Dringend behoefte aan meer keyboards Aangepaste dienstverlening DELTA, van 24 oktober t/m 4 november Vabèl al 5 jaar in restauratie 22 WALCHEREN Middelburg moet 2,75 miljoen euro extra snijden in de uitgaven: ook subsidies aan clubs liggen onder vuur. Meer dan 175 keyboardspelers zijn er nodig om het huidige wereldre cord te verbeteren. De teller stond gisteren op 120 aanmeldingen, maar volgens Anja Sinke, één van de initiatiefnemers, komen er daar per dag zo'n vijf tot tien bij. „In de herfstvakantie was er een een dip, maar nu begint het weer te lopen." Een probleem is volgens Sinke wel dat zich erg veel pianisten hebben aangemeld. Die hebben geen keyboard en moeten dus ge bruik maken van de beschikbare leeninstrumenten. Meer dan 175 keyboardspe lers zijn nodig om het huidi ge wereldrecord te verbete ren. „We kunnen dus nog mensen met een eigen keyboard gebrui ken. Maakt niet uit wat voor één, als er maar geluid uit komt." Tijdens de recordpoging zal, net als tijdens het wereldrecord dat in juni in New York werd gevestigd, de Canon van Pachelbel worden gespeeld. Er is nu nog een extra partij van vijf noten bij gemaakt die zo simpel is dat in principe ie dereen die kan spelen. De recordpoging is zaterdag om 15.30 uur in De Stenge in Hein kenszand. Als het doorgaat - want dat heeft alleen zin bij genoeg deelnemers - zal een officieel we reldrecord worden gevestigd. Men sen die in bezit zijn van een key board of er op één of andere ma nier aan kunnen komen, kunnen zich zaterdag tot half drie melden in De Stenge. Er zijn ook diverse workshops rondom de recordpo ging. Het idee is ontstaan naar aanlei ding van de jaarlijkse toetsendag, die steeds groter werd. Eerder is al eens in De Mythe met heel veel toetsenisten een num mer van Michael Jackson ten geho re gebracht. middelburg - Het korten van sub sidies aan instellingen en vereni gingen staat op de lijst van bezui nigingen die het Middelburgse college van B en W aan de ge meenteraad heeft gestuurd. De in woners van de gemeente zullen ook financieel meer 'eigen verant woordelijk' krijgen. „Ook als dat leidt tot hogere toegangsprijzen en contributies voor bezoekers en leden." De regering keert de komende ja ren minder geld uit aan de ge meenten. Voor Middelburg bete kent dit dat er in 2015 705,000 eu ro minder in het laatje komt. Dat bedrag loopt op tot een jaarlijks bedrag van 2,5 miljoen euro vanaf 2018. De gemeente bezuinigt zelf nog eens een kwart miljoen euro om onvoorziene tegenvallers op te kunnen vangen. Wethouder van financiën Johan Aalberts komt met een lijst van twaalf punten om tot de bespa ring te komen. Alle producten en taken van de gemeente worden onder de loep genomen. Extra al gemene verhoging van gemeente lijke belastingen worden door B en W als allerlaatste mogelijkheid gezien. Privatisering van gemeentelijke ta ken sluiten B en W niet uit, maar heeft niet de voorkeur van het col lege. In het voorstel worden hier van geen concrete voorbeelden ge noemd. Dat geldt overigens voor alle twaalf 'kaders' voor deze be zuinigingsoperatie. Het voorstel wordt op 5 novem ber door de raadscommissie Alge meen Bestuur besproken. Vervol gens komt het op de agenda van de raadsvergadering van 11 novem ber. Daarna kan het college aan de slag om met concrete bezuini gingsvoorstellen te komen. Die kunnen in de raadsvergadering van januari worden besproken. Wachten tot na de verkiezing, die in maart zijn, vindt het college niet wenselijk. DELTA I 11 Ha» Burger gaat bezuiniging voelen door Luc Oggel COES - Het ziet er rooskleurig uit voor de officiële wereldrecordpo ging 'grootste keyboardensemble' dat de Zeeuwse Muziekschool za terdag wil gaan vestigen in De Sten- ge in Heinkenszand. Wel is er drin gend behoefte aan deelnemers met een eigen keyboard, want de beschikbaar gestelde leeninstru- menten zijn op. Inschrijven voor de wereldrecordpo ging kan ook via de website van de Zeeuwse Muziekschool op: www.zeeuwsemuziekschool.nl door Theo Ciele Beste klant, Vanaf 24 oktober t/m 4 november gaan we over naar een nieuw systeem voor onze klantenadministratie. Dit betekent dat u te maken kunt krijgen met een beperkte dienstverlening. Als u bijvoorbeeld verhuist in de genoemde periode kan het zijn dat uw aanvraag een paar dagen vertraging oploopt. Vanaf 5 november is de gewone dienstverlening weer van kracht en verwerken wij zorgvuldig de binnengekomen aanvragen. Alles is erop gericht om u nog beter en sneller van dienst te kunnen zijn. Voor nu en in de toekomst. Meer informatie kunt u vinden op www.DELTA.nl/aangepaste-dienstverlening ZIERIKZEE - De timmerman van de Museumhaven Zeeland in Zierikzee Wim van Noort (links), werkt aan het douaneschip Vabèl. Gastheer Cees van Egmond kijkt toe. „Hoe meer we van dit schip te weten komen, hoe meer vragen er opdoemen", vertelt Van Egmond. In de werf wordt al vijf jaar gewerkt aan de restauratie van het schip, foto Dirk-jan Gjeltema Bedankt voor uw begrip. the multi-utility company www.DELTA.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22