Trance: vernuftig vermaak voor liefhebbers piotpuzzels UIT 7 Doldwaze roadmovie Bad Grandpa is nooit echt leuk Nauwelijks is Goya's mees terwerk 'Vliegende hek sen' voor 27 miljoen pond van eigenaar verwisseld of de hel breekt los in het veiling huis. Kunstkenners vluchten in paniek voor een bende geweldda dige overvallers. Veilingmeester Simon (James McAvoy) weet in tussen het kostbare schilderij in veiligheid te brengen. Dat wil zeggen: bijna. Want als hij na een klap op zijn hoofd in het ziekenhuis bijkomt, heeft hij geen idee meer waar het kunst werk is gebleven. Ook niet als de gangsters hem het vuur aan de schenen leggen. Om toegang te krijgen tot de in Simon's onderbe wustzijn verscholen informatie, wordt de hulp van een hypnothe- rapeute (Rosario Dawson) inge roepen. Haar doortastende optre den heeft onvoorziene gevolgen. Saai is het nooit met de Britse re gisseur Danny Boyle Slumdog mil lionaire, 127 hours). De thriller Tran ce is een vernuftig spel met werke lijkheid, herinnering en suggestie dat op alle fronten puur plezier in filmmaken uitstraalt. Boyle maakt van Trance een hallu cinerende trip met grimmige zwarte humor, Britse ironie en ly rische en sensuele passages met een onverwacht dramatische on dertoon. Liefhebbers van plotpuzzels kun nen hun hart ophalen en moeten niet opkijken als na afloop de vraag of alles echt klopt nog peste rig blijft nasudderen. revolutionaire crimineel on schadelijk te maken. Deze heeft namelijk een kernraket op Washington gericht. Dat is het begin van bizarre en ge welddadige omzwervingen, waarbij Machete weer verster king krijgt van de onverschrok ken en inmiddels eenogige Luz (Michelle Rodriguez). De rij bekende acteurs die in al lerlei bijrollen opdraven, is lang, met als meest verrassende bijdrage die van Lady Gaga. Een stevig grimassende Mei Gibson is het boosaardig mees terbrein. De voorliefde voor onthoofdin gen en ander cartoongeweld is gebleven. Bevalt de wijn niet? Schiet de ober neer. Tegelijker tijd beginnen al die spontane vuurwapensalvo's nogal ver moeiend te worden. Bij vlagen zijn de vondsten uit de koker van beginnend scenarist Kyle Ward vermakelijk, maar lang niet alles komt goed uit de verf. Soms is Machete Kilb zelfs veel slomer dan je zou ver wachten. jochip naar zijn vader brengen, aan de an dere kant van het land. Wat volgt, is een doldwaze roadtrip die aan elkaar hangt van ongepast gedrag en de verborgen came rareacties daarop van omstanders. Veel grappen zijn te flauw voor woorden, maar een paar scènes springen eruit. Zo zet de bejaarde versie van Knoxville een mannelijke stripshow op stelten en bedek ken geschokte ouders de ogen van hun dochters tijdens een verstoorde mini-miss verkiezing. Vernuftig hoe de losse sketches in de verhaallijn passen, maar écht leuk wordt het nooit Jackass-musketiers Johnny Knoxville, Jeff Tremaine en Spike Jonze hadden na tuurlijk een vierde spin-off van hun hit show kunnen maken. Afgaand op het suc ces van Jackass, Jackass 2 en Jackass 3D gaan jongens die domme stunts uithalen niet snel vervelen. Maar feit is dat Knoxville zelf een dagje ouder wordt, hij is 42, en herstellen van valpartijen en botbreuken gaat minder rap dan vroeger. Bad Grandpa is compleet opgehangen aan zijn Jackass-typetje Irving Zisman, een bejaar de aso-opa. Dat betekent niet meer shock eren met fysieke pijn, maar met een han gende balzak en diarree tegen de café muur. Als zijn vrouw eindelijk is overleden, kan Irving Zisman niet wachten om andere da mes te versieren. Zijn dochter gooit echter roet in het eten door hem op te zadelen met zijn kleinzoon Billy. Hij moet het INDERDAC 24 OKTOBER 2013 Trance Regie: Danny Boyle Met: James McAvoy, Vincent Cassel, Rosario Dawson Te zien in Goes 'an het geweld Machete Kills Regie: Robert Rodriguez Met: Danny Trejo, Michelle Rodri guez, Charlie Sheen, Mel Gibson, Lady Gaga Te zien in Vlissingen James McAvoy als veilingmeester met geheugenproblemen Simon. film Jackass presents: Bad Grandpa Regie: Jeff Tremaine Met: Johnny Knoxville, Jackson Nicoll Te zien in Vlissingen Veel grappen in Bad Grandpa zijn te flauw voor woorden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 111