'Het toezicht is ook hier verbeterd' Koopzondag! 7öpform BEVELANDEN en THOLEN 25 XUSkoppirtg www.gostores.nl/roosendaal ff Topform als je van design met een tikkeltje lef houdt Nu 1.699,- Het Waarborgfonds stond garant voor de leningen van Vestia. Met het geleende geld werd vervol gens gespeculeerd. Met de garant stelling overtrad het fonds de ei gen regels: dat mocht alleen als de buffers van de corporatie op wa ren. En dat was niet zo. Boven dien hield het fonds niet in de ga ten hoe risicovol het financiële be leid van de corporaties was. „Gro te corporaties, zoals Vestia, staan tegenwoordig alleen al vanwege hun omvang en het risico dat die omvang met zich meebrengt als het misgaat, onder permanent ver scherpt toezicht", vertelt Koomen. Ook in Heinkenszand is het toezicht verscherpt. „We zijn in 2002 ontstaan door een fusie, grofweg van Reimerswaal en Bor- sele. Er zaten sinds die tijd nog wat erfstukken van voor de fusie in de raad van commissarissen. We hebben nu een stel mensen die kennis, ervaring en kritisch vermogen hebben meegebracht. Dat is ook nodig. Het lijkt makke lijk om vrienden te benoemen, maar je hebt als organisatie echt veel voordeel van goed en streng toezicht: het is een klankbord." Kapelle herdenkt bevrijding van 1944 Bij de vier oorlogsmonumen ten in de gemeente Kapelle wordt morgen de bevrijding van oktober 1944 herdacht. Op elke locatie legt een vertegen woordiger van het gemeentebe stuur om 10.00 uur een krans. De monumenten staan bij de hervormde kerk in Kapelle, De Wemel in Wemeldinge, op het Marktplein in Biezelinge en het Kerkplein in Schore. Zanglust houdt vogeltentoonstelling Vogelvereniging Zanglust uit Rilland-Bath houdt vrijdag en zaterdag haar 49ste vogelten toonstelling in dorpshuis Luc- tor et Emergo. Twaalf leden hebben ruim 150 wedstrijdvo gels ingezonden, er doen ook twee jeugdleden mee. De ten toonstelling duurt vrijdag van 19.30 tot 22.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 21.30 uur. Bende van Beuving met Cultikoor Tholen De Bende van Beuving - met zanger en cabaretier Ernest Beuving - en het Cultikoor Tho len spelen zaterdag het pro gramma 'Klap van de korenmo len' in Meulvliet in Tholen. De voorstelling begint om 20.15 uur. Entree: 15 euro. Kaarten zijn te koop aan de zaal, bij het WV kantoor en op de site www.stichtinguitoptholen.nl. Walnotenlikeur proeven bij kwekerij Bij Kwekerij Westhof in 's-Heer Abtskerke vindt mor gen een bijeenkomst plaats ter ere van de start van het rondlei dingsprogramma door de wal- notenboomgaard. Aansluitend is er een proeverij van de eer ste walnotenlikeur van eigen walnoten. De bijeenkomst be gint om 14.00 uur. CDA-Euro- parlementariër Esther de Lan ge verricht de opening. Seniorenbingo in buurthuis De Pit Stichting Buurtwerk Goes- Zuid houdt morgenavond weer een seniorenbingo in buurthuis De Pit in Goes-Zuid. De bingo begint om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. De deur gaat open om 13.30 uur. Er worden zes rond jes bingo gespeeld met leuke prijzen. De kaarten kosten 3 eu ro, iedereen is welkom. Wishful Singing in Maartenskerk Wishful Singing brengt mor genavond hun programma Cheat, Play, Love in de Maar tenskerk in Wemeldinge. De vijf jonge zangeressen van in ternationaal topniveau zingen a capella repertoire uit alle windstreken. In november 2010 verscheen het debuutal bum 'New Blue'. Aanvang 20.00 uur, entree 10 euro. Gratis Parkeren voor de aeur Hilton bij de Jonge Hoek van Dijke DONDERDAG 24 OKTOBER 2013 Aan de Markt in Kruiningen bouwt R&B-wonen twaalf woningen voor jongeren, foto Marcelle Davidse HEINKENSZAND - De sector heeft zijn lesje wel geleerd van de Ves- tia-ellende, zegt financieel mana ger Dick Koomen van R&B-wonen. „Het Waarborgfonds Sociale Wo ningbouw en de toezichthouders van Vestia zelf hebben zitten sla pen. Intussen is het toezicht aange pakt. KAPELLE RILLAND THOLEN 'S-HEER ABTSKERKE GOES WEMELDINGE stores Afslag 23 Roosendaal-Oost. Easy! Bank Hilton. Een 3-zits designbank met een krachtige uitstraling. Uitgevoerd in leer met slanke siedepoot in zwarte lak (tegen meerpijs leverbaar met RVS siedepoot). Ook leverbaar als 2- en 2,5-zits uitvoering. Als afgebeeld in leer 1.899. Introductieprijs 1.699 www.topform.nl Ontdek de Hilton en de nieuwste Topform collectie bij de Jonge Hoek van Dijke. De adviseurs van de Jonge Hoek van Dijke kunnen u helpen bij de juiste keuze meubelen, de stoffen, kleuren en het materiaalgebruik. 'Living should be easy" is het thema van Topform en de Jonge Hoek van Dijke helpt u dit te realiseren. de Jonge Hoek van Dijke de Jonge Hoek van Dijke Schouwersweg 7 4451 HS Heinkenszand 0113-561482 www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 125