Tonnen slakken voor herstel van vooroever Meer zorg ouderen op Noord-Beveland 66 Niet zo zozeer kostenbesparing als wel verbetering kwaliteit reden samenwerking tl Kunt u i 100% ,1 genieten alsu *1 80% hoort? 26 SCHOUWEN-DUIVELAND Schouwen-Duivelandse ambtenaren instrueren collega's in Vlissingen en Middelburg over toeristenbelasting. Bijbelquiz NBG in Hofpleinkerk Middelburg Vrouwenensemble en cello's in kerk MIDDELBURG - De jaarlijkse Bijbel quiz van het Nederlands Bijbelge nootschap wordt op 5 november in de Hofpleinkerk in Middelburg gespeeld. Presentatoren van de zijn dit jaar ds. Annelies Moole- naar en ds. Stefan Francke. De quiz wordt gehouden met als the ma 'Wijze woorden van Paulus'. Teams van verschillende samen stelling spelen met elkaar een bij belquiz 'vol humor, doordenker tjes en interessante weetjes'. Er wordt gespeeld in teams van vijf personen. Het is ook mogelijk om individueel mee te doen. Aanmel den als team kan tot 30 oktober via: jan.adriaanse@planet.nl ELLEWOUTSDijK - In 't Kerkje van Ellesdiek zijn zondag optredens van het Bevelands vrouwenen semble Cantando en het Zeeuws cello-ensemble. Naast de bekende klassieke muziek laat het ensem ble ook andere stijlen horen, zo als opera, tango, musical en Metal- lica. De optredens beginnen om 14.30 uur. De entreeprijs bedraagt acht euro inclusief koffie en een versnapering. Reserveren kan via reserveer@ellesdiek.nl of telefo nisch 0113-612681. MIDDELBURG - De samenwerking bij de inning van gemeentelijke belastingen en heffingen smaakt Middelburg, Schouwen-Duive- land en Vlissingen naar meer. De komende tijd gaan ze op zoek naar andere taken waarop ze din gen samen kunnen doen. Voorbeelden zijn inkoop van goe deren en strandbewaking en strandreiniging. De drie gemeen ten hebben een lijst opgesteld met 24 mogelijke samenwerkin gen. Die wordt nu afgewerkt. „Soms lukt het, soms niet", stelt wethouder Johan Aalberts van Middelburg namens de drie ge meenten. Bij elke nieuwe samenwerking zal steeds één van de partners 'gastgemeente' zijn. Dat betekent dat vanuit die gemeente het werk wordt gedaan voor de andere. Zo gaat dat vanaf 1 januari ook bij de belastingheffing. Schouwen-Dui- veland en Vlissingen hebben hun ambtenaren afgestaan aan Middel burg, dat die mensen in dienst heeft genomen. Daar zit nu één dienst die alle aanslagen voor de drie gemeenten verstuurt. Op de envelop staan de logo's van alle drie de gemeenten. Middelburg en Vlissingen doen dit al een jaar samen en dat heeft meteen een flinke besparing opge leverd van 260.000 euro (13 pro cent op de totale kosten voor dit werk). Bovendien gebeurt het werk beter en efficiënter. Schou- wen-Duiveland doet met ingang van 1 januari mee. De drie betrokken wethouders - Johan Aalberts (Middelburg), Ad Verseput (Schouwen-Duiveland) en Marin de Zwarte (Vlissingen) - onderstreepten gisteren tijdens een presentatie in het Middelburg se stadskantoor dat de burgers er alleen maar beter van zullen wor den. Omdat het werk beter ge daan kan worden, zullen er ook minder fouten voorkomen en dus minder bezwaarschriften nodig zijn. Bovendien hebben de gemeenten hun regelingen op elkaar afge stemd, waardoor bijvoorbeeld het aantal termijnen waarin betaald kan worden, vergroot is. Door ambtenaren bij elkaar te zetten, komen specialismen ook beter tot hun recht, aldus de wethouders. Schouwen-Duiveland brengt des kundigheid in over toeristenbelas ting, Vlissingen over bedrijvenin- vesteringszones, Middelburg over reclamebelasting. Veere denkt nog na over aanslui ting bij deze samenwerking. Dat deze vier gemeenten niet mee doen aan de samenwerking tus sen het waterschap en Sabewa (Bevelandse gemeenten) komt on der meer vanwege de bestuurs vorm. Op Walcheren en Schouwen-Dui veland bestaat weerstand tegen een gemeenschappelijke regeling met een apart bestuur. Bovendien doet Sabewa niet alle lokale belas tingen, waardoor de gemeenten toch sommige dingen zelf zouden moeten doen. Middelburg, Schou wen-Duiveland en Vlissingen heb ben wel alles in hun samenwer king ondergebracht. Verseput on derstreept dat het niet zozeer de kostenbesparing is, die tot samen werken uitnodigt, maar vooral de verwachte verbetering van de dienstverlening. De gemeente Schouwen-Duive land had voorheen twaalf arbeids plaatsen nodig voor belastingin ning, Middelburg en Vlissingen ie der veertien. Door de samenvoeging volstaan nu 33 fulltimers. Daar komt nog bij dat de drie gemeenten in de piekperiode niet langer extra per soneel hoeven in te huren om het werk aan te kunnen, stellen de drie wethouders. terneuzen - In opdracht van wa terschap Scheldestromen wordt momenteel gewerkt aan het her stel van de vooroever van de Wes- terscheldedijk ter hoogte van de Margarethapolder, oostelijk van Terneuzen. De vooroever werd half juli zwaar beschadigd, toen het container schip MSC Malin op weg naar Antwerpen door een storing uit het roer liep. Er ontstond een kleine geul. Niet alleen de bestorting op de oever, maar ook de zinkstukken eronder werden zwaar beschadigd. De af gelopen dagen is de oever eerst verstevigd met 414 ton slakken, aangevoerd uit België. Er wordt vervolgens nog 380 ton stortsteen overheen gegooid. De herstelwerkzaamheden wor den uitgevoerd in nauwe samen werking met Rijkswaterstaat. Die regelt ook de afwikkeling van de schade met de verzekeringsmaat schappij van de rederij die de schade veroorzaakte. COLIJNSPLAAT - De Stichting Oude renzorg Noord-Beveland breidt haar dienstverlening uit met thuiszorg én huishoudelijke hulp. Daarmee springt de stichting, die dit jaar tien jaar bestaat, in op de veranderingen in de zorg en de politieke verschuiving van een verzorgingsstaat naar een partici patiesamenleving. Het nieuwe dienstenaanbod krijgt de naam 'Cleijenborgh Thuis', naar het ge lijknamige zorgcentrum van de stichting in Colijnsplaat; thuis zorg zoals de cliënt het wenst: blij ven wonen in de eigen vertrouw de omgeving, met de zorg en aan dacht die hij/zij nodig heeft, zoals huishoudelijke hulp, verzorging of verpleging. Cleijenborch Thuis biedt ook andere diensten die het mogelijk maken om langer zelf standig te blijven wonen, zoals hulp in de huishouding, maaltijd- service Tafeltje Dekje, personen- alarmering en dagopvang. De stichting werkt met vaste, kleine teams, zodat cliënten altijd een vertrouwd gezicht zien. Om het jubileum te vieren, wordt op 1 november in het zorgcen trum de nieuwe huisstijl onthuld door burgemeester Henny van Kooten van Noord-Beveland. De hoorspecialist Meer samenwerken met Walcherse gemeenten door Maurits Sep Wethouder Ad Verseput door Raymond de Frel door Luc Oggel www.beterhoren.nl Bij veel mooie momenten in het leven speelt geluid een belangrijke rol. Het fluiten van vogels bij het ontwaken, de vrolijke stemmen van de kleinkinderen tijdens het pannenkoeken bakken of de prachtige klanken van een pianoconcert. Met geluid beleeft u alles intenser. Om optimaal van deze momenten te blijven genieten is het goed om regelmatig uw gehoor te laten controleren. Want uw gehoor kan langzaam, en zonder dat u het zelf merkt, achteruit gaan. Beter Horen heeft als enige hoorspecialist in Nederland contracten met alle zorgverzekeraars voor alle categorieën. Dit betekent dat altijd minimaal 75% van de kosten van uw hoortoestel wordt vergoed. U betaalt zelf tussen de O en 370 per hoortoestel afhankelijk van uw aanvullende verzekering. Houd hierbij wel rekening met eventueel nog openstaand eigen risico. Daarnaast kunt u bij ons gedurende de gehele levensduur van uw hoortoestel vertrouwen op gratis service en onderhoud. Wilt u ook weten of u wel 100% van alle geluiden geniet? Kom dan langs voor een gratis hoortest bij een Beter Horen winkel bij u in de buurt. Onze deskundige audiciens meten binnen 20 minuten hoe goed u hoort en geven u graag een persoonlijk hooradvies. Maak een afspraak via www.beterhoren.nl of bel gratis 0800-0200159.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 120