek 'Jetty, symbool van het varend erfgoed' van Veronica Frenks en Peter Ha mer is vanaf vandaag verkrijg baar. Vrijdagmiddag wordt het ge presenteerd aan genodigden op de historische scheepswerf C.A. Meerman in Arnemuiden. Frenks en Hamer schreven het boek ter gelegenheid van de hon derdste verjaardag van de Jetty. Deze hoogaars werd in 1913 ge bouwd als vissersschip, maar is al sinds 1918 in gebruik voor de ple- ziervaart. Het boek beschrijft de geschiedenis van honderd jaar ple- ziervaart in de Scheldedelta. Het telt 127 pagina's, met veel histori sche foto's. Prijs: 29,95 euro. Het is verkrijgbaar op scheeps werf Meerman in Arnemuiden en door een mail te sturen naar info@werfarnemuiden.nl. VLISSINGEN - Bij de afsluiting van het seizoen staat Speeltuin Oude Stad in Vlissingen zaterdag stil bij het zestigjarig bestaan. In het jubileumjaar heeft Heere- ma Vlissingen een springberg ge doneerd waar de kinderen op kun nen springen en spelen. Daarnaast wordt ook de huidige wip vervangen voor een nieuw exemplaar. Om dit alles te vieren, zal om 14.30 uur een grote ballonnenwed strijd worden gehouden. De kin deren krijgen een ballon, die zij op mogen laten. Wiens ballon het verst komt, wint een prijs. VRIJDAG 25 OKTOBER ZATERDAG %W 26 OKTOBER OOSTBURG - Het Ledeltheater in Oostburg schenkt zowel vrijdag als zaterdag aandacht aan de jaren tachtigband Doe Maar. Vrijdag staat de voorstelling 'Rondje Doe Maar' op het programma. Een tri- buteband speelt alle hits van toen. Beeldmateriaal van de 'ech te' band ondersteunt de klassie kers. Aanvang is om 20.15 uur, kaarten kosten 20 euro. Zaterdag toont het theater de do cumentaire Doe Maar; dit is alles van Patrick Lodiers. Aanvang 20 uur, toegang 7,50 euro. Wie beide voorstellingen wil bezoeken, kan met 5 euro korting een combi- kaart bestellen. NU IN DE SHOWROOM: DE NIEUWE NISSAN NOTE V.A. 13.490,-' WOENSDAG 23 OKTOBER 2013 Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 's-GRAVENPOLDER 0113-311221 I Vuurspuwers gaven in de Langeviele een voorstelling tijdens de Nacht van de Nacht 2012. foto Lex de Meester door Theo Giele MIDDELBURG - In korte tijd heeft de Nacht van de Nacht een vaste plek veroverd op de Middelburgse ka lender. Zonder een cent subsidie, maar met steun van een aantal sponsors en honderden vrijwilli gers is 'de Nacht' binnen een paar jaar tot een evenement uitgegroeid waar vele duizenden mensen op af komen. Niet verwonderlijk in een stad waarvan de bewoners de bij naam Maneblussers hebben. Connie de Lange, organisator Meer over 'Jetty, symbool van het va rend erfgoed' zaterdag in de PZC in de bijlage naar aanleiding van de Week van het Zeeuwse boek. AE10.00 uur tot 1 /.OOiiui Onder het genot van een '»ap|e on een drankje divers© KOM NAAR ONZE SHOWROOM! Mortiereboulevard 40 Middelburg 0118 441 944 www.ascozeeland.nl NISSAN Innovation that excites 'De "Upgrade Offor'-aanbiedingen op de nieuwe Nissan NOTE >s uitsluitend geldig voor klantorders met een datum t/m 31/12/2013. Niet geldig voor lease-orders en/of m combinatie met andere acties. Niet inwisselbaar tegen contanten. Consumentenadviespnjs Nissan NOTE 1.21 Vtsia va 13.490,- (o-b.v. de meest recente pnjsli|st. ind BTW en BPM, excl. recyclingbqdrage a 45,- en kosten rijklaar maken 761,-). Afgebeelde opties kunnen afwijken van standaarduitvoering. Raadpleeg voor de exacte specificaties uw Nissan-dealer. Overeenkomstig 715/2007 EG. Min/max verbruik NOTE gamma: 3,6 - 5,1 1/100 km, resp. 27,7 -19,6 km/ltr. CO,-ultstoot variërend van 92 gr/km tot 125 gr/km. Alle wijzigingen voorbehouden aan Nissan Nederland. Amundsenweg 39 4462 GP Goes Tel.: (0113) 60 20 00 Noord weg 467 4333 KE Middelburg Tel.: (0118) 61 20 42 www.autosturm.nl Met 1.000,-! upgrade voordeel'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23