Nieuwe wegen nodig rond Campus Cultura Petri d'Anjou beoogd lijsttrekker voor PvdA Fietspad bij havenhoofd over twee weken klaar M 'Onnodig wachten voor stoplicht Nieuwerkerk' 24 SCHOUWEN-DUIVELAND OOSTERSCHELDEKREEFT Zestien kinderen kandidaat voor burgemeester Dat is één van de plannen die er liggen om de infrastructuur rond de Campus Cultura in Zierikzee te verbeteren. „Daar hebben we het over gehad," beaamt bouw heer Sjef Lommen, tevens rector Pontes Pieter Zeeman. „Maar dat zijn geen plannen voor de nabije toekomst. De gemeente wil het hele gebied rond de Campus Cul tura en de Haringvlietstraat ont wikkelen." De Pieter Zeeman brengt het ter rein voor zijn voormalige entree van de havo/vwo terug in oor spronkelijke staat (plantsoen) en draagt het dan over aan de ge meente. Het is vervolgens aan B en W om het opnieuw in te rich ten. Sinds de opening van de Campus Cultura komt er meer en ander publiek over het bomenlaantje vanaf de Grevelingenstraat. De bi bliotheek trekt mensen, de mu ziekschool ook en vanaf eind vol gende maand doet dat zeker ook het theaterpodium. De stichting Theaters aan Zee heeft inmiddels drie voorstellingen geprogram meerd in de Campus Cultura. „Met het grote terrein aan het Hat- fieldpark hebben we op zich vol doende parkeerruimte," legt Lom men uit. „Maar dat terrein ligt na tuurlijk niet voor de deur." Van daar de wens van Campus Cultu ra om een weg aan te leggen over plantsoen en sloot aan de Greve lingenstraat. Wethouder Wim Stouten beves tigt dat die wens is geuit, maar wil zich verder over de infrastruc tuur rond Campus Cultura niet uitlaten. „Ik wil geen dingen roe pen die ik later niet kan waar ma ken. Deze week overleg ik hier over nog met de ambtenaren." Het CDA in de gemeenteraad vroeg al eerder om een 'visie' op het gebied rond de Haringvliet straat. „Je hebt er verkeer van school en van winkelend publiek. Nieuwe verkeersstromen naar theater en bibliotheek, onderstre pen de noodzaak van een goede infrastructuur", zegcCDA-fractie- leider Daniël Joppe. De visie van B en W moet in de cember klaar zijn. De verkiezingscommissie om schrijft d'Anjou als 'een actieve persoonlijkheid die het waard is om het PvdA-vaandel te dragen. Een kandidate die het fantastisch vindt om betrokken te zijn bij het geen er in de samenleving ge beurt. Haar gevoel voor rechtvaar digheid en haar inzet voor de PvdA versterken het beeld dat ze lijsttrekkerwaardig is'. Nummer twee op de PvdA-lijst is Corina van der Vliet, oud-directeur van het Welzijnshuis en nieuw op de kieslijst. Óp drie: zittend raadslid Brigitte Troost. Nog een nieuwe naam: Mirza Dzanic (4), 'een am bitieuze jongeman, die opge groeid is in de sociaaldemocratie en al vele jaren woonachtig is op Schouwen-Duiveland'. Margreet Leijdekker (5) is óók een nieuwe kandidate. Piet Polderman (6), 'is een PvdA-rasbestuurder, met ja renlange wethouderservaring'. Ruud Boom op plek 7, Anne van Mil op 8, Huug Winfield op 9. Al- bert de Vos staat op 10 en oudge dienden Gert-Jan van der Salm en Wijnand Renden op 11 en 12. Afgelopen weekend werd er al vol op gebruik gemaakt van het pad, maar dat is volgens Anneke McGo- vern van projectbureau Zeewerin gen niet de bedoeling. De laatste laag asfalt wordt zaterdag pas aan gebracht. „Daarna is de aannemer naar verwachting nog anderhalf week bezig met afrondende werk zaamheden." Omdat er dan nog met grote machines en vrachtwa gens wordt gewerkt, is het niet veilig om er te fietsen. Het nieuwe stuk fietspad is eigen lijk een onderhoudspad, dat tege lijk met de versterking van de glooiing is aangelegd. Op sommi ge punten moest de dijk ook ver breed en verhoogd worden. Het pad langs het havenhoofd (de 'bruinvishotspot' van Zeeland) maakt een buitendijkse fietsroute van de Schelphoek tot het cen trum van Zierikzee compleet. Voorheen moesten fietsers de Weldamseweg nemen. Deze weg wordt opgeruimd om plaats te ma ken voor nieuwe natuur. ZIERIKZEE - Negen meisjes en ze ven jongens hebben zich kandi daat gesteld voor het kinderburge meesterschap van Schouwen-Dui veland. Zij presenteren zich woensdag 30 oktober in de raadszaal van het ge meentehuis. De vertrouwenscom missie, bestaande uit burgemees ter Gerard Rabelink en de raadsle den Marianne Ketting en Gerwi Temmink, dragen vervolgens één kandidaat voor aan de raad. Temmink (GroenLinks) is aange wezen om de opvolger van huidig kinderburgemeester Annah Koo- man een schooljaar lang te bege leiden. „Niet alleen wij, maar ook andere chauffeurs staan dan te wachten op de wind, want ook al is het rood, er komt nooit iemand de kruising over." Volgens Koster die voor zijn koeriersbedrijf KDB zes nachten per week over de N59 rijdt, duurt deze situatie al vanaf juni. „Daarvoor was het juist ver beterd. De maximumsnelheid was eind vorig jaar verhoogd zo dat je 's nachts rustig met tachtig door kon rijden." Koster heeft naar eigen zeggen de klacht al meerdere malen gemeld bij weg- beheerder Rijkswaterstaat, maar dit heeft tot op heden niet tot een oplossing geleid. „De andere ver keerslichten bij Oosterland en Zie rikzee werken wel goed en staan altijd op groen als er geen verkeer saanbod van de andere kanten is." Een woordvoerder van Rijkswater staat bevestigt dat de lussen bij werkzaamheden zijn beschadigd. Volgens hem wordt 'op korte ter mijn' de oude situatie hersteld. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Een weg dwars door het plantsoen van de Grevelingen- straat, zodat de parkeerplaats van de Lidl 's avonds gebruikt kan wor den door het theaterpubliek. Voor het publiek dat de Campus Cultura trekt, zijn wegen en parkeerplaatsen nodig. ZIERIKZEE - PvdA-raadslid Petri d'Anjou is de beoogd lijsttrekker voor de sociaaldemocraten bij de gemeenteraadsverkiezingen vol gend jaar. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Fietsers die het nieuwe buitendijkse fietspad langs het ha venhoofd van Zierikzee willen ver kennen, moeten nog een kleine twee weken geduld hebben. Koud voorjaar I Erica Terpstra veilde eind maart de eerste Oosterscheidekreeft op de veiling in Coiijnsplaat. Vanwege het koude voorjaar kwam het seizoen pas laat op gang. archieffoto Willem Mieras door Joeri Wisse NIEUWERKERK - Vier keer per nacht staat koerier Cor Koster en zes a zeven collega's telkens twee minu ten onnodig te wachten voor rode stoplichten bij Nieuwerkerk. Oor zaak: defecte detectielussen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 118