Kunst in Nieuwstraat Ttoee locaties bouw mfc in Sint Jansteen 26 ZEEUWS-VLAANDEREN Overleg tussen Horeca Nederland en burgemeester (an Lonink over oneerlijke concurrentie kantines en Biobase. Bus vanuit regio naar evenement Girls Like DJ's Voorzitter Meerten Dallinga van de afdeling Kanaalzone van Hore ca Nederland: „We zijn daar abso luut niet blij mee en zitten er bo venop. Ze zijn nog niet van ons af." Dat geldt ook voor het wijzi gende beleid van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten op het gebied van het gebruik van sportkantines, dorpshuizen en ge meentelijke voorzieningen. Er is, in opdracht van het Rijk, een ver ordening in de maak waarin de eventueel aangepaste openingstij den worden vastgelegd. In de ogen van de horecaondernemers zijn het stuk voor stuk paracom- merciële activiteiten, die de geves tigde horeca benadelen en dus aan banden moeten worden ge legd. Alleen al in Terneuzen zijn tien zienswijzen (bezwaarschrif ten) tegen de ontwerpverorde ning ingediend, ook van Horeca Nederland. Dat heeft geleid tot spoedoverleg tussen burgemees ter Jan Lonink en een delegatie van het Kanaalzone-bestuur van de horeca. Dallinga: „En dat werd tijd ook, want we werkten flink langs elkaar heen. Wij hadden het normaal gevonden als we vooraf over die nieuwe verordening wa ren gepolst. We hebben nu alsnog goeie afspraken gemaakt." Burgemeester Lonink - nauw be trokken bij de doorstart van het in financiële moeilijkheden verke rende Biobase - vindt niet dat het centrum de regels overtreedt. „Ho- reca-activiteiten zijn daar toege staan, mits ze aansluiten bij de doelstelling: het stimuleren van een duurzame economie. Biobase moet een ontmoetingsplaats zijn voor bedrijven die daarmee bezig zijn. Als het Maintenance Value- park daar een bijeenkomst houdt, kan dat. De cursussen worden daar immers ook gegeven. Het Technocentrum Zeeland is niet voor niets verhuisd naar Biobase. Het is een prima locatie voor het onderhouden van contacten." Lonink zegt dat hij, na het overleg met Horeca Nederland, bereid is een aantal zaken - zoals ontheffin gen voor dorpshuizen voor 'onei genlijke activiteiten'- aan te pas sen. „Ik heb al eerder gezegd dat we maatwerk willen leveren, waarin iedereen zich kan vin den." Dallinga is daar blij mee. „Want de horeca zat tóch al in de hoek waren de klappen vallen met het rookverbod en nu dat 18-plusbeleid, waarbij aan jonge ren onder de 18 jaar geen alcohol meer mag worden geschonken. De beleidsbepalers zeggen dat ze de horeca op die manier naar een hoger niveau willen tillen. Nee, zo breek je het af!" Bressiaander Keijmel, zelf dj, laat regelmatig een bus met uitgaans publiek vanuit (West-)Zeeuws- Vlaanderen naar Vlaamse clubs als NOXX, Kokorico en High- street rijden. In sommige gevallen draait hij daar zelf als dj. „Doordat ik een flinke groep mensen mee neem, kan ik vaak privileges voor de hele groep regelen." Het succes is wisselend. „Maar meestal kan ik toch wel enkele tientallen men sen op de been brengen." Keijmel draait ook op Girls Like DJ's, een groot evenement in vier zalen met meer dan 40 dj's. Hij doet dat samen met Daniël Dank- aart uit Oostburg. Voor de 16-jari- ge dj wordt dat het eerste optre den voor een groot publiek. „Ik draaide samen met hem op een Masterparty bij de Groede Duin- tjes, en vond hem goed", vertelt Keijmel. „Ik heb de organisatie in Antwerpen gevraagd of hij samen met mij mag draaien. En dat von den ze prima." Reserveren voor de bus kan via www.facebook.com/ppzvl. Een plek in de bus plus entreebe wijs voor het evenement kost 25 euro. REGIOAGENDA Meer agendanieuws vindt u op onze website. DONDERDAG 24 OKTOBER GroenLinks-raadslid Peter Clij- sen, zelf kunstenaar, had er dins dagavond in de raadscommissie samenleving geen goed woord voor over. „Ik begrijp dat de uit verkorene zelf z'n materiaal ook nog eens moet betalen. Terneu zen wil voor een dubbeltje op de eerste rij zitten. Ik vind het triest." Clijsen vond dat cultuur wethouder Pim Broekhuysen snel op zoek moet naar een 'potje'. „Want dit is Terneuzen onwaar dig. Het is ook niet zo gek dat nog weinig kandidaten zich hebben aangemeld. Er moet toch wel er gens een budgetje te vinden zijn, zodat we het gevoel hebben dat er toch nog een beetje aandacht is voor kunst en cultuur." Broekhuy sen hief de handen ten hemel. „Er is écht geen budget voor. De kun stenaar krijgt een bon. publiciteit en eeuwige roem in Terneuzen." De twee kunstwerken moeten de 'menuborden' vervangen, waarop de politie boetes voor overtredin gen vermeldde. Dat zei wethouder Adri Totté (fi nanciën) van Hulst in de Waran de tijdens de algemene vergade ring van de dorpsraad. Op basis van selectiecriteria zijn al drie an dere locaties afgewezen. Afhanke lijk van de invulling en het finan ciële plaatje hoopt de gemeente eind 2015 te beginnen met de bouw van het multifunctionele centrum (mfc) met basisschool, gemeenschapshuis en gymzaal. De dorpsraad pakt, zo bleek, op korte termijn de speelvoorzienin- gen aan. Bestaande speeltoestel len worden verplaatst en er ko men natuurspeeltuinen. Voor de herinrichting van de drukke Gent sevaart in Kapellebrug opteert de gemeente voor het aanleggen van een slinger in de weg nabij de ka pel van Ter Eecken. Daardoor kun nen fietsers en voetgangers in twee keer oversteken. Op die ma nier wordt prioriteit gegeven aan de veiligheid van het langzame verkeer. De hoorspecialist Horeca gespitst op paracommercie door Wout Bareman TERNEUZEN - Horeca Nederland houdt mogelijke vormen van para- commercialisme in voorlichtings- en opleidingscentrum Biobase in de Koegorspolder in Terneuzen nauwlettend in het oog. Het afgelo pen jaar verhuisden tal van net werkbijeenkomsten van bijvoor beeld het Scheldetheater en de Brouwzaele naar het centrum. BRESKENS - Sebastiaan Keijmel, de man achter Party People Zeeuws-Vlaanderen, laat op vrijdag 1 november weer een bus rijden naar het evenement Girls Like DJ's in de NOXX in Antwerpen. De bus stopt op diverse plaatsen tussen Breskens en Hulst. AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten; 14.00 uur: Firma Lamont; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaarten (bieden); HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten; HENGSTDIJK - Café t Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HULST - Reynaertcollege aan de Gilden straat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex) hartpatiënten; De Korenmarkt, 10.00 uur: Geheugentrai ning; 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.45 uur: Bloemschikken; 19.00 uur: Kaarten; De Lieve, 10.00 uur: SWH elke Stap Telt; 19.00 uur: Line dance, WMO, cursus schrijven; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.30 uur: Eucharistie viering; 14.00 uur: Zangers van Toen; LAMSWAARDE - Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; SINT - JANSTEEN - De Warande, 14.30 uur: Ouderensoos; 15.30 uur: Kids club; 19.30 uur: Toneel; TERNEUZEN - De Veste, 9.30 uur: Wan delgroep Terneuzen; Porgy Sr Bess, 20.00 uur: Coely and Smelly kitchen; Locatie achter de Brouwzaele, 15.00 uur: Aquarium tentoonstelling vereniging Albi no Zwaarddrager; Scheldetheater, 19.30 uur; Kiwanis quiz. www.beterhoren.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - De kunstenaar die het winnende ontwerp voor kunst in de Nieuwstraat in Terneuzen mag vervaardigen, krijgt als dank van de gemeente een VW-bon. SINT JANSTEEN - De plaats van de huidige basisschool aan de Wilhel- minastraat en de parkeerplaats bij het voetbalveld zijn voor de ge meente Hulst de twee geschiktste locaties om er een nieuwe multi functionele accommodatie te bou wen. Bij veel mooie momenten in het leven speelt geluid een belangrijke rol. Het fluiten van vogels bij het ontwaken, de vrolijke stemmén van de kleinkinderen tijdens het pannenkoeken bakken of de prachtige klanken van een pianoconcert. Met geluid beleeft u alles intenser. Om optimaal van deze momenten te blijven genieten is het goed om regelmatig uw gehoor te laten controleren. Want uw gehoor kan langzaam, en zonder dat u het zelf merkt, achteruit gaan. Wilt u ook weten of u wel 100% van alle geluiden geniet? Kom dan langs voor een gratis hoortest bij een Beter Horen winkel bij u in de buurt. Onze deskundige audiciens meten binnen 20 minuten hoe goed u hoort en geven u graag een persoonlijk hooradvies. Maak een afspraak via www.beterhoren.nl of bel gratis 0800 - 0200 159. Beter Horen heeft als enige hoorspecialist in Nederland contracten met alle zorgverzekeraars voor alle categorieën. Dit betekent dat altijd minimaal 75% van de kosten van uw hoortoestel wordt vergoed. U betaalt zelf tussen de 0 en 370 per boortoestel afhankelijk van uw aanvullende verzekering. Houd hierbij wel rekening met eventueel nog openstaand eigen risico. Daarnaast kunt u bij ons gedurende de gehele levensduur van uw hoortoestel vertrouwen op gratis service en onderhoud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 134