Bij een verstopte A58 staat verkeer in Goes vast OOv Cadeau Aanleg Saeftinghedok mogelijk geblokkeerd ZEELAND 23 Installatie Techniek Niewenhuijse ZorgSaam goed bij borstkanker commentaar Brandweerteams Zeeland tonen vaardigheden GOES - Het lijkt eenvoudig: een verstopte A58 betekent een ver keersopstopping in de richting van de geblokkeerde rijbaan. Maar zo simpel is het niet. Een calami teit op de snelweg heeft vaak veel grotere gevolgen voor het verkeer in Zeeland. Vooral voor het ver keer in en rond Goes. Wie dinsdag tijdens de avondspits van Terneuzen naar Zierikzee moest, belandde in de file op de Deltaweg. Wie dacht makkelijk van Bergen op Zoom naar huis in Goes te kunnen rij den, over een rijbaan die ten slot te niet geblokkeerd was, had het mis: het verkeer stond muurvast in en rond Goes. Twee weken geleden was de A58 dicht tussen de afslagen Goes en Heinkenszand, ook vanwege een ongeluk. En ook toen stond het verkeer op de Deltaweg vast; bo- Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Havenweg 48b 4455 TG Nieuwdorp Tel. (0113) 613 353 Internet: www.itn-nieuwdorp.nl vendien stonden er in de stad zelf enorme files omdat automobilis ten probeerden een alternatieve route te kiezen. „En dinsdag was het ook nog eens Bietentocht", verzucht Loes Meeuwisse, de Goese wethouder van verkeer. „De Ringbrug stond open; dus het stond in de stad ook vast. Je ziet dat mensen vaak dwars door de stad hun eigen weg gaan zoeken als er een afslui ting is. Met alle nadelige gevolgen TERNEUZEN - Zorgverzekeraar Men- zis heeft ziekenhuis ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen voor 2014 het predikaat TopZorg toegekend voor de behandeling van borstkan ker. Naast criteria voor medische kwa liteit zijn vooral de wensen en er varingen van patiënten als uit gangspunt genomen. Een belang rijke voorwaarde voor het verkrij gen van het predikaat is dan ook dat het ziekenhuis in het bezit is van het Roze Lintje, dat de Borst- kankervereniging toekent om de waardering van patiënten uit te drukken. Ook wachttijdinforma tie, de psychosociale begeleiding en de mogelijkheid tot reconstruc tie in eigen huis tellen zwaar. van dien." Er is weinig aan te doen, concludeert Meeuwisse en zeker niet door de gemeente Goes. „Zelf zetten we bij werk zaamheden nog wel eens verkeers regelaars in, maar dat is bij ge plande stremmingen. We hebben nu eenmaal een kwetsbare ver- keersstructuur in Zeeland, er is maar één snelweg. Mensen wer den via de Deltaweg omgestuurd, maar dat is natuurlijk ontzettend om." De discussie over Zwarte Piet is goed voor Nederland. Hij gaat veel verder dan de voors en tegens van een ta melijk onnozele sinterklaastra ditie. Hij gaat over ons moreel kompas. Dat moet nodig wor den gerepareerd. De Raad van Europa verwijt Nederland terecht dat wij te weinig afstand nemen van ra cistische denkbeelden en dat we etnische minderheden on voldoende beschermen. De pie tenkwestie is er een voorbeeld van. Nederlanders walsen zon der na te denken met een Pietitie over de wensen van een minderheid heen. Het gaat eigenlijk helemaal niet om de vraag of Piet zwart moet blijven. Zwart of wit is uiteindelijk onbelangrijk. Het gaat erom dat als je samen feest, dat je dan de vorm zo veel mogelijk wilt afstemmen op de gevoelens van alle feest gangers. Als die intentie de ko mende weken de overhand krijgt, hebben we allemaal al een mooi cadeau te pakken. SEROOSKERKE - De Veiligheidsre- gio Zeeland houdt komende zater dag de Zeeuwse vaardigheids toetsen voor de brandweer. Deze zullen plaatsvinden bij de brandweerkazerne in Serooskerke (W). De eerste van de 32 brand weerploegen beginnen om 7.00 uur en de dag wordt om 19.00 uur afgesloten met een prijsuitrei king. De laatste proef eindigt rond 17.00 uur. De ploegen moe ten bij verschillende scenario's uit de brandweerpraktijk laten zien wat ze kunnen. Belangstel lenden zijn van harte welkom. Zij moeten zich melden bij de brand weerkazerne in Serooskerke. DOEL - Het polderdorp Doel is gro tendeels gesloopt, maar krijgt zijn woonfunctie mogelijk terug. De auditeur van de Belgische Raad van State pleit voor schorsing van het Gewestelijk Ruimtelijk Uit voeringsplan (Grup), waarin de aanleg van het Saeftinghedok is opgenomen. Voor dat dok moet Doel wijken. Maar neemt de Raad van State het advies van de auditeur over - wat meestal het geval is - dan is er geen reden meer voor ontrui ming van het dorp. Vijf Doelenaars en het actiecomi té Doel 2020 dienden het schor- singsverzoek in. Volgens hun ad vocaat Igor Rogiers vernietigt het Saeftinghedok 60 hectare natuur in De Putten bij grensdorp Kiel- drecht en de slikken en schorren bij Doel. Bij de voorbereiding van de Grup is daar onvoldoende aan dacht aan besteed. Volgens het Havenbedrijf Antwer pen leidt een negatieve uitspraak van de Raad van State tot jarenlan ge vertraging van de uitbreiding van de haven. Vrijdag bepleiten het Havenbedrijf en de Vlaamse regering de voortgang van de Grup-procedures. De Raad van State doet in december uitspraak. DONDERDAG 24 OKTOBER 2013 r- r r c r r r r r r f r r r f r rr- hebben ruimte nodig zou er voor kunnen kiezen één rij baan open te houden. Maar stel dat later blijkt dat toch juist op die rij baan de belangrijkste sporen zitten, dan worden ze vernietigd door het verkeer dat er weer overheen komt. We hebben ook te maken met waar heidsvinding. Of iets nu duidelijk is of niet, iedere situatie en handeling moet worden vastgelegd, zodat daar in gerechtelijk onderzoek geen misverstand over kan zijn." 3 Maar waarom kan een weg in de rest van het land vaak wél veel sneller weer worden vrijgegeven voor verkeer, zo lijkt het althans? Oosse: „Wat dat betreft zijn we in Zeeland gewoon mega-kwetsbaar. In de Randstad hebben de meeste snelwegen niet alleen meer rijbanen en dus kan je eerder een deel open- stellen.-Rond de grote steden zijn ook meer alternatieve omleidings routes waaruit gekozen kan worden. Neem de A58 en A17, daar heb je richting Breda twee keuzes. 4 Die keuzes hebben we in Zee land toch ook? Oosse: Ja, de Oude Rijksweg. Maar je ziet ook meteen dat het een oude(!) rijksweg is. Daar stropt het verkeer al heel snel. En als het echt goed vast staat, wordt het verkeer via de Zeelandbrug gestuurd. Dat is niet vergelijkbaar. Dinsdag ging het ook nog eens om een botsing tus sen twee vrachtwagens. Die heb je niet zomaar weggetakeld." I Bij de botsing tussen twee vrachtwagens dinsdag raakte één chauffeur be kneld en drie andere weggebruikers (licht) gewond, foto Roland de Jong door Nadia Berkelder Elektra Datanetwerken Telefonie Beveiliging Domotica Zonnepanelen Service CV Loodgieterswerk Sanitair Zinkwerk Landbouwautomatisering Ventilatie door Wout Bareman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 131