Lange file na ongeluk op A58 lecente ongevallen op Zeeuwse snelweg Nog nóóit vertoonde prijzen! Topvoordeelcruises Middellandse Zee sti p reizen .n 1/ i bero Onderzoekster VN vindt sinterklaasfeest een terugkeer naar de slavernij en wil dat Nederland het afschaft. Warmste 22 oktober ooit Nieuwerkerker verongelukt 13 augustus: trekker in de sloot langs A58 bij Krabbendijke; 9 kilometer file 28 september: ongeluk bij Rilland; A58 enkele uren afgesloten 8 oktober: dodelijk ongeval ter hoogte van Heinkenszand; A58 urenlang dicht Ouderenmishandeling na 1 januari ook in Zeeland geregistreerd Nederland is racistisch, maar dat ligt nooit aan onszelf NIEUWSTIP? HILVERSUM - Het hoofd van de werkgroep van de Verenigde Na ties die onderzoek doet naar Zwar te Piet vindt dat Nederland het sinterklaasfeest moet afschaffen. Verene Shepherd, mensenrechten- onderzoeker bij de Verenigde Na ties, zei dat dinsdag bij het tv-pro- gramma EenVandaag. „De werkgroep kan niet begrijpen waarom Nederlanders niet inzien dat dit een terugkeer naar de sla vernij is en dat in de 21ste eeuw dit feest moet stoppen", aldus de lamaicaanse Sheperd. „Als ik, als zwart persoon, in Nederland zou wonen, zou ik bezwaar hebben." Het is haar persoonlijke mening, zegt Shepherd, dat Zwarte Piet 'beledigend' is. Als lid van de werkgroep is ze nog wel „ver plicht om nader onderzoek te doen." Verder meent Shepherd dat pre mier Mark Rutte invloed moet uit oefenen op „de culturele groepen die dit in stand houden". „En wat is er mis met één Sinterklaas, waarom moeten jullie er twee hebben", vraagt Shepherd zich af, waarbij ze doelt op de kerstman. De VN zijn bezig met een onder zoek naar de vraag of Zwarte Piet racistisch is. Inmiddels besteden ook buitenlandse media aandacht aan dat 'racismeonderzoek'. Volgens een peiling associeert 4 procent van de Nederlanders Zwarte Piet met slavernij. Dat bleek dinsdag uit onderzoek van Peil.nl. onder bijna 1700 mensen. Van de ondervraagden ziet 92 pro cent Zwarte Piet niet als de slaaf van Sinterklaas en meer dan 91 procent is tegen het aanpassen van zijn uiterlijk. In Zeeland zijn nog veel restanten van trambanen te vinden middelburg - Het is op 22 oktober nog nooit zo warm geweest in Zeeland als gisteren. In Westdor- pe werd 22,1 graden gemeten. Het oude record dateert uit 2012. Toen werd het 20,6 graden. In Wilhel- minadorp bleef de thermometer steken op 21,2 graden. Het KN- MI-station Vlissingen had 'last' van het relatief koude water, waar door het 'slechts' 19.4 graden werd. Elders op Walcheren werd de 20 graden wel gehaald. Zacht en bewolkt, 18 DESTELLING MOERDIJK - Tijdens laadwerk in de haven van Moerdijk is dinsdagoch tend een 19-jarige man uit Nieu- werkerk om het leven gekomen. De jongeman stond in de laad ruimte van een schip. Een hijs- kraanmachinist raakte hem met een vracht massief stalen pijpen. Het slachtoffer raakte bekneld en was op slag dood, aldus de politie. In Nieuwerkerk ging in verband met het overlijden de dorpsraad vergadering niet door. WOENSDAG 23 oktober 2013 UW MENING 512 reacties EENS WÊÊ 21% ONEENS 79% BUITEN ZEELAND VERDIEPING redactie@pzc.nl of 0118-434010 6- t/m 13-daagse cruises per Grand Holiday**** 6- t/m 13-daagse cruises inclusief vliegreis en alle maaltijden aan boord! VN: stop sinterklaasfeest pagina 8 en 9: Racisme ligt nooit aan ons Een ernstig ongeluk waarbij twee vrachtwagens op elkaar botsten op de A58 ter hoogte van Kruiningen in de richting van Bergen op Zoom zorgde gisteren voor lange files. Later op de avond deed zich in de Vlaketunnel, ook richting Bergen op Zoom, nog een ongeval voor, waardoor de tunnel enige tijd werd afgesloten. Twee auto's werden weggesleept, foto Roland de Jong Piet moet zwart blijven Reageeroppzc.nl Nederlandse missie in Mali is een goede zaak editie: Walcheren 255e jaargang nr. 250 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1