4 DOA viert jubileum met NK driebanden Robin Haase kan sterke lijn niet doortrekken I I I I 'Operatie Kuip' is niet uniek voor TCR Group 32 SPORT TOUR DE FRANCE 2014 Minder tijdritkilometers en meer klimwerk moeten de Tour de France van 2014 in balans brengen. Hans Toet, al 39 jaar lid van de ver eniging viert ook individueel een klein feestje. Hij is dit jaar precies 25 jaar voorzitter van DOA. „Dat we dit kampioenschap kregen toe gewezen van de bond, was voor ons een droom die uitkwam", zegt Toet. „Het is de hoogste klas se op de kleine tafel, met topbiljar- ters als Gerwin Valentijn en Kay de Zwart als deelnemers." Het idee om een club op te rich ten ontstond tijdens de autoloze zondagen van 1973, toen de dag werd doorgebracht in het café. Op Haase versloeg de huidige num mer veertig van de wereldrang lijst vorige week nog in drie sets in de tweede ronde van het toer nooi in Wenen. De Nederlander verloor uiteinde lijk zondag in de eindstrijd van de Duitser Tommy Haas. Haase steeg dankzij zijn finaleplaats naar de 46e positie op de wereld ranglijst. Haase voelde zich gisteren op de baan in Basel allerminst topfit. „Ik ben dinsdagnacht ziek gewor den", liet hij via twitter weten. „Ik heb het geprobeerd, maar ik was te slap om goed te spelen. Dit is niet bepaald het einde van mijn seizoen waarop ik na zondag had gehoopt." Een andere Nederlander, Thomas Schoorel, heeft de eerste ronde van het challengertoernooi in Ka zan niet overleefd. De Amsterdammer verloor giste ren in een partij van zo'n twee uur van de Rus Alexander Lob- kov, die zich voor eigen publiek in drie sets de sterkste toonde: 2-6 6-3 6-1. Ook voor Antal van der Duim kwam het toernooi tot een einde, al verloor hij een ronde later dan .Schoorel. Na een goede eerste set had de qualifier niets meer in te brengen tegen de als vierde geplaatste Ka- zach Andrej Goloebev: 3-6 6-1 6-0. 4 januari 1974 was het zover. Illus tere namen kwamen al snel voor bij in Sint Jansteen. Ludo Dielis nam een nieuwe tafel in gebruik met een demonstratie. Diverse kampioenschappen werden geor ganiseerd en ook de jeugd werd niet vergeten. Eén jeugd kampioenschap zijn ze zeker niet vergeten in Sint Jansteen. Toen speelden onder anderen Gerwin Valentijn (nu ook van de partij), Dick Jaspers en Jean Paul de Bruijn mee. Sinds 1995 speelt de club in Grand Café De Kroon, de locatie waar ook dit Nederlands kampioenschap wordt gehouden. De succesvolste biljarter van de club is Eddie van Goethem. Hij is dit weekeinde ook de wedstrijdlei der. Van Goethem geeft vrijdag om 15.00 uur het startsein voor het NK. Op zaterdag en zondag starten de eerste wedstrijden om 11.00 uur. PARIJS - Ook Tour-directeur Chris tian Prudhomme moest diep in zijn geheugen graven om een ron de te vinden die minder tijdritki lometers bevat dan de 101e editie, die op 5 juli vertrekt uit Leeds. „Dat was in 1936", stelde hij ver rast vast. Toch is het volgens hem geen totale verrassing dat de Tour van 2014 slechts één tijdrit telt, die tussen Bergerac en Perigueux op de voorlaatste dag van de ron de. „Het verschil dat je kunt maken in een tijdrit is de laatste jaren niet meer in evenwicht met de winst die je kunt boeken in de bergen", is zijn stellige overtui ging. Oftewel een klimmer heeft heden ten dage meer bergen dan ooit nodig om het verloren ter rein in de tijdrit goed te maken. Om de onderlinge verschillen klein en de spanning groot te hou den hebben Prudhomme en zijn parkoersbouwers Jean-Francois Pescheux en Thierry Gouvenou er voor komend jaar vooral veel bergritten in gegooid. „Je kunt de Vogezen zien als het derde grote bergblok van de ronde", zégt Prudhomme enthousiast over het lange tweede weekeinde van de Tour. Met de name de rit naar La Planche des Belles Filles kan ge zien worden als een kleine konin- ginnerit. „Duizend meter klinkt niet hoog, maar als je daarna daalt naar 200 meter worden het toch heel veel hoogtemeters", zegt Bel- kin-ploegleider Nico Verhoeven over de rit waarin zes cols zijn op genomen. De Alpen wegen met ritten naar Chamrousse en Risoul minder zwaar dan anders. Van de aloude grote cols is alleen de Izoard opge nomen in het schema. Idem dito met de Pyreneeën: één lang rit over de Bales (met aankomst be neden in Luchon) en twee korte klauterkoersen met aankomst bergop: Pla d'Adet en Hautacam. Ze moeten ervoor zorgen dat de strijd nog volledig open ligt als op de laatste zaterdag tussen Berger ac en Perigueux in de slottijdrit 54 valsplatte kilometers moeten worden. Het is de chronorit die in het teken staat van twee illustere oud-winnaars van die etappe: Jac ques Anquetil en Miguel Indu- rain. „De winnaar zal dus een ech te tijdrijder zijn", glimlacht Prud homme. Gelijktijdig wordt daar in de Perigord de ware klasse- mentsrenner-rouleur begraven. Bradley Wiggins was in 2012 de laatste in die soort. Tijdens de presentatie in Parijs le ken weinigen treurend stil te staan bij dat feit. De klassements renners van dit moment knikten tevreden toen Prudhomme het schema onthulde. De een na de ander sprak van een mooie uitge balanceerde ronde. Titelverdedi ger Chris Froome zei daarom een spannende koers te verwachten. De Nederlandse specialist Bauke Mollema sprak eveneens zijn goedkeuring uit over het par koers: „Alles is beter in balans. Ik ben er heel tevreden mee." In de afgelopen ronde was hij het die in de vlakke tijdrit tijd won op de meeste van zijn concurrenten. Voor de echte tijdritspecialisten is er nog een tegenvaller: opnieuw geen proloog bij de start. Prud homme: „Maar dat heeft er mee te maken dat Yorkshire in de twee dagen dat we daar zijn zo veel mogelijk van de streek wil la ten zien. Met een openingsetappe lukt dat beter dan met een korte proloog." Voor de voormalige tijdrijder Marcel Kittel biedt het de mogelijkheid om zijn droom- ronde van 2013 nog eens over te doen. „Het betekent dat ik op nieuw een gooi kan doen naar de gele trui. Ik kan opnieuw gaan dromen", zei hij lachend. „Rit winnen, gele trui pakken en zege vieren in Parijs." Elke opdracht is weer anders, zegt Evers. „Het is een samenspel tus sen opdrachtgever en uitvoerder. Dit is wel een heel erg leuke op dracht. We zitten nu op 35 bus sen, maar dat kunnen er nog meer worden. We hebben meerde re vestigingen, dus dat kunnen we wel invullen als het nodig blijkt te zijn." Bij TCR hebben ze routes, opstap plaatsen en tijdschema's klaarlig gen. „Er zullen bussen vanuit heel Zeeland vertrekken. Vanuit Hoek vertrekken de meeste bus sen. Ze hopen die aan de Loven- polderstraat op te kunnen stellen, om dan via de slagboom aan het eind van die weg naar de Wester- scheldetunnel te rijden. Of die slagboom opengaat is geloof ik nog niet duidelijk. Alle Zeeuwse bussen komen op de A58, op de parkeerplaats net voor de afslag Antwerpen, samen." De 800 meter lange sliert bussen rijdt woensdag vervolgens naar Hendrik-Ido-Ambacht. „Daar is één verzamelpunt. Van daaruit rij den ze in colonne, met tien bus sen per keer, onder politiebegelei ding naar de Kuip. Dat moet van wege de afhandeling bij het sta dion en heeft ook met de veilig heid te maken." door Joop van den Oudenhoven SINT JANSTEEN - De biljartvereni ging Den Ouden Arend (DOA) uit Sint Jansteen viert dit seizoen haar veertigjarig bestaan. Dat feest wordt dit weekend ingeluid met de organisatie van het driebanden klein extra klasse. BASEL - Robin Maase is gisteren in de eerste ronde van het tennistoer nooi in het Zwitserse Basel ge strand. De 26-jarige Hagenaar bleek deze keer niet opgewassen tegen de drie jaar jongere Cana dees Vasek Pospisil. Haase moest zich na bijna anderhalfuur uur in twee sets gewonnen geven: 6-4 6-4. Tijdrijders raken uit de tijd in de Tour door Ad Pertijs door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Een unieke gebeurte nis is het vervoer van zo'n 1750 mensen naar de wedstrijd Feye- noord-Hoek niet voor de TCR Group. „We zijn hier echt wel be dreven in, omdat we heel veel eve- nementenvervoer verzorgen", zegt planner Paul Evers. „Bij Concert at Sea en dancefeesten komt ook al tijd veel kijken." Jaap Meeuwse voor de 'Zeeuwse' bus, waarmee hij volgende week naar de Kuip rijdt. „Ik leef er helemaal naartoe", zegt de vaste chauffeur van Hoek. „Ik kan eigenlijk niet wachten." foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 100