Bouwrijp maken nieuw Meerderheid raad Terneuzen steunt bedrijventerrein Hulst 'reddingsoperatie' voor bibliotheek ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Halloweenavond bij Valkeniershof De Valkeniershof aan de Klak- baan bij IJzendijke houdt vrij dag halloween. Bezoekers kun nen buiten 'vliegen met uilen'. Verder verhaalt vertelster Mar jolein van Viegen in de schuur over enge dingen. De halloweenavond duurt van 19.00 uur tot 21.00 uur en is ge schikt voor kinderen vanaf 6 jaar. Toegang kost 6 euro, inclu sief een consumptie. Aanmel den kan via 06 55904749. CBR examencentrum gaat in 2014 dicht Omdat het theorie-examen van het CBR voor het behalen van een rijbewijs op een ande re leest geschoeid wordt, sluit het centrum in Terneuzen. Dat zal medio volgend jaar het ge val zijn. In totaal sluit het CBR 12 theorie-centra. Het centrum in Goes blijft als enige in Zee land geopend. De examens nieuwe stijl krijgen een indivi dueel karakter en worden niet langer klassikaal afgenomen. Lezing Stella Ruhe over visserstruien Stella Ruhe geeft vrijdag 1 no vember een lezing over vissers truien in het Creatiefpunt aan de Oud Ferdinandusdijk in Hei kant. Ze heeft er ook een boek over gepubliceerd met 60 brei- patronen. Het boek is na afloop van lezing te koop. De lezingen zijn van 13.30-15.30 uur en van 19.30-21.30 uur. Deelname kost 10 euro. Reserveren via 06-53105399 of e-mail info@hetcreatieJpunt.nl Voorstelling van Siesa in Statie uitverkocht De voorstelling van toneel groep Siesa van komende zater dag in De Statie in Sas van Gent is uitverkocht. Er zijn nog wel enkele kaarten voor de voorstelling van zondag, om 14.00 uur. Ook voor de drie voorstellin gen in De Halle in Axel, op 2,8 en 9 november om 20.00 uur, zijn nog tickets verkrijgbaar. Zie ook www.siesa.nl. Grote boekenbeurs Shaki in De Meerpaal De Stichting Shaki houdt zater dag haar jaarlijkse boeken markt in basisschool De Meer paal in Terneuzen. Kopers kun nen terecht van 09.00 tot 12.00 uur. Er is een ruim assortiment aanwezig: romans, thrillers, kookboeken, reisboeken, kin derboeken en geschiedenisboe ken. Het eerste boek kost 2,- elk volgend boek 1,-. Ook wor den elpee's, cd's en dvd's ver kocht. Toegang gratis. Rotary collecteert voor voedselbank Leden van Rotaryclub Hulst collecteren tijdens de uitrei king van de jaarlijkse griepprik voor de voedselbank Zeeuws- Vlaanderen. In Hulst maken zo'n 40 gezinnen gebruik van de voedselbank, in heel Zeeuws-Vlaanderen ruim 400 huishoudensMen kan de col lectanten aantreffen op de loca tie Curamus in Hulst en Kloos- terzande en op de artsenpost van Pallion in Sint lansteen. Accordeonensemble Encore in Grote Kerk Accordeonensemble Encore geeft zaterdag een concert in de Grote Kerk in Groede. De groep bestaat uit zeven ervaren leden van accordeonvereniging Concertina. Ze brengen klassie ke werken. Het concert begint om 20.00 uur. Encore speelt zondag nog in de Doopsgezinde kerk in Middel burg (15.00 uur) en op 1 novem ber in Het Speeluus in Vlissin- gen (19.30 uur). Herfstmarkt van clubs in 't Kaaike In gemeenschapscentrum 't Kaaike wordt zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur herfstmarkt gehouden. Hobbyisten presen teren zelfgemaakte spullen als kaarten, sieraden, schilderijtjes en zelfgemaakte appelsap. Een aantal van hen stelt een deel van de opbrengst beschikbaar voor een goed doel. Verenigin gen verkopen hapjes en drank jes ten bate van de clubkas. In december worden de eerste ka vels op dit nieuwe bedrijventer rein bouwrijp opgeleverd. Langs de noord-zuid-as, grenzend aan het bestaande bedrijventerrein, worden in de loop van volgend jaar de eerste bedrijven gebouwd. De centrale en strategische lig ging van Hulst en Hogeweg 5 tus sen Rotterdam, de Kanaalzone en Antwerpen vormen volgens de ontwikkelaar de ideale basis voor (internationale) bedrijvigheid. Op Hogeweg 5 zijn kavels te koop voor kleine, middelgrote en grote bedrijven vanaf 750 tot wel 40.000 vierkante meter. Heij mans heeft ervoor gekozen maat werk te leveren. Dat betekent dat de klant naar eigen inzicht de op pervlakte van de kavel kan bepa len. De acquisitie voor Hogeweg 5 gebeurt door een team van verte genwoordigers van Heijmans, de gemeente, Economische Impuls Zeeland en twee makelaars. Zij be geleiden de koper ook bij het te doorlopen vergunningentraject. Het scenario dat B en W voor ogen staat gaat uit van een soepel ere bezuinigingsoperatie (van ruim twee ton), die van de biblio theek met al zijn filialen in 2017 weer een gezonde instelling moet maken. De gemeente indexeert de subsidies voor dit en volgend jaar (hoewel dat bij bezuinigin gen niet gebruikelijk is), maar eist wel dat alle filialen de komende ja ren open blijven. Er moeten ook meer vrijwilligers worden inge schakeld. Een aantal personeelsle den moet via het gemeentelijk Werkservicepunt worden bege leid naar ander werk. Wethouder Co van Schaik (financiën) stuitte in de raadscommissie voorname lijk op weerstand bij de oppositie, het CDA voorop. Anja Dijkhuis sprak tot ergernis van Van Schaik van 'een indruk van gegoochel met cijfers'. De wethouder beloof de prompt haar de hele kwestie nog eens in een persoonlijk ge sprek uit te leggen. Dijkhuis maakte zich vooral sterk voor het personeel, dat al ruim een jaar in onzekerheid verkeert. VVD, CU en Ellen de Neef (eigen lijst) mis ten een duidelijke toekomstvisie. Michiel Groeneveld (WD): „Ter wijl deze branche enorm in bewe ging is." Volgens Van Schaik wordt daarover intensief gepraat. Hij heeft, zei hij, de bezuinigings operatie niet doorgenomen met de andere subsidiepartners, Hulst en Sluis. „Die bepalen hun eigen beleid." Uiteindelijk oordeelden Top/GB, PvdA, SGP, GroenLinks en Ellen de Neef positief. De ove rige fracties beraden zich nog. DONDERDAG 24 OKTOBER 2013 IJZENDIJKE TERNEUZEN HEIKANT SAS VAN GENT TERNEUZEN HULST GROEDE ZUIDDORPE een feestje zijn Cor Molenaar: „Terneuzen is best een leuke plaats, niet zo triest als iedereen zegt. Natuurlijk moet het centrum wel wat leuker gemaakt worden, foto Mark Neelemans door Eugène Verstraeten HULST - De gemeente Hulst en ont wikkelaar Heijmans Vastgoed ga ven gisteren het startsein voor het bouwrijp maken van fase 5 van het bedrijventerrein Hogeweg in Hulst. door Wout Bareman TERNEUZEN - In de gemeenteraad van Terneuzen tekent zich een meerderheid af voor het bezuini gingsplan voor de Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen. Dat bleek dins dagavond in de raadscommissie Sa menleving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 133