Candy Dulfer na tien jaar terug in Arsenaaltheater in Vlissingen De zoektocht podiumagenda 2 UIT Bijna op de kop af tien jaar geleden speelde Candy Dulfer met haar band Funky StufFin het Arsenaaltheater in Vlissingen, in een week dat daar ook Krezip en Di-rect optraden. Dulfer was sinds dien niet meer in Vlissingen te bewonderen. Zondagavond keert ze er terug. Dulfer treedt al op sinds begin jaren tachtig, toen ze nog maar net een tiener was. Ze maakte haar eerste plaat samen met vader Hans Dulfer en stond al in 1982 op North Sea Jazz. Vanaf eind jaren tachtig haalde ze ook regelmatig de hitlijsten, met onder meer Lily was here (samen met Dave Stewart), Saxuali- ty en Sax-a-go-go. Ze kende samenwerkin gen met vele grote sterren, van wie vooral die met Prince veel aandacht trok. Al meer dan twintig jaar toert Dulfer - afgelo pen seizoen ook jurylid bij X Factor - over de wereld en staat ze bekend om haar energieke optredens, waarin uiteenlopende muziekgen res samensmelten. In Vlissingen wordt ze begeleid door de geta lenteerde beatboxer Andy Ninvalle en zanger Phatt. Het fundament wordt gelegd door DJ Kikke met zijn grooves. Hij kruipt ook regel matig achter de drums. Ze brengen samen niet alleen bekende nummers uit Dulfers re pertoire, maar ook enkele covers en andere muzikale verrassingen. DJ Vindictiv draait na afloop. Amelia Curran zingt over de breekbaarheid van het bestaan. Tijdens haar tweede tournee door Nederland doet de Canadese singer-songwriter nu ook Zeeland aan. Morgenavond treedt ze op in De Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland. ijdens het gesprek blijkt Amelia Cur ran geen spraakwa terval te zijn. Woor den spaart ze liever voor haar teksten. „Ik ben een schrij ver en uit me in songs. En ik ben niet zo op publiciteit ge richt." Toch komt ze op het po dium gevat en humoristisch uit de hoek. En dat voor een zange res die intussen redelijk serieu ze onderwerpen aanpakt in haar songs. Haar muziek valt onder de noe mer americana, maar daar doet ze wat lacherig over. „Het is een benaming dat een genre aangeeft, maar voor een Cana dese wat raar. Mijn muziek is weldegelijk gebaseerd op Ame rikaanse roots. Spottend noe men we het wel eens canadia- na." Curran komt uit het noordoos ten van Canada; Newfound land en Cape Breton. Niet be paald een streek waar de grote namen uit de Canadese muziek wereld vandaan komen. „Desal niettemin is hier een sterke ont wikkeling gaandemet veel nieuwe songwriters. Cape Bre ton was vooral bekend door de link met Keltische muziek, om dat zich daar in het verleden veel Schotse en Ierse emigran ten vestigden." Curran laat zich wel plaatsen in het hokje singer-songwriters. Ze nam inmiddels zes albums op. Met War Brides kwam ook internationale belangstelling. De voorgaande albums hadden een sterk op folk gerichte bena- dering: akoestisch gitaar en zang centraal en spaarzaam aan gevuld met instrumenten zoals cello, keyboard en accordeon. Haar dit jaar verschenen cd Spectators drijft verder weg van Candy Dulfer foto Studio Carin Verbruggen Ferry Drenthem Soesman Candy Dulfer, zondag in Arsenaaltheater, Vlissin gen. Aanvang: 21.00 uur. DONDERDAG 24 OKTOBER Goes Cabaret 'De Koude Kermis', Florence Foster Jenkins, Podium 't Beest, 20.30 uur Middelburg Harry Sacksioni "While my guitar gent ly weeps...', Schouwburg, 20.00 uur Nieuw- en SL Joosland Cabaret Leon van der Zanden: 'Rebel', Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oost-Souburg Optreden zanger Ronnie Tober, Woonzorgcentrum Nieuw Bachtenpoor- te, 16.00 uur Terneuzen HipHop Coely en Smelly Kitchen, Porgy en Bess, 20.00 uur Vlissingen Theatervoorstelling 'Beat Bordeel- sluipers' met o.m. Joëlle Vierling, Arsenaaltheater, 20.15 uur Zierikzee Kleinkunstvoorstelling Maartje Kine met 'Vreemd Folk'. Podium De Weverij, 20.15 uur VRIJDAG 25 OKTOBER Goes Muziektheater 'Lizt Alfonso Danza Cu ba', Theater De Mythe, 20.00 uur Middelburg Toon Tellegen leest 'De Optocht', Kloveniersdoelen, 19.30 uur Stichting Irrcanto: Divertimento Franco- forte Diez Eichler, klavechord, Doopsgezinde Kerk, 20.00 uur JP The Seeger Session Band 'The cri sis cure tour', Schouwburg, 20.00 uur Ronnie Tober, jubileumtheatershow, 't Spiegeltheater, 20.00 uur 'Slow Music' (verrassingsconcert), Zeeuwse Concertzaal, 20.30 uur Singer-songwriter Daniel Norgren, De Spot, 21.00 uur (zaal open) Metal Rock night met Doghouse Cal lows, Gilo, SRS en X.O. Planet, Bar American, 21.00 uur Nieuw- en SL Joosland Singer-songwriter Amelia Curran, Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Rondje Doe Maar, Ledeltheater, 20.15 uur Scharendijke Dance Event Closing the Season, Grand Café Westenwind, 21.00 uur Serooskerke (W) Concert EMM Serooskerke, Muziekgebouw, Oostkapelseweg 11 19.30 uur Terneuzen Hardrock: Vanderbuyst en Black-Bone, De Pit, 20.30 uur Vlissingen Laurel Hardy korte filmpjes, Woonzorgcentr. Ter Reede, 19.30 uur Optreden Jules Deelder en Bas van Lier, Arsenaaltheater, 20.15 uur Toneelvoorstelling 'Gewiirztraminer*, De Zeeuwse Komedie, Vestzaktheater'99, 20.30 uur Metallica-coverband Meclassica. Strandpaviljoen Panta Rhei, 21.30 uur Wemeldinge Zangoptreden 'Wishful Singing', Maartenskerk, 20.00 uur Terneuzen VanVelzen 'The rush of life', Scheldetheater, 20.00 uur ZATERDAG 26 OKTOBER Domburg Herfstconcert met Felison-Brass en brassband Apollo, Zaal Schuttershof, 19.30 uur Goes Optreden Mozes and the Firstborn Jimmy Dumbbell, Podium 't Beest, 20.30 uur Kapelle Edwin Kaljouw presenteert zijn single 'Handen naar boven!', HCR De Zwaan, 20.00 uur Kruiningen Jazzkwartet East of the Sun, Ons Dorpshuis, 20.00 uur Middelburg Zeelandia speelt fragmenten uit nieu we voorstelling De Uitvreter, De Drvkkery, 11.00 uur Lezing door Bastiaan Rutjens over de psychologie van het toeval, Zeeuws Museum, 13.30 uur Toneel 'Lang leve de koning', Het Mid delburgs Theater (première), Minitheater, 20.00 uur N8vdN8 (Nacht van de Nacht), Lange Viele, 21.30-23.00 uur Nieuw- en SL Joosland Theaterprogramma Fred Delfgaauw 'Minder is meer", Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Cherry Choke (UK): Acid Rock Opera, The Lane, 22.00 uur Ovezande Cabaretoptreden finalisten Amster dams Kleinkunst Festival, De Klomp, 20.00 uur Renesse Theaterconcert 'Rondje Doe Maar", Dorpshuis, 20.15 uur Terneuzen An afternoon collection of fine music, De Pit, 15.00-19.00 uur Stand-up comedians 'Bourgondische Belgen', Scheldetheater, 20.00 uur WesterscheldeBigBand, Porgy en Bess, 20.30 uur Tholen De Bende van Beuving Sr Cultikoor uit Tholen met 'Klap van de korenmolen', Meulvliet, 20.15 uur Vlissingen Fanfare Veere's Genoegen, Woonzorgcentrum Ter Reede, 14.30 uur Bluesband The Blues Sensation, Café De Concurrent, 23.00 uur Zaamslag From New Orleans to Zaamslag, pt 2, Podium van Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Halloweenparty met drie dj's, Poppodium Brogum, 20.30 uur. ZONDAG 27 OKTOBER Ellewoutsdijk Bevelands Vrouwenensemble Cantan- do en het Zeeuws Cello-ensemble, Kerkje Ellesdiek, 14.30 uur Hulst Optreden JB Meijers, Baudeloogebouw, 15.00 uur Middelburg 'De Tovenaar van OZ (6+), Nationaal Jeugd Musical Theater, Schouwburg, 15.00 uur Accordeonensemble Encore met Ber- nadette van Steijn en Marjolein Poppe, Doopsgezinde kerk, 15.00 uur JASZ-optreden Charlestown Jazzband, Hotel Arneville, 16.00-19.00 uur Grandpa Nick Sessieband, verjaardags party Café Brooklyn, met Herman van Be rendonk en zangeres Romy Coomans, Café Brooklyn, 17.00 uur Oostburg Bluesclub The Lane presenteert: Alex Di Reto (Italian Acoustic Blues), The Lane, 16.00 uur Concert Opera Familia, Ledeltheater, 20.15 uur Oost-Souburg Lezing met beeld en geluid over be kende melodieën en teksten door Marius Roeting, Historische Kerk, 11.30 uur Sint-Anna ter Muiden Dichter aan tafel, herfstproject met poëzie, muziek en een amuse, NH Kerk, 15.00 uur Sluis Optreden Amsterdam Klezmer Band, Belfort, 15.00 uur Vlissingen Lunchconcert pianist Rien Balkenende, Ter Reede, 11.30 uur Concert Brassband Excelsior, Atrium Ter Reede, 14.30 uur Rockband Tony's Birthday, Strandpaviljoen Panta Rhei, 17.30 uur Candy Dulfer in concert, Arsenaaltheater, 21.00 uur Zierikzee Fizi-Muziekmatinee met The JB Or chestra, Podium De Weverij, 15.00 uur MAANDAG 28 OKTOBER Middelburg MuziekpodiumZeeland: Kenny Garrett Quartet, Café Schuttershof, 21.00 uur DINSDAG 29 OKTOBER Terneuzen Prometheus-lezing Dimitri Verhulst over zijn boek 'De laatkomer", Porgy en Bess, 20.00 uur WOENSDAG 30 OKTOBER Hulst Lezing kunsthistorica Jackelien Roozen- burg over Leonardo da Vinei, Dienstencentrum De Lieve, 19.30 uur Middelburg Toneelvoorstelling 'De Uitvreter', Pro ductiehuis Zeelandia, (try-out), Schouwburg, 20.00 uur Het Gelders Orkest en Esther Yoo (viool), Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Vlissingen Sprookjeskoffer. Sprookjes van over de hele wereld voor kinderen, 4-8 jaar, Woonzorgcentrum Ter Reede, 14.00 uur Concert Anne van Veen 'Tegengif, Arsenaaltheater, 20.15 uur. door Marius Roeting Amelia Curran: „Ik nodig de toehoorder uit om van de zij lijn af te komen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 106