Alghero 1 Carcassonne PW-Kamerlid vindt Wilders te machtig Rutte en Poetin: blik op toekomst BINNENLAND 5 Vluchten vanaf Ciampino MOSKOU - Premier Rutte en de Russische 'president Poetin heb ben gisteren tijdens een telefo nisch onderhoud benadrukt dat na diplomatieke rellen 'de blik op de toekomst kan worden gericht'. Ze willen het Nederland- Rusland jaar succesvol afsluiten, mogelijk met een ontmoeting tussen ko ning Willem-Alexander en Poetin. Rotterdammer Bontes (57) zit sinds 2010 in de Tweede Kamer en is justitiewoordvoerder. Hij stond vijfde op de kandidatenlijst bij de vorige verkiezingen en is dus niet bepaald een backbencher. Uit onvrede over de partijfinan- ciën stapte hij vorige week uit het fractiebestuur en nu hamert hij op verdere democratisering van de PW. Waarom vertrok u uit het fractie bestuur? „Omdat ik geen verantwoordelijk heid wil dragen voor uitgaven waar ik geen zicht op heb. Die pro testactie laatst in Den Haag is bij voorbeeld betaald met geld uit de fractiepot, terwijl dit uit de partij kas moet. Het geld van de fractie is bedoeld voor ondersteunend personeel, niet voor partijzaken als een demonstratie. Dat lijkt op oneigenlijk gebruik. Daarvoor kan ik dan aansprakelijk worden ge houden." Tegelijk pleit u ook voor grote veran deringen. Waarom7 „De PW is in de peilingen de grootste, maar de partij moet vol wassen worden. Er moet meer transparantie zijn over geld, er moeten een partijbestuur komen en leden met inspraak. De besluit vorming moet anders: er ligt nu te veel macht bij één persoon." U opent nu frontaal de aanval, maar u had zich jaren geleden kun nen aansluiten bij Hero Brinkman, die een vergelijkbare oproep deed. „Zijn timing was verdacht: we za ten toen midden in de verkie zingscampagne. Nu niet, dus kun nen we het er hopelijk rustig over hebben. Omdat vorige week uit lekte dat ik uit het fractiebestuur ben gestapt, is het allemaal wel in een stroomversnelling gekomen." Is het niet naïef om te denken dat nu plots een open discussie losbarst? De kans is reëel dat u volgende week niet meer bij de PW bent. „Het is absoluut niet mijn bedoe ling om een breuk te forceren. Ik hoop gewoon dat anderen mijn standpunten overnemen en er een club komt die concrete plan nen gaat maken, zodat de PVV een volwassen politieke partij kan worden. Ik ben niet naïef: er is geen garantie dat dit mooi af loopt. Maar ik blijf Tweede Kamer lid." Wat hebben Wilders of de fractie- top hierop laten weten de afgelopen dagen? „Niets. Ik heb geen telefoon of sms'je gehad." U heeft als enige PW'er al jaren een kamer op de vierde verdieping, de rest van de fractie zit op de derde. Is die scheiding een veeg teken? „Het is puur toeval dat ik een ka mer op de vierde verdieping heb gekregen. Maar nu begint het aar dig symbolisch te lijken." RECENTE BRANDEN IN STADSCENTRA Goes, 11 september 2013 De restaurants Het Paleis en d' An- vers en naastgelegen woning uitge brand. Hoogeveen, 23 juli Cafés Toppers en Via Via in de as gelegd. Zutphen, 9 juli Notenwinkel volledig verwoest, bo venwoningen beschadigd. Steenwijk, 27 februari Monumentaal restaurant De Rech ter uitgebrand. Bergen op Zoom, 26 februari 'Oudste hotel van Nederland' De Draak aan de Grote Markt zwaar beschadigd. Vlissingen, 1 januari Cafés The Hoppit en Conn/s Place en woning zwaar beschadigd. Kampen, 4 december 2012 Schoenen- en kledingwinkel bran den geheel uit. Roosendaal, 16 juli Van café Dirckx aan de Markt blijft alleen de voorgevel overeind staan. Meppel, 5 mei 400 jaar oude Schuitehuis, met daarin speelgoedwinkel, verwoest. INTERVIEW LOUIS BONTES door Niels Klaassen DEN HAAG - PW-parlementariër Louis Bontes opent de aanval op de partijtop. De oud-politieman pleit voor een 'volwassen' PW met bestuur, inspraak van leden en meer transparantie. Of het goed af loopt, durft hij niet te voorspellen. DINSDAG 22 OKTOBER 2013 niet groter Kijk op Ryanair.com voor metr informatie. Vluchten vanaf Eindhoven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5