Hoek' 'Ik doe alles voor die jongens van "f SPORT 33 Utrecht wacht geduldig af op Tourstart Feyenoord-Hoek 101E RONDE VAN FRANKRIJK y J Sheffield ^-eeSr V Cambridge h b b - Nïmes b b PARIJS - Burgemeester Aleid Wolf- sen van Utrecht was gisteren in Parijs voor het zesde achtereenvol gende jaar aanwezig bij de presen tatie van de Tour de France. Al die tijd doet zijn stad al een gooi naar de Grand Depart, de start van de ronde. Utrecht geldt als de topfa voriet voor 2015, maar Wolfsen blijft rustig. „In feite weten we nu net zoveel als in de voorgaande ja ren", zei hij bij het binnengaan van het Palais des Congres, waar Tour-directeur even na twaalf uur het schema van de Tour van 2014 onthulde. Eerder op die ochtend liet Prud- homme tijdens een informeel sa menzijn met enkele vertegen woordigers van de pers weten dat er nog geen besluit is genomen over de Tourstart van 2015. „En ik ga er ook niks over vertellen nu." Wolfsen hoorde er niet van op: „Zo hoort het ook te werken. Wij zijn kandidaat en pas als de direc teur van de Tour de knoop door heeft gehakt, is het definitief. Tot die tijd is er geen peil op te trek ken welke kant het heengaat." Utrecht doet al bijna tien jaar een gooi naar de komst van de Tour naar de Domstad. Wolfsen zei dat er rond de presentatie in Parijs geen formele gesprekken gepland stonden met de Tourdirectie. „Ik hoop Prudhomme wel even te-,, spreken tijdens de borrel na af loop." Meer kan hij dit moment niet doen. Ook de topkandidaat kan slechts bidden dat het kwart je binnen enkele maanden zijn kant oprolt. Wolfsen: „Ook in 2008, toen het ging tussen Rotter dam en ons, was het tijdens de presentatie totaal niet duidelijk wie het zou gaan worden. Pas eind november maakte ASO haar keuze bekend." Oefenduel Rode Duivels uitverkocht De Rode Duivels zijn mate loos populair in België, sinds de ploeg van bonds coach Mare Wilmots zich heeft verzekerd van deelna me aan het WK voetbal. De oefenwedstrijd van het Bel gische voetbalelftal op 14 no vember tegen Colombia was binnen een half uur uitver kocht, meldde de voetbal bond KB VB, die de tickets online verkocht via de web site. Hoge boete nieuwe club Verbeek De Duitse voetbalclub 1. FC Nürnberg moet zwaar boe ten voor misdragingen van een groep supporters. De Duitse voetbalbond DFB heeft'de nieuwe club van trainer Gertjan Verbeek ver oordeeld tot het betalen van 95.000 euro, omdat fans zich tijdens drie wedstrijden in de Bundesliga niet konden beheersen. Nürnberg is ak koord gegaan met de sanc tie. Hij is eigenlijk al met pensioen, maar Jaap Meeuwse kan het wer ken nog niet missen. „Een paar jaar geleden ben ik erg ziek ge- weest", vertelt hij. „Ik had een zware longontsteking en lag echt even op het randje. Mijn baas stond verschillende keren aan mijn bed en maakte steeds duide lijk dat ik het wel moest redden. Toen dat het geval was, heb ik echt moeten huilen als een klein kind. Op een bus rijden betekent alles voor me, daar wilde ik nog geen afscheid van nemen." Het is zijn lust en zijn leven, we- ten ze in Hoek. Voor iedere uit wedstrijd is Meeuwse vaak al een uur voor vertrek aanwezig. „Dan help ik met het materiaal en vul ik de koelkast", vertelt de chauf feur. „Ik doe alles voor die jon gens van Hoek en daar krijg ik veel waardering voor terug. Ik be leef er ook veel plezier aan. Eigen lijk is het soms meer hobby dan werk." Zo zat hij zaterdag op de tribune in Vlissingen, waar hij Hoek de wedstrijd in de districtsbeker te gen GPC met 0-3 zag winnen. „Ik ga even kijken hoor, zei ik tegen mijn vrouw. Zij weet ook wat het voor mij betekent. Ik kan er echt van genieten. Dat komt ook door de relatie die ik met veel mensen in Hoek heb opgebouwd. De sfeer in de bus is altijd prima. Het zijn aangename mensen. Ik zal geen namen noemen, maar ik heb ook al eens met clubs gereden waarbij ik blij was dat we weer thuis wa ren. Met een paar biertjes teveel op werden sommigen dan echt vervelend. Dat heb ik bij Hoek nog niet meegemaakt. De bus wordt ook altijd netjes achtergela ten, dat is wel zo prettig." Hij is trots op wat de club heeft gepresteerd en kijkt uit naar de wedstrijd van woensdag in de Kuip. De blauw-witte Zeeuwse bus, zoals ze die bij zijn werkge ver TCR noemen, komt speciaal voor de bekerwedstrijd terug uit het buitenland. „Het is een prach tige bus, waarmee je Zeeland echt kunt promoten. De mensen in Rotterdam mogen weten waar wij vandaan komen." Volgende week wordt zijn bus door een politie-escorte begeleid richting de Kuip. „Mooi hè? Ik heb het al eens één keer eerder meegemaakt. Dan reden we eerst met dertig bussen naar Heeren veen en van daaruit ook naar Rot terdam, voor de bekerfinale. Maar nu mag ik de bus binnen de poor ten parkeren. Of ik daar naar uit kijk? Natuurlijk, ik vind het gewel dig. Ik moet alleen nog wel een kaartje regelen. Want van de wed strijd wil ik niets missen." DAG ETAPPE 1 05/7 Leeds (GBr) - Harrogate (GBr) 2 06/7 York (GBr) - Sheffield (GBr) 3 07/7 Cambridge (GBr) - Londen (GBr) 4 08/7 Le Touquet - Lille GR. BRITTANNIE llilliBV I Lille "I 4 A Harrogate rSf4 ©•#- CfeYork Arras I Arenberg Londen Parijs (0) - Arenberg 09/7 leper (Bel) - Reims - Nancy W Épernay ^\®Q^rnblaif Évry Gérardmer ^SpjulO La Planche ®JMü|h Besan<;on Q fjj Boug-en-Bresse J t--route mi individuele tijdrit ■JJ'S Oyonpax 13 Chamrousse Bergerac 6 10/7 Arras 7 11/7 Épernay O vertrek 9 aankomst aankomst/ vertrek 8 12/7 Tomblaine - Gérardmer 161 9 13/7 Gérardmer - Mulhouse 166 10 14/7 Mulhouse - La Planche 161 Q 15/7 R U S T D A G 11 16/7 Besanqon - Oyonnax 186 12 17/7 Bourg-en-Bresse - Saint-Etienne 183 13 18/7 Saint-Etienne - Chamrousse 200 14 19/7 Grenoble - Risoul 177 15 20/7 Tallard - 222 Q21/7R U S T D A G 16 22/7 Carcassonne - Bagnéres-de-Luchon 237 17 23/7 Saint-Gaudens - Saint-Lary-Soulan 125 18 24/7 Pau - Hautacam 145 19 25/7 Maubourguet - Bergerac 208 20 26/7 Bergerac - Périguex 54 21 27/7 Évry - Parijs 136 <r Pau 18 Hautacam Périguex 1 Saint-Etienne Grenoble Tallard Nïmes Maubourguet GS JD Carcassonne gnéres 5 juli t/m 27 juli 2014 totaal: 3656 km Croot-Brittannië op kleinere schaal dan Frankrijk infographic ANP bron ASO foto ANP DONDERDAG 24 OKTOBER 2013 door Ad Pertijs BRUSSEL NEURENBERG door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Natuurlijk maken ze wel eens een dolletje met 'm, als hij per ongeluk een verkeerde af slag heeft genomen. Maar de spe lers van Hoek zien Jaap Meeuwse vooral als een mooie vent, die al zes seizoenen lang vrijwel iedere uitwedstrijd aan het stuur zit. „Ik heb zo'n goede band met die jon gens gekregen", zegt de 66-jarige Middelburger. „Ook als ik een keer vrij ben, ga ik kijken." nog 6 dagen Bekijk het laatste nieuws over Feyenoord-Hoek op onze website: pzc.nl/feyenoord-hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 101