'Mariniers maken zachte landing in Ritthem' b. 66 Je zal zeker moe worden. Denk daaraan. We moeten altijd onze grens opzoeken. BEVELANDEN en THOLEN 27 In Hansweert komen binnenkort op verschillende plaatsen bordjes met gedragsregels te hangen. hansweert - In de hoek van de gymzaal stoot Indy fanatiek op de handschoenen van trainer Glenn Fabri. Rechts, links, linkse hoek, rechtse hoek, een snelle uppercut. Aan de andere kant van de zaal kletsen twee meiden even bij ter wijl ze elkaar zachtjes toucheren. Jongeren in Hansweert kunnen de komende weken boksles krij gen. En nog gratis ook. Woensdag zijn er vijftien gekomen. „Mijn moeder zei dat ik moest gaan", zegt Roan. „Ik doe wel vaker mee aan sportactiviteiten." Roan is één van de jongsten. Er zijn ook jongens die wel eens eerder heb ben gebokst, zoals Indy. „Maar dat is al vier jaar geleden." Ze beginnen met de warming up: rondjes lopen, touwtje springen, pas op de plaats, steeds sneller, grappig snel. En dan mogen de handschoenen al aan. De eerste stoten zijn schuchter; mag je zo hard slaan? En steeds wat harder, op de handschoenen van de an der. „Gelijk instappen, je bent langzaam", roept Glenn. „Okee! Netjes hoor. Hou vast." Boksen is een goede manier om je af te reageren, vindt Jordan van Langevelde, sportambtenaar bij de gemeente Reimerswaal. „Bok sen wordt vaak geassocieerd met geweld, maar met boksen kun je ook je grenzen ontdekken en ze leren aangeven." De bokslessen in Hansweert hebben niets te ma ken met speciale trainingspro gramma's voor straatjeugd in an dere delen van het land. „Het is gewoon boksles." Maar toch: de lessen zijn onderdeel van het pro ject 'Answest op z'n best' bedoeld om de leefbaarheid in het dorp te verbeteren. „Er zijn wat klachten geweest over overlast van jonge ren", vertelt Van Langevelde. „We proberen door activiteiten te orga niseren de jongeren van de straat te halen." Binnenkort komen in Hansweert op een aantal plaatsen bordjes met gedragsregels te hangen. „Simpele regels als: 'blijf van an dermans spullen af, of'laat ieder een in zijn waarde', of'ruim je rommel op'. Die regels zijn opge steld samen met sportverenigin gen, scholen en winkeliers. Het doel is om iedereen overal op de zelfde manier te benaderen en aan te kunnen spreken." „Haal die grijns eens weg", zegt Glenn tegen een meisje als hij gaat sparren. „Ik ben ook serieus." Ze dansen om elkaar heen. Ze raakt hem - hij tikt door haar dek king heen. Aan de kant zitten'een paar jongeren te kijken. „Wat heeft die man een spieren zeg", verzucht een jongen. „Als ik dat wil hebben moet ik echt naar de sportschool." De jongeren zwe ten, Glenn stuurt ze naar de kleed kamer. „Het is een hele fijne groep", zegt hij tegen Jordan. „En ja, ik heb bokstalenten ontdekt. Wel twee. Hele goeie." Edwin Kaljouw presenteert single Edwin Kaljouw presenteert zaterdag zijn single Handen naar boven! in HCR De Zwaan Kapelle. Kaljouw treedt er ook op. Het num mer is voor het eerst uitge voerd op de Kapelse dag. Er is inmiddels ook een video clip gemaakt bij het num mer. De avond begint om 20.00 uur en is voor ieder een gratis toegankelijk. Herdenking gemeente Borsele De gemeente Borsele her denkt zaterdag dat het 69 jaar geleden is dat Zuid-Be veland werd bevrijd. Dat ge beurt bij het monument aan de Zeedijk in Baarland. Bij de herdenking is ook een aantal legervoertuigen aan wezig. Om 14.45 uur wordt verzameld bij brasserie De Landing. Het gezelschap gaat onder muzikale begelei ding naar het monument. Bijbelquiz dit jaar in Middelburg De jaarlijkse Bijbelquiz van het Nederlands Bijbelgenoot schap wordt op 5 november in de Hofpleinkerk in Mid delburg gespeeld. Presentato ren van de zijn dit jaar ds. Annelies Moolenaar en ds. Stefan Francke. Er wordt ge speeld in teams van vijf per sonen. Het is ook mogelijk om individueel mee te doen. Aanmelden kan via: jan.adriaanse@planet.nl. Hennepkwekerij ontmandeld De politie heeft gistermor gen in Rilland een hennep kwekerij ontmanteld aan de Hontestraat. De kwekerij was nog in be drijf tijdens de polite-inval. Er zijn 446 wietplanten in beslag genomen. De kwe kers tapten illegaal elektrici teit af Een 26-jarige inwo ner van Bergen op Zoom, die in de woning aanwezig was, is aangehouden. Nee, beseft Friedy Geeve, het zal niet zo zijn dat ze in Ritthem he lemaal niks zullen merken van de nieuwe marinierskazerne. „Maar we worden voldoende be schermd", concludeert de voorzit ter van de dorpsraad tijdens de in loopavond op de marinekazerne in Vlissingen. De dorpsraad is nauw betrokken Lgeweest bij het maken van een in passingsplan voor de marinierska zerne. In de zeven bijeenkomsten die hebben plaatsgevonden zijn vanuit Ritthem heel veel punten naar voren gebracht en alle vra gen zijn 'redelijk beantwoord', zegt Geeve. „Ik heb duidelijk gemerkt dat de mariniers een zachte landing ma ken en hun bedrijf zo geruisloos mogelijk willen voeren. We zijn op onze wenken bediend. Het zal niet zo zijn dat we er helemaal niks van merken. Maar ja, het ge bied waar de kazerne komt, is nu ook al een industrieterrein waar meer mag dan er nu plaatsvindt. Alleen, zolang er niks gebeurt, hoor je ook niks. Dat wordt an ders. Verkeer hoort erbij bijvoor beeld." Een punt van zorg is de schietbaan die op het terrein komt. Die komt in ieder geval niet op minder dan honderd me ter afstand van omliggende wo ningen. „Maar we hebben ook ge vraagd of die schietbaan overdekt kan worden. Dat kost natuurlijk meer, maar er wordt wel over na gedacht", zegt Geeve. De inloopavond is redelijk goed bezocht door belanghebbenden. Die konden er panelen bekijken waarop staat hoe de kazerne in de omgeving wordt ingepast. Aan de kant van Ritthem komt bijvoor beeld een dertig meter brede strook met beplanting. De bebou wing op het kazerneterrein is maximaal dertig meter hoog bij de Buitenhaven en loopt af tot maximaal dertien meter aan de Ritthemse zijde. De Marie Curieweg langs de A58 bij Oost-Souburg wordt doorge trokken langs het bedrijventer rein naar de Buitenhaven. Zo hoeft landbouwverkeer - dat niet via de snelweg van Ritthem naar Vlissingen mag en straks ook niet meer door het Buitenhavengebied kan - niet meer door Oost-Sou burg. Verder wordt het verkeer vanaf de A58 via een rechte weg naar de kop van de Buitenhaven geleid en komt daar een grote ro tonde met een afslag richting Vlis singen. „Belangrijk item blijkt wel de verbinding van Ritthem naar Vlissingen-centrum voor fiet sers", merkte Erik de Koning van de provincie Zeeland. „Ook over de bereikbaarheid van bedrijven en de milieustraat leven vragen." En, besluit dorpsraadvoorzitter Geeve: „Dit is een inpassingsplan met zoneringen voor bebouwing en de hoogte daarvan. Ritthem wordt nu voldoende beschermd, maar of het echt goed is, weten we pas als er een ontwerp is voor de kazerne zelf." Het inpassingsplan staat op www.zeeland.nl. Reageren bij het provinciebestuur kan tot en met 13 november. DONDERDAG 24 OKTOBER 2013 leert gratis boksen door Nadia Berkelder Boksles in de gymzaal in Hans weert. Kinderen van twaalf tot twintig kunnen vijf gratis lessen krijgen. foto Marcelle Davidse Glenn Fabri, trainer KAPELLE BAARLAND MIDDELBURG RILLAND door Maurits Sep VLISSINGEN - Tijdens de inloop avond woensdag in Vlissingen klin ken overwegend positieve reacties op het plan voor inpassing van de marinierskazerne in de omgeving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 127