ZEEUWS-VLAANDEREN afwerking nog Komst nieuwe glastuinbouwbedrijven aanleiding voor wervingscampagne Voorlichtings- en Opleidingscentrum. Bieb-directeur keert niet terug almanak www.pzc.nl/zeelandceboekt Blog: Vlissingen eeuwenlang heel streng in de leer BURCHT BIJNA KLAAR Getijdewerking levert constanter stroom dan zon en wind WESTDORPE - Het Voorlichtings- en Opleidingscentrum voor de glastuinbouw (VOC) in Westdor- pe en het Werkservicepunt Zeeuws-Vlaanderen gaven giste ren het startsein voor een wer vingscampagne voor nieuwe me dewerkers in de glastuinbouw. Ook de gemeente Terneuzen werkt er aan mee. De komst van twee nieuwe tuinbouwbedrijven (tomatenkweker Van Adrichem en het Belgische paprikateeltbe- drijf de Verenigde Groentetuin ders) levert de komende jaren meer dan 150 fulltime en part time banen op. Die mensen kun nen worden opgeleid in het VOC, dat in 2008 de deuren opende en sindsdien 450 mensen opleidde, van wie de helft direct aan de slag kon. Gijs van den Berg: „Dat is, ge zien de landelijke cijfers, een enorm aantal. Landelijk ligt het gemiddelde op 20 procent." Een kleine honderd opgeleiden kwa men in de glastuinbouw terecht, de rest ging bij andere bedrijven aan het werk, bijvoorbeeld als vorkheftruckchaufFeur. De wervingscampagne Een Baan met Pit wordt via de (sociale) me dia gevoerd en richt zich in de eer ste plaats op uitkeringsgerechtig den (WW, bijstand), maar ook op niet-geregistreerde werkzoeken den. De mensen die de opleiding al eerder volgden maar nog geen werk hebben, worden ook bena derd. Op de maandagen 4 en 18 november worden voorlichtings bijeenkomsten gehouden in het centrum (aanmelden via info@wspzvl.nl). Van den Berg: „De telers zijn en thousiast over onze opleidingsmo gelijkheden en willen graag met ons in zee. Van Adrichem heeft eind dit jaar voor zijn eerste 9,3 hectare kassen al 15 fulltimers no dig en in maart-april een kleine 50 parttimers voor de oogst. Die kunnen jaarlijks terugkeren." Paprikateler VGT bouwt volgend jaar vijftien hectare kassen en heeft tegen het eind van 2014 ook- tientallen mensen nodig. In 2016 volgt nog eens 15 hectare. De campagne wordt in een later stadium ook in de Vlaamse Ka naalzone gevoerd. Daarvoor wordt samengewerkt met de Vlaamse partners, de Vlaamse Dienst voor Arbeidsbemiddeling en de Kanaalzonegemeenten Gent, Zelzate en Assenede. De Vlaamse belangstelling was tot nu toe niet overweldigend. Dat heeft alles te maken met af wijkende regels en voorschriften aan weerszijden van de grens. Ook daaraan wordt gewerkt. JP The Seeger Session Band geeft aftrap nieuwe toernee MIDDELBURG - Guus Egas Reparaz keert definitief niet terug als inte rim-directeur van de Zeeuwse Bi bliotheek. Vorige week wees de raad van toezicht Egas Reparaz de deur, maar hij zegt zelf dat hij offi cieel niet ontslagen is. Toch is ver dere samenwerking met de huidi ge raad van toezicht volgens hem 'uitgesloten'. De OR wil eerst dui delijkheid van de raad van toe zicht over het vertrek van Egas Reparaz voor er een opvolger be noemd wordt. Nu David 1,5 is, vinden zijn nichtje van 14 en neefje van 11 uit Brabant het steeds leuker worden om te ko men logeren. Voor neef Tom was het afgelopen week de eerste keer. Drie dagen lang was hij in Middelburg om met David te spelen. De jongens hadden een heerlijke tijd. Naar het strand en het bos in Domburg, naar de boulevard en het museum in Vlis singen. Zaterdag werd Tom door oom en tante teruggebracht. De an derhalf uur durende rit is voor Da vid altijd een kans wat bij te slapen. Nu bleek dat niet alleen hij na drie drukke dagen behoefte had aan een schoonheidsslaapje. Ze waren Mid delburg nog niet uit of de achter bank was in diepe rust. ftCKTRA ZEELAND Een baan met pit in de kassen door Wout Bareman CULTUUR DINSDAG 22 oktober 2013 pagina 22/23: Spanning fusie loopt hoog op Tip? redactie@pzc.nl 11 f! P OOSTBURG - Appartementencomplex De Burght is bijna 1 Li UC klaar. Het ziet er van buiten al uit of de bewoners zo hun nieuwe appartement in het centrum van Oostburg kun nen betrekken en de recreatieruimte in gebruik kunnen nemen. „Maar binnen moet nog heel wat gebeuren. De afwerking kost nog wel enkele maanden. We gaan er vanuit dat be woners in de tweede helft van januari de sleutel kunnen krijgen", meldt directeur Yolanda de Jong van zorgstich- ting Warmande. De officiële opening is vervolgens nog twee maanden later. In het jaar dat Zeeuws-Vlaanderen zijn tweehonderdste verjaardag viert, is in maart een 'week van zorg en welzijn' voorzien. De Jong: „Dat is na tuurlijk dé gelegenheid voor de opening." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59