Verdachte moord Jennefer zwijgt toch uitspraak in zaak tegen Heringa Thomas Blondeau (35) onverwacht overleden BINNENLAND 7 Supermarkt ook in crisis E-paper iPad-app Smartphone-app „Het is te moeilijk, ik kan het echt niet", herhaalde de 28-jarige verdachte gisteren keer op keer bij het Haagse gerechtshof. Zowel de rechters als de familieleden van Jennefer koesterden de hoop dat de man eindelijk zou praten. Zijn advocaat kondigde eerder aan dat de verdachte een verkla ring zou afleggen. Maar dat ge beurde niet. „Mijn cliënt heeft de laatste maanden last van een soort blokkade", zei advocaat De- niz Urcun. „Zelfs tegen mij zegt hij weinig." Daar namen de rechters geen ge noegen mee. Ze bleven de ver dachte onder druk zetten om te verklaren wat zich precies had af gespeeld in dat fatale oktober weekeinde in 2011. Jennefer werd toen verkracht en gewurgd in het huis van de verdachte. De twee kenden elkaar goed: de man is de ex-partner van de oudere zus van Jennefer. De 28-jarige Rotterdammer heeft de moord bekend, maar ontkent het meisje seksueel te hebben misbruikt. De twee kinderen van de man - destijds 3 en 5 jaar oud - waren getuige van de moord. Op verzoek van het Openbaar Minis terie werden gisteren videobeel den getoond van het verhoor van het 5-jarige zoontje. In dat ver hoor vertelde het kind hoe Jenne fer werd omgebracht: „Ze wilde naar de bioscoop, maar dat mocht niet. Jennefer bleef zeuren. Toen werd mijn papa gek in zijn hoofd. Ze moest naar de kelder. Papa deed z'n handen om haar nek en schopte in haar buik. Papa pakte plankjes van de grond en sloeg haar. Toen was ze dood." De verdachte werd vorig jaar door de rechtbank veroordeeld tot acht tien jaar cel. Het OM, dat levens lang had geëist, ging in hoger be roep. Albert moest op straat een aantal keren braken. Dat redde vermoe delijk zijn leven. Die avond arresteerde een veld wachter hem. De krijgsraad vond hem een paar maanden later schuldig aan vergiftiging en ver oordeelde hem tot de strop. Vol gens de toen geldende strafwet, de Code Pénal, was zelfmoord geen misdaad. Het Hoog Militair Geregtshof maakte gehakt van de AFSCHEIDSBRIEF MARCARETHA uitspraak: 'Noch zelfmoord, noch medepligtigheid aan zelfmoord, is bij Nederlandsche wetgeving strafbaar gesteld.' Albert verfiet na deze vrijspraak opgelucht zijn cel. Hij bekwaam de zich als scheepsarts, trouwde, en kreeg drie kinderen. Met een nieuwe strafwet maakte de regering in 1886 hulp bij zelfdo ding wél strafbaar. Justitieminis ter H.J. Smidt liet weten: 'De zaak Dettingmeyer heeft, zoals des tijds algemeen erkend werd, prac- tische behoefte aan dit artikel ook hier te lande doen kennen'. Dat vindt een deel van de politiek nog steeds. Juristen beschouwen artikel 294 als een monstrum, om dat het hulp strafbaar stelt bij een daad die niet strafbaar is. AMSTERDAM - De Vlaamse schrij ver Thomas Blondeau isv in de nacht van zaterdag op zondag op 35-jarige leeftijd in zijn geboorte plaats Poperinge overleden. Uitge ver De Bezige Bij en Blondeaus ouders, zus en geliefde laten we ten 'verslagen' te zijn door de on verwachte dood van de schrijver: „We verliezen een zeer lief en warm mens, een bijzonder geta lenteerde auteur, die een grote be lofte voor de toekomst was." In 2006 debuteerde de schrijver, journalist en dichter met de ro man eX. Zijn tweede roman Don- derhart verscheen in 2010, en vori ge maand bracht hij Het West-Vlaams versierhandboek uit. De Vlaming woonde al jaren in Amsterdam. Volgens de Vlaamse krant De Standaard overleed Blondeau na een hartslagader breuk. 5 nieuws krijgt tien jaar cel voor poging Jrdop ex-vrouw Middelburg t .onnevoo» K,.n<«n Nederland dan wel digitaal In de E-paper kunt u alle edities van de PZC lezen (tot 2 weken terug). U kunt GRATIS toegang krijgen tot al het digitale nieuws van de PZC. Hiervoor moet u zich eenmalig aanmelden bij www.pzc.nl/abonnee Aanmelden Hiervoor heeft u uw klantnummer nodig. Dit nummer staat op uw bankafschrift of acceptgiro. Op de acceptgiro staat dit nummer omschre ven als relatienummer. U heeft nu toegang tot alle digitale nieuwsproducten van de PZC. Digitale versie gedrukte krant. Te lezen via pc/laptop of via E-paper- app voor iPad of Android. Toegang tot alle edities van de krant en een archief van 2 weken. Overzicht van alle pagina's. Zoeken op rubrieken en trefwoorden. Extra mogelijkheden: mailen, printen, sharen en pdf-pagina's maken. Beschikbaar vanaf 6.00 uur (zaterdag 7.00 uur). Combinatie van kort nieuws en achtergrondartikelen uit de regio, Nederland en de rest van de wereld. Veel aandacht voor cultuur en multimedia. Sterk visueel karakter: talrijke foto's en video's. Nieuwsaanbod past zich aan het leesgedrag van de gebruiker aan. Mogelijkheid om persoonlijke voorkeuren in te stellen. Inhoud wordt gedurende de dag geactualiseerd. Na aanmelding krijgt u een E-mail waarmee u uw account activeert. Het laatste nieuws uit de regio, Nederland en de rest van de wereld. Gebruiker bepaalt zelf welk nieuws hij belangrijk vindt door nieuwssecties aan en uit te zetten. Mogelijkheid om nieuws te delen via sociale media (sharen) of redactie te tippen door bericht of foto te sturen. Zowel voor Android als iPhone. Smartphone infographic Julius Wintermans door Peter Winterman ROTTERDAM/DEN HAAG - De man die de moord op Jennefer van Oost ende (10) heeft bekend, blijft zijn kaken stijf op elkaar houden over de toedracht van de moord. Tot groot verdriet van de nabestaan den van het meisje. Aan mijne ouders geschreven op den laatsten dag mijns levens, Mijne Ouders!, Wanneer ge deze zult lezen ben ik niet meer, maar vereend met hem, die ik een eeu wige liefde zwoer, meent niet, mijn ouders, dat Albert mij hiertoe heeft aange spoord, neen, waarachtige en eeuwige liefde deden mij hiertoe besluiten, want zon der hem zoude ik toch nimmer gelukkig kunnen zijn. Ik ben bereid om te sterven, want reeds lang hadden wij tot deze daad besloten, uwe ongelukkige dochter Margaretha DINSDAG 22 OKTOBER 2013 Thomas Blondeau foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7