explostevenbij' a^»7' Nieuw Gemeentebelang Sluis laakt Kapeiiebrug na babbeimics gebrek aan visie' van B en W ZEEUWS-VLAANDEREN 27 VAN DE CRUITER WONEN Ondernemersplein Voor mensen 'van de overkant' is Van de Gruiter Wonen geen onbe kende. Gerard van de Gruiter had er achttien jaar lang zijn gelijkna mige woonwinkel aan de Lange Viele in Middelburg. Hij had uit de wijde omtrek een grote schare vaste klanten, of beter, fans van zijn stijl en smaak. Het laatste de cennium woonde hij in Axel en reed elke dag op en neer. Vorig jaar besloot hij, het forensen beu, de winkel in Middelburg te slui ten en nu is Van de Gruiter Wo nen heropend in Axel. In een klei ner, overzichtelijk pand huist de zelfde formule. Van de Gruiter is synoniem aan eigenzinnig, bijzon der, onderscheidend en uniek. Dat laatste vaak letterlijk, want wie op zoek is naar een unicum, is bij Van de Gruiter aan het goe de adres. Niet alleen kan hij prach tige antieke stukken op de kop tik ken, ook ontwerpt en maakt Van de Gruiter zelf meubels in zijn atelier. Ook, en liefst, geheel op maat, naar wens van de klant. Kas ten, tafels, bureaus, alles is be spreekbaar; van de afmetingen en de houtsoort tot het gebruik van andere materialen en de afwer king. Van de Gruiter is en blijft ook het adres voor de designklassiekers. Wie zijn huis wil inrichten met bijvoorbeeld stoelen van Eames of een tafel van Driade, kan die bij Van de Gruiter bestellen. Ver- wacht echter geen complete lij nen van designers. Gerard: „Wij zoeken echt wat wij de snoepjes uit de collecties vinden. Niet die stukken die anderen ook verko pen, maar die meubelen en acces soires waar we zelf ook wat mee hebben en dat is vaak een schot in de roos. Wordt een stuk ver kocht, dan komt er vaak een ande re stijl voor in de plaats." Wie voor anderen, of voor zich zelf, op zoek is naar een leuk ca deau, komt in Het Pand ook goed aan zijn trekken. De mooiste kus sens, schalen, vazen (bijvoorbeeld van Pols Potten) tot een enorme gebreide poef aan toe, voor elke smaak en budget is er wel wat te vinden. Van de.Gruiter neemt ook interi europdrachten aan. Zo is hij te consulteren voor zeer uiteenlo pende opdrachtgevers die een uniek interieur wensen. Zo richt te van De Gruiter al de hotelka mers in van De Campveerse To ren in Veere, bepaalde hij de uit straling van een dokterspraktijk in Zaamslag en nam hij in Rotter dam een beautysalon onder han den. Dus fans, nu allen naar Axel! KAPELLEBRUG - De provincie on derzoekt aan de grensovergang bij Kapeiiebrug of er nog explosieven liggen. Eerder dit jaar werd op het weilandje op de hoek van de Gent sevaart en Van Hogendorplaan al een mortiergranaat gevonden. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie maakte die onschadelijk. Het onderzoek, uitgevoerd door KWS Bijzondere Opdrachten, is nodig vanwege de geplande aan leg van een rotonde. Die moet de doorstroming van het verkeer in Kapeiiebrug bevorderen. Het on derzoek gebeurt vandaag en mor gen. De aanleg van de rotonde start in het voorjaar van 2014. hulst - De politie in Hulst heeft dinsdagavond een 47-jarige inwo ner van die plaats aangehouden. Hij wordt ervan verdacht mensen met een babbeltruc geld te heb ben afgetroggeld. Hij sprak men sen op straat of aan de deur aan met het zielige verhaal dat hij een gebroken arm had, zonder benzi ne stond en geld nodig had. Hij beloofde het geld terug te betalen, maar dat gebeurde nooit. De man is aangehouden en in verzekering gesteld. Mogelijk maakte hij meer slachtoffer dan nu bekend is bij de politie. Eventuele slachtoffers wordt gevraagd dat aan de politie te melden via 0900-8844. Ook Almekinders weet dat de ge meenteraad zich een heel ander doel had gesteld. Maar hij voerde aan dat het dagelijks bestuur het investeringsniveau hoog heeft ge houden, waardoor de Sluise bevol king nog een beroep op veel voor zieningen kan doen. Daarnaast zijn het weerstandsvermogen en de reservepositie van de gemeen te nog op een heel aanvaardbaar niveau gebleven, ondanks de vol gens Babijn veel te hoge schuld van veertien miljoen euro. Uit de reacties van andere fractie vertegenwoordigers bleek dat de meesten het betoog van de wet houder volgden. Diverse raadsle den hadden wel moeite met ande re punten uit de (concept)begro- ting voor 2014 tot 2017. Nieuw Ge meentebelang ergert zich, zoals nog enkele partijen, vooral aan za ken die niet in de begroting staan. Fractievoorzitter Adri Rosendaal miste op vele beleidsterreinen vi sie van het college. „U maakt zich er erg makkelijk van af door alles over te laten aan de gemeenteraad die volgend jaar wordt gekozen." Rosendaal vond in de begroting ook weinig tot niets terug van een visie op de landbouw. Wet houder Peter Ploegaerts tegenwer ping dat wordt gewerkt aan de ontwikkeling van landgoederen en aan ontsluitingsmogelijkhe den voor landbouwers ten noor den van Schoondijke waren hem te mager. „Actief werken aan ka velruil en een infrastructuurbe- leid biedt meer kans van slagen." DONDERDAG 24 OKTOBER 2013 Snoepjes uit designcollecties AXEL - In Het Pand, aan de Stations straat, in Axel huist sinds afgelo pen week Van de Cruiter Wonen; een woonwinkel vol design(klassie- kers), antiek en hebbedingen. door Sheila van Doorsselaer Drukte tijdens het openingsweekeinde van De Cruiter Wonen in Axel. Ge rard (midden, achtergrond) geeft belangstellenden uitleg over de mogelijk heden zelf meubels te ontwerpen en te laten maken. foto Mark Neelemans www.vandegruiterwonen.nl door René Hoonhorst OOSTBURG - Het Sluise raadslid Francois Babijn (Lijst Babijn) was verbaasd dat hij gelijk kreeg van wethouder Conny Almekinders tij dens de begrotingscommissie Mid delen. De constatering dat de schuld van Sluis stijgt, terwijl de solvabiliteit afneemt, werd volmon dig bevestigd door de wethouder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 137