L in ii i i'— fttta I m 1 mm. Stokoud wetsartikel staat aan basis 6 BINNENLAND De PZC biedt zijn vaste abonnees gratis toegang tot alle digitale producten. Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 93 59 "Tv supervoordelige busreizen Centraal in de zaak staat het 127 jaar oude wetsartikel dat hulp bij zelfdoding verbiedt, art. 294. Dat artikel kent een bijzondere voor geschiedenis. De 20-jarige gezondheidsofficier derde klasse Albert Dettingmeyer kreeg in het voorjaar van 1858 te horen dat hij werd uitgezonden naar Nederlands Oost-Indië, het tegenwoordige Indonesië. Hij was smoorverliefd op de 19-jarige Mar- garetha Lusink, koosnaam Jet, en zij op hem. Pa Lusink reageerde woedend toen Albert voorstelde dat Jet ongehuwd met hem zou meereizen. Hij was bereid op twee voorwaarden toestemming te geven voor hun huwelijk: goed keuring van de legerleiding voor hun trouwerij én voor hun voor nemen samen af te reizen. De jongeman stuurde koning Wil lem III een brief. Tweemaal be pleitte hij zijn zaak bij de minis ter van Oorlog en Koloniën. Die weigerde categorisch. Jet was ver pletterd door dit nieuws. Ze schreef haar geliefde een harts tochtelijke boodschap dat ze zelf moord wilde plegen. Albert be sloot haar in de dood te volgen. Hij kocht een morfinepreparaat. De achterdochtige apotheker speldde hij op de mouw als ge zondheidsofficier experimenten met konijnen te willen uitvoeren. Op 14 oktober 1858 meldde hij zich bij de Lusinks. Na de koffie gingen Jet en Albert naar boven. Ze slikten ieder de helft van het morfinepreparaat in. Het stel keerde terug naar de huis kamer. Jet ging verder met haar breiwerkje. Na een paar minuten trok het meisje wit weg en werd onpasselijk. Pa Lusink stuurde de militair weg. Zijn dochter kreeg een braakmiddel toegediend. Haar broer spoedde zich met haar braaksel naar een apotheker. Een snelle test onthulde de waarheid. Twee artsen schreven koffie, kam- ferpoeder en een voetenbad voor. Niets hielp. Jet overleed. m weg ni MIDDELBURG - Marcel Tazelaar uit Goes moet elke ochtend in alle vroegte naar zijn werk. Soms nog voordat de bezorgers van de krant aan de deur geweest zijn. „En voordat ik naar mijn werk ga, wil ik de krant gelezen hebben", zegt hij. „Want 's avonds komt het er vaak niet van." De E-paper biedt uitkomst. De elektronische krant kan je lezen wanneer en waar je wilt. Vanaf een laptop, smartphone of tablet blader je de digitale PZC door. Een dag gemist? Geen probleem, want je kunt ook de kranten van de afgelopen twee weken doorkij ken in het archief. „Ik ben zeer tevreden over de E-paper", zegt Tazelaar. Hij ge bruikt de digitale versie van de krant ook regelmatig in het bui tenland. „Toen ik afgelopen zo mer op vakantie ging naar T\ir- kije, kon ik de hele krant via inter net lezen. Ik bekeek de E-paper op mijn telefoon: 's ochtends of 's avonds, net hoe het uitkwam. Heel erg makkelijk." Een andere abonnee reisde gedu rende de zomer door Frankrijk en Zwitserland, ,,'s Ochtends bij de koffie sloeg ik mijn laptop open en las ik de krant. Zo was ik toch op de hoogte van dingen die thuis gebeurden. Het werkt echt ideaal!" Abonnees van de 'papieren krant' krijgen vanaf vandaag gratis toe gang tot alle digitale producten x van de PZC: de E-paper, smart phone app (iPhone en android) en iPad-app. Deelabonnees profi teren tijdelijk mee. Inloggegevens staan klaar om op gehaald te worden. Eén keer regis treren via pzc.nl/abonnee volstaat om bij de E-paper en de apps te komen. Het is mogelijk dat in één gezin tegelijkertijd vader de e-pa per leest, moeder de iPad-app doorbladert en één van de kinde ren het laatste nieuws via de smartphone ophaalt. Om de berichten op pzc.nl te le zen, is inloggen niet nodig. Ieder een kan op de website van de PZC terecht. DIGITAAL NIEUWS VAN DE PZ V- Nieuwssite pzc.nl Gegarandeerd vertrek! Dl effeweg,nl D e krant, maar Keulen en Oberhausen Minicruise New Castle 2 daagse busreis - Vertrek: 29. 30 nev. 6, 7, 13. 14 dec Inclusief: 1 hotelovernachting 1 x ontbijt Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Gegarandeerd vertrek! 3 daagse busreis - Vertrek: S, 6 dec Inclusief: 2 overnachtingen Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Gegarandeerd vertrek! Romantische Strasse Valkenburg en Maastricht Hannover, en Mür door Leo Enthoven ZUTPHEN - De Zutphense recht bank doet vandaag uitspraak in de zaak tegen Albert Heringa, die zijn hoogbejaarde stiefmoeder hielp te overlijden. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen Exclusief excursie- en entreegelden €2,50 calamiteitenfonds en €18,- reserveringskosten per boeking. Op vakantie naar het buitenland en toch elke dag de krant lezen? Dat kan, met de E-paper. foto ANP/fotobewerking Felix Binicewicz 3 daagse busreis - Vertrek: 29 nov, 6. 13, 20 dec Inclusief: 2 hotelovernachtingen 2x ontbijtbuffet 2x diner Stadstour Hannover o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar M De PZC brengt u het 'BV nieuws. Op papier, maar J I ook digitaal. Hoe kunt u daar gebruik van maken? 4 daagse busreis - Vertrek: 29 nov, 6. 13 dec Inclusief: 3 hotelovernachtingen 3x ontbijt 3x diner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Gegarandeerd vertrek! Om E-paper en iPad-app te kunnen gebruiken, moet u zich abonneren op de krant of één van de digitale abonnementen op: www.pzc.nl/abonneren Bent u abonnee van de PZC? - Site wordt continu ververst en aangevuld met het laatste nieuws. Verschillende nieuwsdossiers. Regionaal nieuws op gemeente niveau beschikbaar. Design voegt zich naar pc/laptop, tablet en smartphone. Geen inloggegevens nodig. Gegarandeerd vertrek! U kunt de site www.pzc.nl bekijken. Hierop staat het actuele nieuws in beknopte vorm. Ook kunt u de smart- phone-app 14 dagen gratis uitproberen. Daarna moet u registre ren en betalen. Actueel nieuws uit de regio en daarbuiten. 4 daagse busreis - Vertrek: 29 nov, 6. 13 dec Inclusief: 3 hotelovernachtingen 3x ontbijt Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar 3 daagse busreis - Vertrek: 29 nov, 6, 13, 20 dec Inclusief: 2 hotelovernachtingen 2x ontbijtbuffet 2x diner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Gegarandeerd vertrek!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6